Göz Altı Morlukları için Uygulanabilecek Bitkisel Tedavi Çözümleri

Göz altı morluklarının giderilmesi için bitkisel çözümler oldukça etkili olmaktadır. Özellikle salatalığın morluklara iyi geldiği dünyada bilinen en yaygın doğal tedavi yöntemidir.

Göz altı morluklarına bitkisel çözüm önerileri her zaman gündeme gelmektedir. Genellikle diğer tedavi seçeneklerinden daha yoğun bir biçimde tercih edildiklerini söyleyebiliriz. Keza doğal olmalarından ötürü hiçbir yan etki olmadan olumlu sonuçlar alınabiliyor.

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Tarifler

Öncelikle göz altı morlukları ve torba oluşumuna bağlı şişlikler çoğunlukla kendi düzensizliğimizden kaynaklanmaktadır. Su tüketimini yeteri seviyede yapmamak veya düzenli beslenmemek en çok sebep olan etkenlerdir. Tabi ki burada düzenli uyku veya yorgunluğu üzerimizden atma gibi fizyolojik detaylara da değinmek gerek. Düzenli uyumayan veya gece uykusu almayan insanlarda bu tip göz reaksiyonlarının sık görüldüğünü hatırlatmak gerek.

Vitamin ve mineral yönünden vücudun aç kalmasıyla beraber belirli pigment değişimleri mümkün olabilir. Eğer açık tenli iseniz bu durum çok daha belirgin bir biçimde göz kapaklarınızda ya da göz altı morlukları ile karşı tarafın gözüne batabilir. Halk arasında çözüm yolu olarak en çok aradığımız sonuç ise göz altı morluklarına iyi gelen tarifler ve doğal çözümler oluyor. Bitkisel olarak tedavi edebileceğimiz hastalık sayısının çok olması bu aşamada yönelmemize sebep olabilir. Doğru yöntemlerle göz altı morluklarına kür uygulaması ile olumlu sonuçlar almamız ise mümkün.

  1. Salatalık İle Göz Çevresi Kürü

Sadece göz altı morlukları için değil tüm göz yapımızı daha genç göstermek için uygulanabilir. İçerisindeki vitamin ve minerallerle bitkisel tedavi denildiğinde ilk akla gelen yenileyici sebzedir. Salatalık iki gözümüz için kapatacak boyutlarda dilimlenir. Yuvarlak dilimler göz altı morluklarının olduğu yere koyularak minimum 10 dakika beklenir. Günde iki seans olmak üzere her gün düzenli olarak uygulamanız göz yorgunluğunuzu minimal seviyeye çekecektir.

  1. Patates Kürü

Yenileyici yönüyle bilinen bir diğer sebze olan patates yine yuvarlak şekilde kesilerek gözümüzün üzerine koyulacak boyutlara getirilir. Bunu bazen ufak bir baskı oluşturarak daha net sonuçlar almak için bir patatesi ortadan ikiye keserek yapanları görebilirsiniz. Göz çevrenize uyguladığınız patates kürü en az 10 dakika beklemelidir. Düzenli olarak yapıldığında etkilerini görebildiğiniz bir kürdür.

  1. Çay Kompresi

Bildiğimiz çayın birçok farklı faydası olduğundan emin olabilirsiniz. Çayınızı demledikten sonra veya poşet çayı bir kap içerisinde kullanabileceğiniz bir kürdür. Fakat uzmanlar normal demleme çay kullanmanızı tavsiye eder. Bir miktar çayı demleyerek 10-15 dakika ılınmasını beklemeniz önerilir. Sonrasında ise bir pamuk yardımıyla bu çaya batırıp göz altı torbalarının üzerine koymanız gerekir. 15-20 dakika bekleterek gözleriniz kapalı vaziyette seansı sürdürebilirsiniz.

  1. Buz ve Buhar Kompresi

Hemen her yaralanma ya da şikâyette kullandığımız buz kompresi aynı zamanda göz altı morluklarına iyi gelir ve kısa sürede izler geçer. Kılcal damar yoğunluklarından kaynaklanan bu durum buzun soğuk etkisi veya buharın sıcak etkisiyle şoka girerek açılır. Doğal olarak etkiler azalarak yok olur. İster bir çaydanlıkta kaynattığınız suyun buharını ister buzluktan çıkardığınız buzun soğuğunu şok kürü olarak uygulayabilirsiniz.

  1. Bitkiler ve Çaylar

Papatya Çiçeği ve çayı, maydanoz, üzüm çekirdeği, Badem yağı, yeşil çay ve aleo vera ile göz altı morlukları bitkisel yollarla geçer ve hiçbir şekilde yan etki yaşamadan tedavi şansı doğar.

Göz altı morlukları yağlar ve aleo vera gibi özel bitkiler ile çok kolay bir biçimde tedavi edilebilir. Genellikle ülkemizde pek yaygın olmayan bitki özleri önerildiğinden pek uygulanmadığını görebilirsiniz. Fakat Göz altı morlukları için İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki gibi uzman isimlerin birçok önerisine kulak verebilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Doğal Yollarla Geçer Mi?

Göz altı morlukları Suna Dumankaya gibi bitkisel tedavi uzmanları tarafından evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri ile tedavi edilebiliyor. Uygulanan kür düzenli yapıldığı sürece olumlu etkiler kaçınılmaz oluyor. Şifalı bitkiler ile kesin çözüme kavuşması ve patates, salatalık gibi sebzelerin yararlarından faydalanması en önemli etken oluyor.

Birçok kişi farkında olmasa da düzenli beslenme ve susuzluk bu tip rahatsızlıklarda başrol oynuyor. Yapılan araştırmalara göre fizyolojik ve genetik bozukluklar dahil edilmediğinde çok büyük olasılıkla bu iki sebepten kaynaklandığı ortaya konulmuş. Tüm bitkisel tedavileri düzenli uygulayarak olumlu sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

Su İçmemek %60
Düzensiz ve Yetersiz Beslenme %25
Düzensiz Yaşam(Uykusuzluk vb) %15

 

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle