Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Lazerle Göz Kapağı Estetiği, günümüzde cerrahi işlemlere gerek kalmadan uygulanan başarılı bir operasyondur. 35 ile 70 yaş arasında olan herkese uygulanabilir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği

Lazerle göz kapağı estetiği daha çok ameliyatsız olarak tercih edilen bir uygulamadır ve günümüzde oldukça revaçtadır. Plasma enerjisinin kullanılması sayesinde kısa sürede tamamlanan bu işlem, talep edilen sonuçları beraberinde getirebilmektedir. Ayrıca ağır cilt yapısına sahip olan kişilerde veya aşırı bir cilt gevşekliği olanlarda 2 ya da 3 seans şeklinde uygulamalar tercih edilebilmektedir. Üst ve alt göz kapaklarında meydana gelen sarkma ve kırışıklıklarda kullanılan bu yöntem ayrıca çizgilenme, katlantı ve göz çevresindeki kırışıklıklar için de kullanılmaktadır. Günümüzde lazer tedavilerinin son derece etkili ve başarılı olduğunu aktarabilir ve ciltteki gençleşme ve sıkılaşma için bu uygulamanın tercih edildiğini söyleyebiliriz. Yazımızın devamında lazerle göz kapağı estetiğinin nasıl yapıldığını ve tedavinin sonuçlarını sizlerle paylaşıyor olacağız. Kısa sürede ve başarılı olarak yapılan ameliyatsız göz kapağı estetiğinin birçok avantajının bulunduğunu da söylemek doğru olacaktır.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Lazerle göz kapağı estetiği uygulamasından önce herhangi bir hazırlık sürecine gerek duyulmaz. Randevu aldıktan sonra direkt olarak doktorunuzla görüşmeler yapabilirsiniz. İlk süreçte uyuşturucu bir krem uygulanmakta ve yaklaşık olarak yarım saat beklendikten sonra işlemlere başlanmaktadır.

Göz bölgesindeki tek bir sorun yerine tüm sorunların giderilmesi gerektiğini aktaran uzmanlar, çok daha güzel ve taze bakışlara sahip olunması amacıyla gerekli işleyişi sürdürmektedir. Şimdi bu işlemin nasıl yapıldığını detaylarıyla birlikte ele alalım.

Başlangıçta ameliyat korkusu olanların tercihi olan lazerli ameliyatta lokal anestezik kremler kullanılarak cilt uyuşturulur. Göz kapağı estetiği sağlandıktan sonra herhangi bir dikiş izi ya da kanama durumu yaşanmamaktadır. Bununla beraber göz kapaklarının yanı sıra göz bölgesinde yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkması ve ameliyat olmayı istemeyenler için uygun olan bu işlem, genç yaşlardaki kişilerde de tercih edilebilir.

Tek bir göz kapağına uygulanan 30 dakikalık işlemden sonra kabuklu bir görünüm meydana gelebilir. Bu süreçte doktorunuzun tavsiyesine göre kapatıcı güneş koruyucu kremler sürülebilmektedir.

Uygulamanın ardından kullanmanız gereken hassas sabunlar ve duş alırken tercih etmeniz gereken bebek şampuanları önemlidir. Genel olarak bakıldığında ağrılı bir uygulama olmayan lazerle göz kapağı estetiğinde, tek bir seans uygulanabildiği gibi iki ya da üç seanslık işlemler de yapılabilmektedir.

Doğal bir sonuç elde edilmek istendiğinde ameliyatsız göz kapağı estetiğini başarılı bir şekilde tercih edebilirsiniz. Uyuşturucu krem kullanılarak yapıldığı için herhangi bir sorun teşkil etmez. Cildin kasılması ve gerilmesi ile beraber göz kapağı rahatlıkla düzeltilebilmektedir. İşlemden sonra hafif bir kızarıklıkla karşılaşılabilir ancak kısa sürede bu durum kendini yok edecektir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları

Günümüzde fazlasıyla tercih edilen bu işlemin birçok avantajı da bulunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • İşlemden sonra iz kalmaz
 • Cerrahi bir uygulama değildir
 • Fazla bir işlem yapılmadığı gibi cildinizden herhangi bir çıkarma işlemi yapılmaz
 • Komplikasyonlara neden olmaz
 • Herhangi bir pansuman gerektirmez
 • Gözlerin kapatılması ve sosyal yaşamın olumsuz etkilenmesi gibi bir durum söz konusu değildir
 • İlaç sorunlarını beraberinde getirmez
 • Uygulamanın yapıldığı yerde cildin gençleşmesi sağlanır
 • Tekrardan başvurulabilir

Bu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılacak işlemler ile bölgesel gençleşme sağlanabilmektedir. Ayrıca göz kapağı estetiğinde farklı seçeneklerle de karşılaşabilirsiniz. Bunlar ise şu şekildedir;

 • Alt ya da üst göz kapağı ameliyatları
 • Lazer ile cilt fazlalıklarının azaltılması
 • C vitamini enjeksiyonu yapılarak göz torbalarının azaltılması
 • Kaş ve göz çevresinin kaldırılması

Tercih edeceğiniz faktöre göre doktorunuz da sizlere gerekli alternatifleri aktararak yardımcı olacaktır. İlk olarak estetik bir muayene ile başlayan süreç daha sonra başarılı sonuçları beraberinde getirmektedir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

Lazerle göz kapağı estetiğinin iyileşme süreci oldukça kısadır. İlk 24 saat boyunca gözlerinizin ovuşturulmaması önemlidir. Ayrıca operasyondan sonra gözleri kapatmayacak şekilde uygulanan pansumanlar en geç 5 gün içerisinde çıkarılmaktadır. Yine ilk 2 gün boyunca gözlerinizi yoracak herhangi bir aktiviteden kaçınmanız önemlidir. Son olarak enfeksiyon kapma riski de olduğu için makyaj yapılmaması önerilmektedir. Lazerle Göz Kapağı fiyatları ise uygulanacak seans sayısına göre değişmektedir.

 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle