Göz Kuruluğuna Kullanılan İlaçları İsimleri ve Kullanım Şartları

Göz kuruluğu için ilaç isimleri farklı kullanımlara göre değişkenlik gösterebilir. Sprey ve damla formundaki ürünlerle kontakt lens ve makyajınıza rağmen rahatlıkla kullanabildiğinizi belirtelim.

Göz kuruluğu artık günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi. Kullandığımız elektronik ürünler, sürekli baktığımız ekranlar, iklimlendirme amaçlı klima ve kalorifer kullanımı kuru göz sebepleri arsasında önemli bir rol oynuyor.

Göz Kuruluğuna İyi Gelen İlaç İsimleri

Göz kuruluğu tedavisinde kullanılan ilaç isimleri arasında birçok farklı alternatiften söz edebiliriz. Bu tip göz rahatsızlıklarının iyileşme süreci tamamıyla ilaç tedavisine bağlıdır. Tabi ki yaşam standartlarını düzenlemek ve gerekli özeni göstermek burada daha da önem taşımaktadır. Herkesin aklında olan soru işareti ise kuru göz ilaçları hangileridir ve en iyi sonucu hangisinden alabiliriz?

Öncelikle göz doktoruna muayene olarak göz kuruluğu testi yaptırmanız önerilmektedir. Çünkü buna sebep olan farklı bir sistematik hastalığınızın olup olmadığı ortaya çıkacaktır. Tabi ki bunun yanında göz pınarlarınızın sağlığı, gözyaşı kanallarının tıkalı olup olmayışı gibi etkenler üzerine bir teşhis yapmak mümkün hale gelecektir. Eğer göz doktoruna gitmeden kullanılabilecek ilaç isimlerini öğrenmek istiyorsanız kullanım dozajını mutlaka eczacınıza danışınız.

Türkiye’de göz kuruluğu için ilaç isimleri denildiğinde Optone ilk akla gelenler arasındadır. Hem uzun süredir aktif olarak ilaç endüstrisinde bulunması hem de etkilerini hızlı bir biçimde göstermesiyle herkesin favorisi olmayı başarmıştır.

  • Optone Actimist Kuru ve İrite Gözler İçin Sprey
  • Optone Kuru Gözler İçin Rahatlatıcı Göz Damlası

Göz Kuruluğu İçin İlaçlar Nasıl Kullanılır?

Tabi ki damla ve sprey olarak farklı formlarda kullanılan bu ürünler kendilerine özel bir tekniğe sahiptir. Fakat göz kuruluğu tedavisinde ilaç kullanarak çözüm arayanların yaşam standartlarını dengelemesi şarttır. Yağ dengesini oluşturan gözeneklerin tıkanmaması, nem oranının dengede tutulması, sıcak ve soğuk hava sirkülasyonunun sağlanması başlıca faktörlerdir.

Yaşamınızda bunları düzenlediğiniz takdirde kuru göz belirtilerinin azaldığını görebilirsiniz. Rahatlatıcı etkisi ve gözyaşı dengesinin ideal konuma getirilmesi için bu ilaçları kullanmanız mümkündür.

     
Optone Sprey 1 Püskürtme Kapalı Göze Püskürtülür
Optone Damla 1-2 Damla Açık veya Kapalı Gözün İç Kısmına Uygulanabilir

Belirtildiği üzere Optone sprey ürünü kapalı göze uygulanabildiği için bilhassa kadınların ilk tercihidir. Çünkü makyajı bozmayan, gözünüze doğrudan nüfus etmeyen, yağ dengesini ideal noktaya taşıyabilen bir üründür. Ortalama bir püskürtme ile minimum 4 saatlik bir ferahlık sağlar.

Optone damla kullanımı ise dilerseniz gözünüz açıkken uygulanabilir. Fakat gözünüz kapalıyken burun tarafınızda olan iç kısma damlatarak gözyaşı miktarının dengelenebilmesini sağlayabilirsiniz.

Her iki ürün için geçerli olan ortak özellik ise kontakt lens kullanımına rağmen uygulanabilir olmasıdır. Bu yönden lens kullananlar göz kuruluğunda rahatça uygulanabilecekleri bir ürünle karşılaşmış olurlar. Gözde kuruluk tedavisinde ilaç isimleri arasında tüm eczanelerde en çok önerilen marka Optone olarak bilinir.

Göz Kuruluğu İlaçları Reçetesiz Kullanılabilir Mi?

Göz kuruluğu tedavisi için ilaç isimleri çoğu zaman kişilerin birbirine önerisi ile yayılır. Aslında bu çok önerilen bir durum değildir. Aksine herkesin gözünde oluşan kuruluk hissinin farklı bir sebebi olabilir. Haliyle doktorunuza danışarak muayene ve kuruluk testi sonucunda tedaviye başlanması önerilmektedir.

Bu şekilde tedavi edildiğinde daha verimli sonuçlar alınacağından şüphe yok. Yinede reçetesiz olarak eczanelerden temin edebileceğinizi belirtmek gerekiyor. Göz sağlığını önemseyen her bireyin mutlaka doktoruna danışarak kullanması ve kullanılan ürünün talimatlarına kati suretle uyması tavsiye olunmaktadır.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle