Göz Altı Torbaları ile Mücadele Etme Yolları ve Bitkisel Çözümleri

Bir çok kişinin sıklıkla yaşadığı problemlerden biri olan göz altında oluşan torba görünümü genellikle strese ve yorgunluğa bağlı estetik problemlerdir. Bu sorunun medikal ve bitkisel bir çok tedavi yöntemi vardır.

Göz Altı Torbaları

İnsan yüzünde şüphesiz en fazla dikkat çeken yer gözlerdir. Ancak çeşitli sebeplere bağlı olarak göz altı bölgesinde koyu renkli halkaların oluştuğu gözlemlenebilir. Bu tip problemlerle mücadele eden insanların gözleri genellikle olduğundan yorgun ve bitkin görünür. Bu durum kişinin yaşam kalitesini doğrudan etkilediğinden ihmal edilmemesi gereken ve tedavi edilebilen bir durumdur. 

Göz altı torbaları hem kadınlarda hem erkeklerde sorun teşkil eden bir durumdur. Ağırlıklı olarak 40 yaşın üzerindeki bireylerde görülse de genetik faktörler etkili olduğunda genç yaşlarda da görülebilir. Bu sorunun doğru ve etkili tedavisini gerçekleştirebilmek için sorunun altında yatan sebebin doğru teşhis edilebilmesi gerekmektedir. 

Göz altı torbalarının oluşumu genellikle gözün alt kısmındaki yağ tabakalarında sıvı birikmesi sonucu veya kan akışındaki bazı aksaklıklar sebebiyle oluştuğu bilinmektedir. Tedavi çeşitleri hem medikal hem bitkisel olarak uygulanabilir. Bitkisel tedavilerde İbrahim Saraçoğlu’nun bu konuyla ilgili hazırladığı kürlerden yararlanabilirsiniz. Bu tip sorunlarla karşılaşan bireylerin detaylı dermotolojik muayene olmalarında fayda vardır. Bu tip pigmentasyon sorunlarının altında yatan sebepler sağlığı tehdit edici nitelikte olabilir. 

Sebep Olan Faktörler

Genellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan göz altındaki pigmentasyon problemleri bazı faktörler sebebiyle erken yaşlarda da kendini göstermeye başlayabilir. Bu tip şikayetlerle erken yaşta karşılaşan hastalarda genellikle bu duruma genetik etkenlerin sebep olduğu görülmektedir. Göz altlarındaki koyu renk halka görünümüne sebep olan bir çok iç ve dış etken vardır. Ancak bu etkenler arasında en sık rastlananı genetik yatkınlıktır. 

Bu tip pigmentasyon problemleri bazı kan akışı sorunlarının ve karaciğer hastalıklarının da habercisi olabilir. Ayrıca göz çukurlarında biriken mukozanın da bu tip pigmentasyon problemlerine yol açtığı bilinmektedir. Her zaman olmamakla birlikte böbrek hastalıkları ve tiroid sorunları da bu tip belirtiler verebilir. Bu nedenle bu tip bir sağlık sorunu yaşıyorsanız vakit kaybetmeden uzman hekime görünmenizde fayda vardır. 

Gözlerdeki yorgunluğa bağlı kan akışı problemleri ve glokom gibi problemlere bağlı ataklar sıklıkla geçiriliyorsa bu tip sorunların geçici olarak görülmesi muhtemeldir. bunun dışında ağırlıklı olarak yorgunluğa, strese ve yetersiz uykuya bağlı olarak ortaya çıkar. Ayrıca elektronik cihazlar başında çokça zaman harcanması da vücudun bu tip reaksiyonlar göstermesine sebep olabilir. Vücudun su ihtiyacının yeterince karşılanmaması da bu tip sorunlara yol açmaktadır. Bunların yanı sıra sigara ve alkol gibi bağımlılıkları olan kişilerde bu durumların ortaya çıkması muhtemeldir. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarına fazlaca maruz kalmak da bu duruma yol açabilir. Alerjik reaksiyonlar ve grip gibi virüsler de bu tip tepkimelere yol açabilir. 

Tedavi Yöntemleri

Etkin bir tedavi için soruna sebep olan faktörlerin doğru analiz edilip sorun odaklı bir çözüm yolu geliştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde hastalığa sebep olan etkenler ortadan kaldırılmadığı sürece kişinin problemi çözmek adına bulduğu yöntemler kısa süreli etki sağlayacaktır. Altında yatan sebeplerin araştırılıp sonuca göre kalıcı bir çözüm yolu geliştirilmesi her zaman için kesin çözüm verecektir. Özellikle böbrek hastalıkları, troid hastalıkları ve alerjik reaksiyonlar sebebiyle ortaya çıkan faktörlerin ortadan kaldırılması için bu hastalıklara yönelik tedavi yöntemleri işe yarayacaktır. 

Yorgunluğa, strese ve uykusuzluğa bağlı göz altı morluğu sorunlarında en etkili tedavi yöntemi soğuk press yöntemidir. Bu alandaki kan akışını hızlandıran bu uygulama için jel buz kalıpları veya salatalık dilimleri en ideal materyallerdir. 

Özellikle genetik yatkınlıktan kaynaklanan göz altı morlukları için güzellik merkezlerinde uygulanan kimyasal içerikli yöntemler ve kapatıcı özellikteki nemlendiriciler pek fayda sağlamayacaktır. Çoğunlukla karşılaşılan etken olan genetik faktörler için İbrahim Saraçoğlu’nun çözüm olarak geliştirdiği kürü denemenizi tavsiye ederiz. Tarife göre bir adet patates rendelenir ve püre halinde göz çevresine uygulanır. Yarım saat bekletildikten sonra papatya çayı ile tüm yüz yıkanır. Doğal yöntemlerle her zaman cildinizi yıpratmadan bu tip sorunlar giderilebilir. 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle