Bebeklerinizin Gözüne Anne Sütü Damlatmayınız

Anne sütü bebeğin sağlığına son derece faydalıdır. Bebeklerin gözleri çapaklandığı zaman gözüne süt damlatmak ise çok yanlış bir hareket olmaktadır.

 Bebeklerin Gözüne Süt Damlatmak

 Bebeklerin Gözüne Süt Damlatmak

Anne sütünün faydaları saymakla bitmez. Çok faydalı olan bu besin çocuğun gelişiminde son derece etkili olmaktadır. Fakat bazı anneler yanlış bilgi sonucunda çocuğunun gözüne ya da kulağında bir sorun olduğu zaman anne sütünü damlatarak iyileştireceğini düşünmektedir. Fakat bu tamamen yanlış bir bilgi olmaktadır. Çünkü göz ya da kulak ağrıdığı zamanlarda anne sütü damlatıldığı zaman daha da farklı sorunlara yol açacaktır. Bu nedenle de herhangi bir nedenden dolayı enfeksiyon kapmış olan bölgeye anne sütünün asla sıkılmaması gerektiğini ya da sürmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Anne sütü asla göz veya kulaklara damlatılmayacağı konusunda annelerin bilinçlenmesi gerekmektedir.

Anne sütünde bol miktarda mineraller ve de vitaminler bulunmaktadır. Ayrıca anne sütü içerisinde şeker, protein oranı yüksek olduğu kadar yağ miktarının da çok yüksek olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle de eğer sizler enfeksiyon kapmış olan bölgeye anne sütünü damlattığınız zaman damlatılan bölgeye yapışacaktır. Çocuğun gözlerinde, kulaklarında ya da burnunda bir enfeksiyon olduğunu düşünüyorsanız ve burada bulunan mikropları öldürebilmek için sizler de anne sütünden biraz damlatıyorsanız çok hatalı bir davranış olduğunu söylemek isteriz. Çünkü anne sütünün içerisinde bulunan maddeler bu mikropları besleyecek ve daha da çoğalmalarına neden olacaktır. Durum böyle olunca da var olan enfeksiyon giderek daha da büyüyecektir. Unutmayın ki bebeklerin bağışıklık sistemi henüz tam olarak gelişmemiştir. Durum böyle olunca da bebeklerin kendisini savunamayacaktır. Ve bu durum da bebeklerde körlüğe ya da sağırlık yaşamasına neden olacaktır. 

 Anne sütü mikropları çoğaltıyor

Anne sütünü burunlara uygulamak gibi bir hata yapmamanız gerekmektedir. Çünkü bu mikroplar anne sütü ile birleştiği zaman daha da çoğalacak ve daha da artış gösterecektir. Laboratuvarlarda incelenmekte olan anne sütü içerisinde ki maddeler bu mikropların çoğalmasında son derece etkili olmaktadır. Anneler bebeklerine kimyasal olarak var olan ilaçları vermekten kaçınmaktadırlar. Fakat bilmedikleri bir detay ise anne sütünün bu mikropları çok fazla beslediği ve de sıkıldığı zaman yok olması yerine daha da çoğalmaktadır. Anne sütünün bebeğin sadece ağır yoluyla alması gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir şekilde anne sütünü çocuğunuzun kulaklarına ya da ağzına sıkmak gibi bir hatada bulunmanız sizin ilerleyen zamanlarda daha da büyük sorunlarınızla karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. Doktor tarafından reçete edilmiş olan herhangi bir ilacı sizler de tüketebilirsiniz. Faka bilmelisiniz ki bu kimyasal ilaçlar yıllarca araştırma yapılarak üretilmektedir. Bu nedenle de hekimler her zaman için çocuğunuza en faydalı olan ilacı sizlere verecektir. 

Anne sütü çocukların vücudunun ve de zekasının gelişmesinde çok etkilidir. Kemiklerini güçlendiecektir. Ve bebeğin bağışıklık sisteminin henüz olmadığı için bebeği dışarda ki mikroplara karşı da savunacaktır. Bebeğinizin virüs kapmasını engelleyecek vitaminlere sahiptir. Bu nedenle de doktorlar ilk altı ay en azından çocuğunuza hiçbir madde vermeden her zaman için anne sütü ile beslemeniz önerilmektedir.

Anne sütü her zaman için temizdir ve bebeğin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak kadar da bol vitamini vardır. Bebeklerin organ gelişiminin olmasını sağlayacaktır. Büyümeyi hızlandıracaktır. D vitamini başta olmak üzere bütün vitaminler vardır. Bu nedenle de çocuğa başka bir vitamin vermek aslında gerekmeyecektir. Anne sütünün aşırı şişmanlığa karşı da bebeği koruduğu son zamanlarda yapılan araştırmalarda göstermektedir. Anne sütü ile büyüyen bir bebekte unutmamalısınız ki her zaman için daha sağlıklıdır. Anne sütünün doğal bir sakinleştirici olduğunu biliyor musunuz? Bebeği birçok kötü durumdan etkileyeceği gibi emziren anneye de son derece faydaları olduğu bilinmektedir. Annelerde meme kanserinin olmaması konusunda yardımcı olacaktır. Annenin bağışıklık sistemini güçlendirecektir. Ve anneyi de ilerleyen yaşlarda olabilecek birçok hastalığa karşı da koruması ile bilinmektedir.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle