Gözlerde Bulunan Kanlanmanın Önüne Geçmek İçin Neler Yapılması Gerekir?

Gözde meydana gelen kanlanmalardan kurtulmak adına doğal uygulamalardan destek alınabilir. Bu uygulamalardan destek alınırken genel göz sağlığı konusunda dikkatli olmak gerekmektedir.

Göz Kanlanması Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm Önerileri

Buz Küpleri

Gözde kanlanma meydana geldiği zaman buz küpleri soruna iyi gelir. Kâğıt bir havlunun içine sarılan buz küpleri gözlere uygulanmalıdır. Göz kanlanmasına bitkisel çözüm kapsamında günde bir kez uygulandığında soruna iyi gelir.

Çay Kaşığı

Dondurucuda soğutulacak olan metal çay kaşığı göz kanamasına iyi gelir ve sorunu kısa sürede ortadan kaldırır. Soğuyan kaşık göz bölgesinde tutulur ve ısınıncaya kadar kaldırılmaz. Bu sayede kan damarlarında sıkılaşma meydana geleceği için kısa sürede göz kanaması ortadan kaldırılır.

Soğutulmuş süt

Sütün içine batırılan pamuk topları buzdolabında bekletilir ve soğutulur. Gözde kanlanma sorunu

 Süt veya su ile damlatın. Göz kanlanması bitkisel tedavi kapsamında üzerine koyulur ve bekletilir. Doğal olan taze süt ile yapılacak olan bu uygulamanın düzenli şekilde uygulanması gerekir.

Çay Poşetleri

Papatya ve yeşil çay poşetlerini soğuması adına kenara bırakın. Ardından soğuk çay poşetlerini kâğıt havlu veya peçeteyle sarın. Uzanın ve çay poşetlerini gözlerin üzerine koyarak bekletin. Göz kanlanması bitkisel tedavi bakımından düzenli şekilde her gün sorun ortadan kalkasıya kadar uygulanır.

Yasemin Çiçeği

10 ya da 12 adet yasemin çiçeğini 1 su bardağı temiz suyun içine koyun. Yaklaşık olarak bu şekilde 10 saat boyunca bekletin. Bekletilen bu karışımı gözlerin üzerinde uygulamak için bir pamuk kullanın. Göz kanlanması sorunları ortadan kalkasıya kadar tedavi bakımından her gün düzenli şekilde kullanın. Yasemin çiçekleri gözdeki kandamlasından kurtulmak için en iyi ev ilaçlarından biridir.

Salatalık

Gözde bulunan kan damarlarını tedavi etmek için salatalık kullanmak gerekir. Bu sebze rahatlatıcı ve ferahlatıcı özellikleri ile eski dönemler bu yana kadar kullanılmaktadır. Salatalık soğutulana kadar dondurucuya yerleştirilir. Daha sonra salatalık dilimlere kesilir ve yaklaşık 10-15 dakika göz kapaklarına koyularak bekletilir. Soğuk etki kan damarlarının sıkılaşması konusunda fayda sağlarken kendisi de gözleri ferahlatma özelliklerine sahiptir.

Göz Maskesi

Buzdolabının derin dondurucu kısmına göz maskesi koyulur ve soğuması için bekletilir. Bu göz maskeleri lenfatik sistemi uyarır ve aşırı sıvıdan kurtulmak adına fayda sağlar.

Gözlerdeki Kanlanmayı Ortadan Kaldırmak İçin

Gözde bulunana kanlanmayı önlemek adına hafif hafif masaj yapmak en doğru çözüm olacaktır. İki parmak aynı anda göz kapaklarının üst ve alt ucuna dokundurmak için kullanılır. Bu uygulama lenfatik sistemi uyarır ve aşırı sıvıdan gözü kurtarır. Kanlanma meydana geldiği zaman yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler arasında;

  • Yeterli düzeyde uyku almak; düzenli ve dinlenmiş şekilde uyku uyumak göz ile genel sağlık açısından gerekli olan bir detaydır. Akşamları erken yatmak, yastığın boyna uygun olması, yatağın fiziksel açıdan düzgün olması çok önemlidir. Bu detayların rahatsızlık verici düzeyde olması zaman içinde göz sağlığına zarar vermeye başlar.
  • Sigara kullanımı ve alkol alımı sağlık açısından her zaman zararlıdır. Genel anlamda sağlıklı bir yaşama devam etmek adına mutlaka bu maddelerden uzak kalınması gerekir.
  • Kontak lens kullanan kişilerin düzenli olarak bakımlarını yapması ve tek kullanımlık lenslerden uzak durması gerekir.
  • Gözlerde bulunan kanlanmasın mümkün olan en iyi şekilde dışarıya akmasını sağlamak adına yatmak adına kullanılacak olan yastığın dik konuma getirilmesi gerekir.
  • Parlak ışık ve toz gözlerde kanlanmaya sebep olacağı için kaçınmak gerekir. Dışarı çıkarken her daim güneş gözlüğü takmak gerekir.
  • Aspirin ve varfarin tarzında ilaçlar kanın inceltilmesine sebep olacağından dolayı kullanımından uzak durulması uygun olacaktır.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle