Göz Altı Torbasına İyi Gelen Krem İsimleri ve Kullanım Şartları

Göz altı torbalarına en etkili çözüm sağlayan krem isimleri cilt tipinize göre farklılık gösterebilir. Aynı zamanda torbalanmaların sebebi ve ne kadar aktif olduğu bu noktada önem arz eder.

Göz altı torbalarına iyi gelen krem isimleri birçok kozmetik markasının ürün yelpazesine göre değişkenlik gösterir. Tabi ki bu bağlamda dikkat edilmesi gereken nokta kullanacağınız bölgede yaşadığınız sorundur.

Göz Altı Torbalarına İyi Gelen Krem İsimleri

Göz altı torbaları aynı zamanda morarmalar ya da ufak çizgilerle birlikte gözlemlenebilir. Günümüzde ise her anlamda toplu etki gösteren ürünler tercih edilmeye başlanmıştır. Fakat burada her anlamda iyileşme gösteren bir etkiden söz etmek oldukça güç. Yani hem gözaltı morluklarını hem de torbalanmayı önleyecek bir formülün bulunmadığını söylemeliyiz. Tabi ki her iki koşul için kullanılabilecek komplike ürünler satılmaktadır. Sizin tercihinizin farklı sorunlar için farklı üründen yana olması daha etkin çözümlerle karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Göz altı torbalarını en iyi yok eden krem isimlerini araştırdığınızda karşınıza kozmetik sektörünün dev isimleri çıkacaktır. Genelde bu ürünler düşük miligrama sahip tüplerle satılır. Ancak standart olarak üretimi yapılan bu kremlerin zaten kullanım miktarları minimal seviyede olduklarından gözünüzü korkutmasın. Yatıştırıcı etkisiyle göz altı morluğunu yok eden ürünlere sahip olabilirsiniz.

Göz Kremi İsimleri Miktar-Fiyat
Yves Rocher Yatıştırıcı  15 ml – 45-55 TL
Yves Rocher Kırışık ve Sarkma Önleyici Toparlayıcı  15 ml – 90-100 TL
CLC Cristality Instant Eye Bag Removal 10 ml – 165-175 TL
Sebamed Q10 Lifting 15 ml – 45-55 TL
Bioder Şişlik ve Morluklara Karşı 15 ml – 55-65 TL
Clinique Erkeklere Özel Göz Altı 15 ml – 75-85 TL
La Roche Redermic Yeux Hassas Göz Çevresi 15 ml – 90-100 TL
Loreal Üç Etkili Göz Çevresi 5 ml – 20-30 TL
Avon Anew Ultimate Multi Performance Göz Çevres 15 ml – 25-35 TL

Göz Altı Torbası İçin Kremler Nasıl Kullanılır?

Göz altı torbalarına karşı erkekler dahi krem kullanmaya başlıyorlar. Keza 30 yaşını aşan herkesin ihtiyaç duyduğu bir bakım ritüeline dönüştüğünü söyleyebiliriz. Günümüzde birçok kozmetik markanın en çok satan ürünlerine baktığımızda karşımıza göz kremleri çıkıyor. Bunlar arasında Yves Rocher gerek kalitesi gerekse yıllardır sektörde öncü olmasıyla ilgi görüyor. Etkili formülleri ve dermatolojik olarak zararsız bileşenleriyle tercih sebebi olduklarını söyleyebiliriz.

Göz altı kremleri kullanım aşamasında miktar açısından olabildiğince az tercih ediliyor. Ki zaten satıldığı miktara bakarak bunu anlayabiliyoruz. Standart bir biçimde 15 miligram olarak üretilen göz altı kremleri kimyasal ve bitkisel olarak iki ayrı şekilde incelenebilir. Suna Dumankaya gibi bitkisel tedavi açısından uzman olan kişiler genellikle %100 bitkisel olan ürünleri önermektedir. Göz altı morlukları ile kıyaslandığında Vichy gibi krem denildiğinde akla gelen markaların ürünleri öne çıkabiliyor.

Kullanımı esnasında hiçbir farklılık yaşanmadığından tüm ürünleri tek bir potada değerlendirebiliyoruz.

  1. Göz altı morluklarına karşı krem isimleri araştırıldıktan sonra gerek maddi açıdan gerekse bileşenlerine yönelik tercihinizi yapabilirsiniz.
  2. Kendinize en uygun ürünü satın aldıktan sonra ufak bir tüp şeklinde olan kremden parmağınıza inci tanesi kadar sıkmanız yeterli olacaktır.
  3. Parmağınızla göz altı torbalarının üzerine yaydırmak suretiyle masaj yaparak uygulamanız en doğrusudur.
  4. Masaj yaparak uygulama yaptığınızda otomatik olarak yatıştırıcı etkisi cilde nüfuz edecektir.
  5. Kırışıklıklara karşı içerdikleri bileşenlerle cildinizi yenileyerek parlak bir görüntü elde etmeniz sağlanmaktadır.
  6. Etkili olabilmesi için kısa süreli kullanımlardan ziyade daha uzun periyotlarda kullanımı sürdürmeniz önerilir.

Göz Altı Torbaları Krem Kullanarak Geçer Mi?

Göz altı torbaları nasıl geçer sorusunun karşılığını sebeplerine inmeden öğrenmek mümkün değil. Bazı kişiler için genetik faktörler baskın olurken bazıları için çevresel etkenler buna sebep olabiliyor. Hatta alerjik kaynaklara dayanan birçok göz altı torbalanması veya morarması vakasıyla karşılaşmak mümkün hale geliyor.

Ancak Clc, Vichy ve Yves Rocher gibi bu alanda çalışmalarını ciddi boyutlara taşıyan markalardan söz edebiliyoruz. Göz altı torbaları için krem isimleri değişse de bileşenlerin büyük ölçekte aynı olması etkileri bakımından avantaj sağlıyor. Kullananlar uzun vadeli bir periyodun ardından yatıştırıcı etkinin ne denli yansıdığını görebiliyorlar.

Bu tip bakım ürünlerinin etkilerini net bir biçimde gözlemleyebilmek için uzun süreli kullanımın şart olduğunu belirtmek gerekiyor. İyi gelen bir krem bulmanız ve bunu bir hafta kullanmanız ilk etapta bazı etkiler gösterebilir. Bunları kalıcı kılmak ise uzun vadeli bir kullanım ile mümkün olabiliyor.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle