Gözaltı Morluklarına İyi Gelecek Olan Bitkisel Karşımlar Nelerdir?

Gözaltı morluk sorunu yaşayan kişilerde bunu ortadan kaldırmak adına bitkisel karışımlar kullanabilir. Bitkisel karışımlar düzenli ve aksatılmadan kullanıldığı sürece fayda sağlar.

Gözaltı Morluklarına Neler İyi Gelir ve Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Gözaltı morlukları kadın ve erkek fark etmeden ortaya çıkan yüz kusurları içinde yer alır. Gözaltı morlukları kişi ne kadar sağlıklı olursa olun ne yazık ki kişiye sağlıksız bir görünüm verir ve kişinin daha bitkin görünmesine sebep  olur. Bu sorunun birçok nedeni olabileceği gibi bazı zamanlarda genetik olarak ortaya çıkabilir.

Gözde meydana gelen bu sorun sebep olanak en büyük faktör düzensiz ve verimsiz uykudur. Bir kişi günlük olarak 8 saatten daha fazla uyuyordur ve halen gözaltı morlukları sorunu yaşıyorsa, dinlenemiyor ya da gece uykusunu almakta zorlanıyordur. Göz ve cilt güzelliğini ortaya çıkartacak olan diğer faktör de düzenli bir şekilde beslenmektir. Özellikle de sebze ve meyveleri düzenli şekilde tüketmek oldukça faydalıdır.

Meyve ve sebzelerden alınacak olan vitaminler sayesinde gözaltı morlukları ortadan yok olabilir. Hatta birçok bitkisel karışım tedavi için düzenli şekilde kullanıldığı zaman fayda sağlar.

İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Papatya Çayı

 • Papatya çayı
 • İki bardak kaynar su

Hazırlanışı

İlk olarak 2 su bardağı kaynar suyun içine bir tutam papatya çayını ilave edilir. Ardından çay demlenmesi için kenarda yaklaşık olarak 10 dakika boyunca bekletilir. Demlenen çayın içine pamuk batırılır ve gözaltı morlukları tedavisi kapsamında kullanılır. Kürün düzenli ve aksatılmadan uygulanması gerekir.

Ebegümeci

Bir çay kaşığı ebegümeci ile bir çay kaşığı çoğunda süt karıştırılır. Elde edilen karışım göz bölgesine uygulanır ve 15 dakika boyunca bekletilir. Ardından bu bölge su yardımı ile iyice yıkanır. 1 ay kadar her gün düzenli bir şekilde uygulanması gerekir.

Beyaz Peynir 

Kahvaltı öğünlerinin vazgeçilmez bir parçası olan beyaz peynir morlukların geçmesi adına kullanılır. Beyaz peynir düzenli bir şekilde tüketilmelidir ve gün içinde gözaltı bölgesinde 15 dakika boyunca bekletilir. Ardından su ile yıkanması gerekir. Bir hafta boyunca düzenli bir şekilde uygulandığında gözle görülür düzeyde fark ortaya çıkar.

Saraçoğlu kürü 1

 Üzüm çekirdeği yağı gözaltı morlukları konusunda oldukça faydalıdır. Yağında düzenli bir şekilde gözün alt kısmına uygulanır. Üzüm çekirdeği yağı aktarlarda 10 miligramlık şişeler içinde atılır. Bu yağı gözaltlarına masaj ile sürerek uygulayın. İlk uygulamadan 1 hafta sonra kür tekrardan uygulanır. Bir ay boyunca uygulama tekrarlanmalıdır. Son uygulamadan bir hafta sonra narçiçeği yağı gözaltı morlukları için tekrar masaj ile uygulanır ve kür sonlandırılır. Kür sonunda morluklar ortadan kalkar.

Kürü 2

Bu kürde mavikantaron çiçeği kullanılır. Mavikantaron çiçeği yağı gözaltında ve gözlerde oldukça faydalıdır. Bu çiçekten elde edilecek olan yağ cildin güzelleşmesi adına da gereklidir. Yağın içine kulak temizleme çöpü batırılır ve sorun olan bölge silinir. Bu uygulamanın gün içinde 2 ya da 3 kez yapılması gerekir. Kürün uygulanmasında uyku düzeni fazlasıyla önemlidir.

Gözaltı morlukları hangi sebepten meydana gelirse gelsin önemli olan evde yapılacak olan krem tarzı doğal uygulamaların düzenli ve aksatılmadan yapılmalıdır. Aksi takdirde yapılan uygulamaların hiç birisi işe yaramaz.

Gözaltı Morlukları Neden Oluşur?

Gözaltı morlukları aslına bakılırsa birçok sebepten kaynaklı olarak meydana gelebilir. Kişide genel anlamda bir sağlık sorunu yoksa gözaltı morlukları sorunları aşağıdaki etkenlerden kaynaklı olarak meydana gelir. Sağlık sorunu varsa  tedavisi için uzmana başvurmak iyi gelir. Uzman tedavisi kapsamında altta yatan nedene bakar.

 • Aşırı düzeyde sigara ve alkol tüketmek 
 • Uykusuzluk
 • Yorgunluk

Oluşan sorunlar yukarıda bulunan 3 sebebe bağlıysa aşağıdaki çözüm önerilerini dikkate almak gerekir.

 • Gece oldukça  geç saatlere kadar uykusuz kalmamak gerekir. Düzenli uyku birçok sorunu ortadan kaldırır.
 • Yorgun düşülen günlerde mutlaka dinlenilmelidir. Dinlenme mutlaka ayaklar yukarıya uzatılacak şekilde olmalı ve baş bölgesi altına 2 yastık koyulmalıdır. 
 • Sigara tüketimini en aza indirmek gerekir. Hatta bu sorunu yaşıyorsanız sigara bırakma merkezlerinden yardım alabilirsiniz.
 • Uzun dönemi bilgisayar başında durmaktan kaçının.
 • Göz kuruluğu sorunu zaman içinde ilerledikten sonra gözaltında morluklara neden olabilir. Bunun mutlaka tedavisi yapılmalıdır.
 • Sabah kalkıldığında mutlaka bir su bardağı ılık su içilmesi gerekir. Bunu alışkanlık haline getirmek çok önemlidir. 
 • Geceleri yatağa girmeden önce gözlere salatalık dilimleri ya da çay poşeti koyulmalıdır.

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle