Göz Kuruluğu İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Göz kuruluğuna bitkisel tedavi metotları geliştiren İbrahim Saraçoğlu ve Feridun Kunak hocaların en etkili kür tariflerini bulabilirsiniz.

Göz kuruluğu görme netliğimizi etkileyen en önemli olumsuzluklardan birisi olarak değerlendirilebilir. Halk arasında önemsenmeyen rahatsızlıklar arasında olmasına rağmen ağır sonuçlara neden olabilir.

Göz Kuruluğunun Doğal Tedavisi Var Mı?

Göz kuruluğu nedenleri açısından incelendiğinde başlı başına bazı sebeplerle doğru orantıdadır. Göz pınarları ve kanalları, genel sağlığı ve gözümüzün koruyucu kalkanı olarak bildiğimiz korneanın son katmanı olarak tüm noktalarda işlevsel bir rol oynar. Bir bakıma yalnızca sıradan bir sıvı veya standart bir akıntı olarak bakmak yanlış olacaktır.

Göz kapağımızın kırpma esnasında uygulanan hareket sebebiyle tahrişe sebep olmamasındaki en temel unsur gözyaşıdır. Yeterli miktarda olmaması kuruluk, aşırı miktarda olması ise sulanması şeklinde yorumlanır. Haliyle Feridun Kunak göz kuruluğu kürü hemen herkesin doğal çözüm yolu olarak akıllara kazınır. Tabi ki Türkiye’de bitkisel tedavi çözümleri üzerine çalışmalarını sürdüren Ahmet Maranki gibi çok önemli isimlerden söz etmek mümkün.

İbrahim Saraçoğlu gibi genel bir kitlenin sempatisini kazanmış uzmanlarla sağlığı doğal yollardan geri kazanmak mümkün hale geliyor. Elbette ki göz kuruluğunun bitkisel tedavisi yapılarak olumlu sonuçlara sahne oluyor. Ancak aşırı düzeyde bir kuruluk söz konusu ise uzun süre bu sorunla yüzleşmeden doktora başvurmanızda fayda görülüyor.

Göz Kuruluğu İçin İbrahim Saraçoğlu Kürü

Göz kuruluğuna ne iyi gelir sorusunun yıllardır cevap bulamadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Birçok sebze ve bitki hemen herkesin bilincinde yer etmeyi başardı. Aynı şekilde bunların özütlerinden üretilerek sunulan ilaçlar sağlığımız açısından önemli bir rol üstlendi. Fakat göz kuruluğu tedavisi için İbrahim Saraçoğlu ve Feridun Kunak kürleri kadar sükse yapamadıklarını söylemeden geçmeyelim.

Bu alanda en başarılı isim olarak görülen Saraçoğlu bitkisel tedavi seçeneklerini halk ile paylaşmaktan çekinmiyor. Her derde deva olan müthiş tarif ise aşağıdaki malzemelerle yapılıyor.

Malzemeler Miktar
Karnabahar 150-250 gram
Su 1-1,5 su bardağı
 • Karnabahar: 150-250 gram
 • Su: 1-1,5 su bardağı

Hazırlanış aşamasında ise şu yol izleniyor.

 1. Kaynayan suyun içerisine ufak parçalara böldüğünüz karnabahar atılır.
 2. Bu şekilde kaynatılmaya başlanılır.
 3. Ortalama 5 dakika kaynaması önerilir.
 4. Bu süreç boyunca tencerenin kapağı kapalı kalmalıdır.
 5. Bir bardak doldurularak soğuduktan sonra tüketilir.
 6. Her gün tekrarlanır ve taze yapılarak tüketilmeye devam edilir.

Aynı zamanda yine göz kuruluğuna çözüm olarak ebegümeci kürü tavsiye edilir. Yine İbrahim Saraçoğlu hocanın en önemli tarifleri arasındadır. 1,5 su bardağı kaynayan suya 1 tatlı kaşığı ebegümeci atarak kaynatmanız gerekir. Ardından ise soğumasıyla beraber yine düzenli kullanım gerekir.

Göz Kuruluğu İçin Feridun Kunak Kürü

Göz kuruluğuna bitkisel tedavi aşamasında Feridun Kunak kürü es geçilecek bir tarif değildir. Bilhassa bitkisel tedavi yöntemleri ile birçok kişinin rahatsızlığına şifa bulan başarılı ismin kuruluk şikâyetini bitirdiğini söyleyebiliriz.

Malzemeler Miktar
Bal 2 Çay Kaşığı
Çay 1 Fincan Ilık ve Demli (Bir önceki geceden kalma çay kullanılabilir)

Göz kuruluğuna çözüm için uygulanabilecek çay ve bal tedavisi şöyle hazırlanmaktadır.

 1. Biraz geniş ağızlı bir bardağa ya da tasa fincan çayı boşaltın ve içerisine balı ilave edin.
 2. Daha sonra karıştırdığınız bu karışımın içerisine gözünüzü kapalı olarak daldırınız.
 3. Zaten refleks olarak açık bir biçimde daldırmanız mümkün olmayacaktır.
 4. Fakat daldırdıktan sonra gözünüzü açarak kapatın.
 5. Bu çay ve bal kürü göz banyosu şeklinde kuruluğu ortadan kaldırmaktadır.

İlk bakışta Feridun Kunak göz kuruluğu kürü daha endişe verici bir uygulamaya sahip gibi görünüyor. Kişisel tercihinize göre diğer bitkisel metotları uygulayabilirsiniz.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle