Papatya Çayının Gözaltı Morlukları için Kullanımı Tavsiye Edilir mi?

Gözaltı morlukları için günümüzde birçok uygulamadan yararlanılabilir. Bunlardan biri de papatya çayı kürü uygulamasıdır. Son derece kısa sürede sonuç verebilirken diğer bitkisel tedavi yöntemleri de tercih edilebilir.

Gözaltı Morlukları ve Bitkisel Tedavileri

Gözaltı morlukları, gündelik hayatta olmasını pek de istemediğimiz durumlardır. Farklı nedenlerle ortaya çıkabilen bu morlukların nedenlerinin aktaracağımız bu yazımızda ayrıca papatya çayı uygulamasının bu duruma iyi gelip gelmediğini de aktarmış olacağız. Daha çok çay ve bitkisel ürünlerle geçirilmesi amaçlanan gözaltı morluklarına karşı etkili tedavi süreçlerinin neler olduğunu da bu süreçte öğrenebilirsiniz. İlk olarak bu durumun nedenlerini kontrol etmemiz gerekiyor. Gözaltı morluklarının nedenlerini sıralayacak olursak;

  • Kalıtımsal nedenler
  • Yetersiz su tüketimi ve az sıvı alımı
  • Alkol ve sigaranın fazla tüketimi
  • Burunda meydana gelen tıkanıklıklar
  • B, C, K ve E vitamini eksiklikleri
  • Geç uyuma ya da uykusuzluk durumu
  • Alerjiler
  • Hormonal değişiklikler

Bu durumlar gözaltı morluklarının esas nedenleridir. Günümüzdeki bazı uzmanlar bu konuda bitkisel tedavi yöntemleri sunmuştur. Özellikle İbrahim Saraçoğlu’nun papatya çayı kürü tarifi, en çok tercih edilen ve uygulanan yöntemler arasında yerini almıştır.

İbrahim Saraçoğlu Papatya Kürü Uygulaması

Papatya çayı ve iki bardak kaynar su ile hazırlanacak olan bu kür gözaltı morluklarına çok iyi gelmektedir. 2 bardak kaynar suya papatya çayını ilave ettikten sonra bir süre demlenmesini bekleyebilir ve daha sonra kompres şeklinde kullanım yapabilirsiniz.

Papatya çayı gözaltı morluklarına iyi gelir mi hakkında son zamanlarda pek çok araştırmanın yapıldığını söyleyebiliriz. Evinizde rahatlıkla hazırlayacağınız tarifler sayesinde kısa sürede morlukları ortadan kaldırabilirsiniz. Papatya çayı öncelikle kişileri rahatsız etmeyen bir kokusu olan ve bir hayli de güçlü etkisi olan bitkidir. Papatya çayı ayrıca şişmiş gözaltları için de son derece tavsiye edilmektedir.

Yaş faktörü, gözaltlarının morlaşmasına ya da şişmesine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra yukarıda sizlerle paylaştığımız durumlarda morlukların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Çok pratik bir şekilde kullanılabilen papatya çayı ile birlikte günümüzde pek çok kişi bu uygulamadan yararlanmakta ve kullanıcı yorumlarını da paylaşmaktadır.

Papatya çayı demlenerek tercih edilir ve göz torbalarına karşı son derece faydalı olduğu aktarılabilir.

Papatya çayını kullanırken alerjik durumlara da dikkat etmelisiniz. Bir takım alerjik reaksiyonlara sahip olanların papatya ve çayından mutlaka uzak durması gerekir. Bu anlamda yaşayabileceğiniz gözaltı morluklarına karşı rahatlıkla kullanım yapabilirsiniz.

Gözaltı Morlukları Diğer Bitkisel Tedavi Uygulamaları

Bitkisel tedaviler günümüzde tercih edilen en önemli seçenekler arasındadır. Bu anlamda patates kullanımı yaparak gözaltı morluklarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Çiğ patatesi bir süre morlukların olduğu yerde bekletmek, deriyi rahatlatacak ve morluğun ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Aynı durum salatalık için de geçerlidir.

Bitkisel tedavi anlamında papatya çayının yanı sıra sallama poşet çayları da kullanabilirsiniz. Eğer papatya çayı bulamadıysanız gözaltınıza kompres yapmak için normal çay poşetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bitkisel kürlerin yanı sıra gündelik olarak tüketmeniz gereken su miktarını mutlaka tüketiniz. Çünkü vücudun susuz kalması gözaltı morluklarını tetikleyebilmektedir. Zaten çok ince ve hassas olan bu bölge, olası bir darbeye karşı da anında savunmasız kalarak morarabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı sizler de hem papatya çayı hem de diğer bitkisel ürünlerden yararlanarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca bitkisel ürünlerle ilgili alerjisi olanların da mutlaka bir göz hekimine başvurması gerekecektir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle