Göz Altı Şişlikleri İçin En İyi İlaç Ve Kremler

Gözaltı şişlikleri sık sık rastlanan bir durumdur. Bu durum kozmetik bir sorun olduğundan dolayı, genellikle kozmetik ürünler ile tedavi edilmektedir. Bu yazımızda şişlikler için en iyi krem ve ilaçları listeledik.

Gözaltı Şişliği İçin Krem Tavsiyeleri

Gözaltı şişlikleri birçok farklı nedenden ötürü ortaya çıkabilir. Gözaltı şişkinliği sebepleri arasında; kalıtım, alerji, stres, göz yorgunluğu ve cilt dokusunda ki hastalıklar vardır. Genellikle göz altı şişlikleri tıbbi olarak ele alınan bir konu değildir. Gözün altında oluşan bu problem için çoğu zaman kozmetik ürünler kullanılmaktadır. Fakat bazen tıbbi sebeplerden ötürü de, göz altı şişlikleri meydana gelebilir. Özellikle bu şişlikler biranda ortaya çıktıkları zaman tıbbi bir sorunun sinyali olabilir. Örneğin tiroid göz hastalığı olan insanlarda, gözün çevresinde ki doku ve kaslarda şişme meydana gelebilir. Ayrıca kabaran gözler, graves hastalığı olarak bilinen bir tiroid hastalığının işaretçisi olabilir.

Bu yazımızda sizlere bazı tıbbi ve kozmetik çözüm önerileri sunacağız. Gözaltı şişliklerinde kullanılan en iyi krem ve en iyi ilaçları listeleyeceğiz. Lakin gözünüzün altında ki şişlikler uzun süre iyileşmez ve durum giderek kötüleşirse mutlaka bir doktora görünmeyi unutmayın. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu şişliklerin altında ciddi bir sorun yatabilir. Nadir olarak rastlansa da, bu şişlikler bazı ciddi hastalıkların belirtisi olabilir.

Gözaltı Şişliği İçin Kremler

Kiehl’s Krem

Bu krem aslında eskiden beri şişlik tedavisinde kullanılan bir ürün. Biraz krem alıp gözaltınıza sürmeniz yeterli. Şişliğinize iyi gelmesinin yanı sıra nemlendirici özelliği de bulunmakta.

Manyo Factory 4GF Göz Kremi

Bu krem şişlik tedavisinde kullanılmak için son derece uygundur. Özellikle alerjik sebeplerden ötürü meydana gelmiş şişlikleri rahatlıkla tedavi edebilmektedir. Kremden ufak bir parça alıp, etkilenmiş bölgeye uygulamanız yeterli.

Starry Eyes Kremi

Bu krem, kollajen ve proteinlerin üretimini hızlandırarak göz çevresinde ki cildi sıkılaştırır. Kremi gözünüzün çevresinde bulunan alana yavaşça uygulayınız. Kremi fazla sürmenize gerek yoktur, ufak miktarlar etkili olmaktadır. Kremi sürdükten sonra yavaşça masaj yaparak cildinize yedirin. Bu kremin sonuç vermesini istiyorsanız, düzenli olarak kullanmalısınız. Kremin içinde şunlar bulunur:

 • CoQ10
 • Deniz yosunları
 • Havuç tohumu yağı
 • Biberiye özütü
 • Gülağacı Yağı
 • B vitamini
 • Pirinç tozu
 • Hindistancevizi yağı
 • Aloe vera
 • Zeytin yağı
 • Karahindiba yaprağı

Bu maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz bulunuyorsa, ürünü kullanmayınız.

Multivitamin Power Firm

Ürünün içinde bulunan A vitamini, antioksidan özelliği ile cildin doğal onarım sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Bunun dışında içinde ki C ve E vitaminleri serbest radikaller ile savaşarak gözlerin yaşlanmasını, şişmesini önler. İçinde herhangi bir suni koku veya renklendirici bulunmamaktadır. Bu yüzden göz kullanımı için son derece uygundur.

Kullanımı

Şişliğin üzerine ince bir şekilde sürülür. Kullanım miktarının az olması önemlidir. Fazla kullanılması halinde cilde zarar verebilir ve birtakım alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Krem Dışındaki Ürünler

Esarora Ice Roller

Genellikle birçok göz problemi sorununda, soğuk kompres kullanılır. Soğuk kaşıklar ile gözlere yapılan kompres tedavisini mutlaka sizde uygulamışsınızdır. Bu ürün ise o tedavinin daha modernleştirilmiş versiyonu diyebiliriz. Ürünü hafifçe şişmiş bölgenin üzerinde gezdirmeniz yeterli. Şişliğin yanı sıra kızarıklıklar içinde iyi gelecektir.

DiaForce Ruby Hidrojel Göz Yaması

Bu ürün gözaltlarına uygulanan yamaları içeriyor. İçerisinde 60 adet paket var. Gece yatmadan önce gözaltlarınıza yerleştiriyorsunuz ve gece boyu orada kalıyor. Yenileyici ve aydınlatıcı özelliği olduğu için hem şişliklere hem de morluklara son derece iyi geliyor. Yaklaşık olarak 30 ila 40 Tl arasında satılıyor.

Eğer gözaltı şişlikleriniz için herhangi bir ilaç, kozmetik veya krem kullanmak istemiyorsanız o zaman salatalık tedavisini de deneyebilirsiniz. Gözlerinizin üstüne soğuk salatalık dilimleri yerleştirerek, şişlikler ile mücadele edebilirsiniz.

Kaynaklar


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle