Göz Altı Morluklarına Estetik Çözümleri ve Uygulama Aşamaları

Göz altı morluklarınız çok ileri derecedeyse ve sizi rahatsız ediyorsa estetik çözüm arayışına girebilirsiniz. Bu gibi durumlarda uygulama aşamaları neler olacaktır?

Göz altı morlukları hepimizin ortak sorunu olarak varlığını sürdürüyor. Gerek günlük yaşamın stresi gerekse diğer fizyolojik etkenlerin birleşimiyle gözaltı torbası ile birlikte sık görülebilen bir probleme dönüşüyor. Fakat kolaylıkla estetik operasyonlarla çözümü bulunabilen bir tedavi olduğunu söylemek gerekiyor.

Göz Altı Morluğu İçin Estetik Operasyon

Göz altı morluğu ameliyatı olarak bilinen tedavi seçeneklerinin tamamı cerrahi yaklaşım adı altında toplanıyor. Birçok farklı tedavi metodunun uygulandığını söyleyebiliriz. Bu aşamada da dikkat çeken en önemli ayrıntının operasyon türü olduğundan şüphe yok. Göz altı morluğu estetiği ile sorunu tamamıyla çözmek mümkün olduğu için bilhassa bayanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Genç ya da orta yaş olan insanların seçebileceği bir tedavi metodu olması bu aşamada avantaj sağlıyor. Hem görüntü olarak çok daha hoş bir vizyona kavuşmak hem de sağlıklı yollarla bu rahatsızlıktan kurtulmak mümkün oluyor.

  • Peeling

Enjeksiyon yöntemiyle kimyasal ve doğal peeling uygulamaları göz altı morlukları için sık tercih edilen bir tedavi seçeneğidir. Periyodik olarak uygulanan seanslarla sonuç alınabilir.

  • Dolgu Tedavisi

Aslında yağ enjeksiyonu bu grubun içerisine dahildir. Fakat ışık dolgusu olarak lazerle yapılan operasyon çok daha steril görünür. Bu aşamada da tercih sebebi fiyat endeksine bağlı olarak göz altı morluğu estetiği sonrası süreçle ilişkilendirilebilir.

  • Cerrahi Müdahale

Estetik operasyon ile göz altı torbalarının kalıcı olarak yok edilmesi sağlanabilir. Yapılan operasyonlar sonucunda göz altında toplanmış ve kılcal damarlarda belirginleşen kan dağıtılır. Sonuç odaklı bakıldığında diğer tedavi metotlarının sık sık tekrarlanması gerekebilir. Fakat cerrahi estetik operasyonları bir kez yapıldığında olumlu sonuç kalıcı olacaktır.

Göz Altı Morlukları Estetik Ameliyat İle Geçer Mi?

Göz altı morlukları için estetik ameliyatı yaptırmak her zaman için daha kesin sonuç vermektedir. Bunu bilenler için doktor ve operasyonun gerçekleşeceği kliniğin önemi bir o kadar mühimdir. Eğer uzman bir estetik cerrahı tarafından gerekli teknoloji ile müdahale edilecekse %90’ın üzerinde bir başarı oranından söz etmek mümkündür.

Çoğunlukla kalıtsal olarak genetiğinde var olan morluklardan ziyade sonradan oluşmuş vakalar gözlemlenir. Örneğin burun estetiği sonrası oluşan göz altı morlukları için ameliyat gerekebilir. Yani estetik bir görünüm için girilen operasyonun sonucunda bu tip etkiler ve reaksiyonlar gözlemlenebilir. Sonuç itibariyle yine estetik bir operasyon ile bunun çözümü kolaylıkla sağlanabilir.

Göz altı morluklarına çözüm arayan insanların neredeyse tamamı burun operasyonu geçirmiş oluyor. Çünkü burun oldukça hassas bir yapıya sahip olmasının dışında göz altı torbalarıyla ilişikli bir bölgede yer alıyor. Eğer yaptıracağınız operasyon uzman bir cerrah tarafından üstlenilirse hiçbir sorun yaşamadan müthiş sonuçlar alabilirsiniz. Operasyon sonrası herhangi bir olumsuzluk veya operasyon sonrası ağrı hissetmeden yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Göz Altı Morluklarına Estetik Operasyon Tekrarlanır Mı?  

Göz altı morlukları estetik sonrası belirli bir süre hassas bir döneme girer. Bu bölgeye fazla bastırmamak, makyaj yapmamak veya kozmetik ürünlerden uzak tutmak gerekebilir. Bu gözlerinizin alt kısmında bulunan torba oluşumlarıyla, yağ yoğunluğuyla ve yapılan operasyon ile ilgili farklılık gösterebilecek bir tanıdır.

   
Peeling Maksimum 2 yılda bir tekrarlanır
Dolgu Tedavisi Maksimum 1,5 yılda bir tekrarlanır
Cerrahi Estetik Bir kez yapılır

Diğer göz altı morlukları tedavi yöntemleri ile kıyaslandığında cerrahi estetik bariz bir biçimde ön plandadır. Çünkü ağrısız ve sızısız olarak uygulanan operasyon sonrasında günlük hayatınıza devam etme şansına sahip olursunuz. Ortalama bir hafta sonrasında ameliyat kalıntısı geçer ve çözüm sağlanır.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle