Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Tedavi Ve Kürler

Göz altı torbaları en yaygın güzellik problemlerinden bir tanesidir. Bu problem genellikle: kötü beslenme, genetik ve strese bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bitkisel tedavi yöntemleri ile çözülebilir.

Gözaltı Torbaları Evde Tedavi Yöntemleri

Gözaltı şişlikleri ile uyanmak, önemli bir günün sabahında gerçekten sinir bozucu olabilir. Gözaltı torbaları en çok görülen güzellik problemlerinden birisidir. Aşırı ağlama, aşırı fiziki stres, genetik, dermatit, vücutta ki hormonal değişiklikler, hava değişiklikleri, sinüs sorunları, kötü beslenme, uyku eksikliği ve bazı alerjik reaksiyonlar gözaltı torbalarına neden olur. Gözaltı torbalarına kesin çözüm ise düzenli bir tedavi küründen geçmektedir. İster bitkisel olsun ister medikal, bir tedavi düzenli uygulanmazsa asla sonuç veremez. Göz altı torbasına doğal çözümler içeren bir liste hazırladık. Bu listede ki tedavi yöntemlerini uygulayarak sizde göz altı torbalarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu tedavi yöntemleri, bitkisel olduğu için cildinizde alerjik bir reaksiyon yaratma ihtimalleri de son derece azdır.

Göz altı torbaları sizi yorgun ve hasta gösterebilir. Fakat aşağıda ki etkili tedavi yöntemleri ile onlara çözüm bulabilirsiniz.

Su İle Torba Tedavisi

Göz altı torbalarından kurtulmanın en kolay ve basit yolu su içmektir. Vücut iyi su aldığında, gözlerinizin altında ve vücudunuzun diğer kısımlarında şişmeye neden olabilecek su tutulması azalır. Su, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. İyi miktarda su alabilmek için, her gün en az 8 ila 10 bardak arasında su içmelidir. Buna ek olarak, vücuttaki su tutma oranını azaltmak için yediğiniz tuz miktarını azaltmanız gerekir. Ayrıca, dehidrate olabilen kafeinli ve karbonatlı içeceklerden kaçının.

Göze Soğuk Kaşık Koyma

Bu basit ev tedavisi şaşırtıcı derecede etkilidir. Göz çevresindeki cildi sıkıştırmaya yardımcı olur ve aynı zamanda kan damarlarını rahatlatır, böylece şişmiş ve yorgun gözlerde rahatlama sağlar. Tedavi yönteminin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, şu şekilde yapılmaktadır:

 • Buzdolabınıza 5 veya 6 tane metal kaşık koyup bunları 10-15 dakika soğutun.
 • Soğuk kaşıklardan bir tanesini alın ve kaşık ısınana kadar birkaç dakika gözünüzün üstünde tutun.
 • Kaşık ısındıktan sonra, buzdolabından başka bir soğuk kaşık ile değiştirin.

 Çay Poşetleri İle Şişlik Tedavisi

İster yeşil çay poşeti, ister siyah çay poşeti olsun; hem şişmiş hem de rahatsızlık veren gözaltı torbalarının tedavisinde çok işe yarar. Çay, gözlerinizdeki şişmeyi azaltmaya yardımcı olan ve tahriş edici özelliği bulunmayan maddeler içerir. Ayrıca kızarıklık ve iltihapları da hafifletebilir.

 • Suya batırılmış 2 çay poşetini buzdolabına 30 dakika süreyle koyun.
 • Daha sonra uzanın ve bu çay poşetlerini gözünüze yerleştirin.
 • 10-15 dakika boyunca çay poşetlerini gözünüzde tutun.
 • Bu işlemi günde birkaç kez tekrar edin.

Yumurta Beyazı

Yumurta beyazı, cilt sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir ve bu da göz altı torbalarına kesin çözüm sunar. Bunun yanı sıra kırışıkların önlenmesine de yardımcı olur.

Yumurta Beyazı Tedavisi Yapım Aşamaları

 • İlk olarak yumurtayı kırın ve beyazlarını ayrı bir kaba ayırın.
 • Sert bir kıvama gelinceye kadar yumurta akılarını iyice çırpın.
 • Birkaç damla hamamelis, veya doğal bir cilt sıkıştırıcı ekleyin. Hamamelis, cadı fındığı olarak da geçmektedir. Bu malzemeyi aktarlardan bulabilirsiniz.
 • Bu karışımı gözlerinizin altına uygulamak için fırça veya yumuşak bir bez kullanın ve kurumasına izin verin.
 • Yaklaşık 15 dakika bekletin.
 • Bunu 1 hafta boyunca yapın.

Patates

Salatalık gibi, patates de göz altı torbalarından kurtulmada etkilidir. Patateslerde bulunan nişasta, göz altı torbalarının azaltılmasına yardımcı olan anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bu çözüm, gözlerin altındaki morluk oluşumunun tedavi edilmesinde de yardımcı olur.

 • Bir orta patatesi soyun ve daha sonra yıkayın. Yıkanmış patatesi biraz bekletip kurutun.
 • Patatesi rendeleyin, daha sonra rendelediğiniz patatesi bir beze koyun.
 • Bu bezi birkaç dakika boyunca göz kapaklarınıza yerleştirin.
 • Torbalar geçene kadar bu tedaviyi sürdürün.

Aloe Vera

Aloe verada bulunan antioksidanlar ve E vitamini, göz çevresindeki şişkinliklerin azaltılmasında ve ayrıca kırışıklıkların giderilmesinde çok etkilidir. Aloe vera jelini gözlerinizin altında ki bölgeye uygulayarak bu bölgede ki kan dolaşımını arttırabilirsiniz. Kan dolaşımının artması, torbaların iyileşmesine yardımcı olacaktır. Jeli uygularken, gözünüze kaçmamasına çok dikkat edin. Eğer saf aloe vera jeliniz yoksa, aloe vera özütü içeren cilt bakım ürünlerinden herhangi birisini kullanabilirsiniz.

Çilek

Çileklerde bulunan alfa hidroksi asit cildin yumuşak ve genç görünmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, göz altı şişliklerini azaltmaya yardımcı olur.

Uygulanması

 • Çilekleri buzdolabında 30 dakika soğutun.
 • Çilekleri ortadan ikiye ayırın.
 • Dilimleri birkaç dakika boyunca gözlerinizin altına koyun

Eğer göz altı torbası problemi yaşıyorsanız, bu ev ilaçlarından herhangi birini kullanarak onları kolayca tedavi edebilirsiniz. Bununla birlikte, belirgin bir sebep olmaksızın gözlerinizin altında şişlik yaşarsanız ve bu şişliğe aşırı derecede ağrı, rahatsızlık, bulanık görme eşlik ediyorsa derhal doktorunuza başvurun.

 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle