Tavsiyeleri

This gymnastics includes the set of exercises. At run time your eyes need to follow the direction indicated by the dot.

The dot shows only the direction of the eyes rotation. Move your eyes as much as possible in the indicated direction, but by doing this you should not feel any discomfort.

In extreme points hold your eyes for a second.

After finishing of each exercise you can blink eyes for a few seconds.

Total time of the exercise: 3 minutes 25 seconds.

Rahatlayınız
Signal çalana kadar gözlerinizi kapatınız
Yukarı-aşağa
En üs ve alt noktalarda bir saniye bekleyiniz
Gözlerinizi açıp kapatınız
Signal çalana kadar gözlerinizi ellerinizle kapatınız
Sağa-sola
Gözlerinizi kenara kadar götürünüz ama fazla yormayınız
Çaprazlama
Köşelere bakınız, noktayı takip ediniz
Gözlerinizi açıp kapatınız
Gözlerinizi ellerinizle kapatınız
Saat yönünde
Acile etmeyiniz, yavaşça hareket ediniz
Spiral
En az 4 kez döndürmeye çalışınız
Gözlerinizi açıp kapatınız
Signal çalana kadar gözlerinizi kapatınız
Yakın-uzak
Look at the object in the distance, then at the objects near you Посмотрите на предмет вдали, потом — на монитор
Relax Расслабьтесь
Close you eyes, you are almost finished Закройте глаза, вы почти закончили
Well Done! Now get some rest from the computer.
If you do not close the window, we remind you about the rest in an hour.
Вы молодец! Теперь немного отдохните от компьютера.
Если не закроете вкладку, через час мы вам напомним про отдых.

Göz Egzersizleri İle Göz Kaslarını Geliştirme Programı – Gözebak.com

Göz kasları sorunlarını ortadan kaldırmak adına yapılacak olan birçok uygulama bulunur. Bu uygulamalar düzenli ve aksatılmadan uygulandığı sürece fayda sağlanır ve sorunlar ortadan kalkar.

Gözleri hareket ettiren ve gözlerin kıvraklığını belirleyen birçok kas bulunur. İnsanoğlu yaşamlarındaki öğrenimlerin büyük çoğunluğunu gözlerinin desteği ile yaptığından dolayı göz kasları beyin içinde kavrama ve algılama düzeylerini önemli ölçüde etkiler. Bu kaslar zaman içinde sık şekilde egzersiz yapmak ihtiyacına sahiptir. İnsanların günlük yaşamlarında var olan koşturmacalar sayesinde göz gezersizleri meydana gelir. Yalnız belli başlı sorunlardan kaynaklı olarak gözlerin kaslarında zaman içinde tembelleşme meydana gelir. Göz kasları kapsamında meydana gelen tembellikler insanlarda birçok hastalığında ortaya çıkmasına nedene olur. Meydana gelebilecek olan hastaların arasında ilk sıralarda göz kuruluğu ve göz tansiyonu yer alır. Aşağıda bulunan göz jimnastiği linkte var olan egzersizler bir jimnastiği içerir. Kişilerin bu egzersizleri kendileri dikkatli şekilde yapması gerekir ve düzenli şekilde devam edilir. Yapılacak olan göz egzersiz programı gözlerde hareket sağlayacağı için sorunların kısa süre içinde ortadan kalkmasına olanak sağlar. Egzersizler her gün düzenli şekilde gün içinde yapılmalıdır. Aksi takdirde fayda sağlamaz. Ayrıca egzersizler göz kasları güçlendirme, göz kasları bozukluğu önüne geçme, kasları çalıştırma, konsantrasyon arttırma, gözleri iyileştirme adına yapılır. Bu programda yer alan programlar gün içinde en az bir kez uygulanır. Uygulama sayesinde beyin gözlere vereceği emirleri de daha kolay ve rahat şekilde düzenler.

Geliştirme Programı Faydaları

Göz egzersizleri ne işe yarar;

 • Göz ver gözün çevresinde var olan kasları çalıştırmaya olanak sağlar.
 • Bu uygulamalar çoğu zaman faydalı olan sonuçların elde edilmesine olanak sağlamıştır.
 • Göz egzersizleri özellikle kişi gözlerinde düşük düzeyde bozukluk varsa da fayda sağlar.
 • Gözlük kullanımı yapmak istemeyen kişiler bu uygulamaları yaptıkça gözlerinde faydaları ve iyileştirme konusunda yararları meydana çıkar. Kişilerin gözlerindeki bozukluk numarası yüksek düzeydeyse lens ya da gözlük kullanımı yapılması gerekir.
 • Sabah kalkıldığında ödeme bağlı olarak ortaya çıkan şişlikler mevcutsa göz egzersizleri görüşü artırma konusunda işe yarar.
 • Göz egzersizleri insanların gözlerinde 12 adet kasın çalışmasına olanak sağlamaktadır.
 • Gözlerde var olan yorgunluk durumunun dinlendirme yapılması çok önemlidir. Yorgun gözler özellikle salatalık, soğuk ya da sıcak kompres ile kapatma yapılarak dinlendirmesi çok önemlidir. Bu sayede gözlerde rahatlama sağlanır, ödemler kolay şekilde atılır ve kızarıklık hızlı şekilde ortadan kalkar.
 • Göz egzersizleri kişideki yorgun kasların sakinleşmesini sağlar.
 • Bol su tüketmek insanlarda genel sağlık konusunda faydalı olduğu gibi göz sağlığı konusunda da faydalıdır. Su tüketmek sağlıklı ve canlı kalınmasını sağlar ve gözler için oldukça büyük bir önem arz eder.
 • Tüm bunların yanı sıra gözler için uygulama yapılması ve bunun düzenli şekilde yapılması  bu ve güçlü bir hale gelmeye de olanak sağlar.
 • Egzersizler ile kaslar yenilenir. Gözlük ya da lens kullanılması sebebiyle zayıflayan kaslarının egzersizle kendisine yeniden gelmesi sağlanır.

Görmenin %90’lık kısmı zihinsel olarak ortaya çıkar. Gözler insanların sadece duyu organları olarak işlev yapar. Gerçek anlamdaki görüş beyinin arka kısmında iki adet görüntünün üst üste düşmesi ve üç boyutlu bir görüntü meydana getirmesi ile olur. Görüşte doğal olan en iyi görmektir. İnsanoğlu görme yeteneği ile doğar ve görüş ilk gelişen duyular arasında ilk sıralarda yer alır. Görme zaman içinde öğrenilir. Yeni doğmuş olan bebekler öncelikli olarak dünyayı bulanık şekilde görürler. Gözlerinden cerrahi işlem geçiren kişiler de bulanık görme ile alakalı sorunlar yaşar.