Pterjium Rahatsızlığı Kimlerde Görülür ve Tedavisi Nasıl Gerçekleşecektir

Pterjium halk arasında kuş kanadı olarak bilinmekte olan gözün beyaz kısmında kırmızı renkli et parçasına benzemekte olan bir parçanın çıkmasına Pterjium denilmektedir.

Pterjium

Günümüzde halk arasında sıklıkla kuş kanadı diye tabi edilmekte olan göz rahatsızlığı olmaktadır. Pterjium hastalığı oluşan kişilerin gözlerinde batma nedene olacaktır. Bunun yanı sıra sulanmaya meydana geleceği gibi gözün beyaz kısmında aynı zamanda da kızarıklığa da yol açacağını da bilinmektedir. Göz beyazlığı üzerinde çıkan bir rahatsızlık olmaktadır. Ve tedavi edilmediği zamanlarda göz bebeğine doğru büyüyecektir. Daha sonradan göz bebeğine doğru ilerleyecek olan bir rahatsızlık olduğu için zamanla görme yetisinde de bozulmalara neden olacak ve görme yetisinde azalmalar olacağı için görmeninde engelleneceği bilinmektedir. Bu hastalığın ciddi boyutlarda göz hastalığının da olmasına neden olacak bir hastalığa neden olacaktır.

Pterjium hastalığı ilerledikçe ciddi sorunların olmasına neden olacaktır. Ve kişinin görmesinde ciddi oranda azalmanın oluşmasına neden olacağı gibi ilerleyen zamanlarda daha da aşırı derece de görme yetisinde bozulmalara neden olacaktır. Ve bu durum düzeltilemeyen astigmatın olmasına neden olacaktır. Gözün daha çok burun kısmında başlayacak olan Pterjium göz bebeüine doğru da ilerleyecektir.

Pterjium Hastalığı Kimlerde Görülür?

Ultraviole ışınlarından kaynaklandığı bilinmektedir. Özellikle de güneş ışıkları nedeniyle oluştuğu bilinmektedir. Güneş ışınlarının altında çalışmakta olan çiftçilerin ve trafik polislerinin Pterjium hastalığına yakalanma riski son derece fazla olacaktır. Günş ışıklarının ulaştığı kişilerde sıklıkla olacağı bilinmektedir. Ayrıca kaynakçılarda da Pterjium rahatsızlığın ortaya çıkması son derece normal olan Pterjium hastalarında dikkatli olması gerekmektedir. Uzmanlara göre güneş ışınlarından maruz kalmamak bu hastalığın oluşmasını engelleyecektir.

Pterjium hastalığını yaşamakta olan kişilerin görmelerinde ciddi sorunların olmasına neden olacak kaşınmaya ve de görme bulanıklığının oluşmasına neden olacaktır. Kızarıklık ve iltihabın olduğu bir Pterjium rahatsızlık olması nedeniyle bu hastalığı tedavi etmekte kullanılacak olan birçok evlerde yapılacak doğal ilaçların da olduğu bilinmektedir. Bunların ilki anti bakteriyel özelliğinin yanı sıra anti viral özelliği de olan ve mantarları önleyecek olan Aloe Vera bitkisi bulunmaktadır. Bu bitkinin bakterilerle savaşması nedeniyle birçok kişi tarafından da farklı hastalıkların ve Pterjium hastalığının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Pterjium Hastaları İçin Bİtkisel Tedavi Yöntemleri

Pterjium tedavisi içerisinde papatyanın ayrı bir yeri olmaktadır. Gözlerde oluşacak şişkinliğin ve de kaşıntıyı da tedavi etmek amacı ile papatya çayı poşetlerini gözlerinizin kapağı üzerine koyup Pterjium tedavisini yapmak amacı ile uygulamanız mümkün olacaktır.

Yanbanmersini koyu renkli bir meyve olmaktadır. Pterjium tedavisinde uzun yıllardır kullanılmaktadır. İçerisinde bol miktarda atioksidan içermesi ile bilinen bir bitki olmaktadır. Bu bitki insanların gözlerini temizlemekte yardımcı olacaktır. Görme yetisini iyileştirmede ise son derece faydalı olması ile bilinmektedir. Kan dolaşımını hızlandırması ile bilinmektedir. Antosiyanosidler içermesi ile kişilerin bulanık görmesinin önüne geçmesi ile bilinecektir.

Pterjium tedavisinde kullanılmakta olan bir diğer bitki ise maydanoz olmaktadır. Maydanoz çayı olarak yapılmaktadır. Pterjium hastalığı olan kişilere çayı yapılarak yardımcı olacaktır. Maydanoz çayı gözleri yıkamada kullanılacak olan bir bitki olmaktadır. Enflamasyon gidermesinde ve de azaltmasında yardımcı olacak bir bitki iken aynı zamanda da tahrişten kurtaracak bir bitki olmaktadır. Bu çayı günde birkaç defa gözlere uyguladığınız zaman faydasını sizlerde göreceksiniz.

Pterjium tedavi etmek amacıyla kullanılmakta olan bir diğer bitki ise yeşil çay olmaktadır. Pterjium tedavisinde son derece faydalı olması ile bilinmektedir. Daha çok yeşil çay Pterjium nedeniyle gözler tahriş olduğu zamanlrda kullanılmaktadır. Her zaman için iltihabın azalma konusunda yardımcı olacaktır. Gözlerde olan kusurların ve Pterjium hastalığına yakalanmakta olan kişilerin kullanması gerekmektedir. Yeşil çay ilk olarak klorsuz su ile kaynatılmalıdır. Daha sonradan da solüsyon olarak gözler durulanmalıdır. Pterjium tedavisinde en iyi etkiyi verebilmesi için gün içerisinde birkaç kez kullanılması gerekmektedir. Sizler de hazır olan poşetli yeşil çayı kullanabilirsiniz. Ayrıca yatıştırıcı bir etkisi olması ile de bilinmektedir.

Pterjium kaynaklı olarak bir göz rahatsızlığınız olması durumunda rezene tohumları kullanılmalıdır. Pterjium kaynaklı olarak iltihaplı bölgenin tahriş olması sonucunda rezene tohumları kullanılmaktadır. Rezene tohumları başta Pterjium olmak üzere birçok göz hastalıklarının tedavisinde kullanılması ile bilinmektedir. Yüzyıllar boyunca göz hastalıkları tedavisinde uygulanmaktadır. Pterjium tedavisinde günde birkaç kez kullanıldığı zamanlarda gözlerde oluşan tahrişin azalmasını sağlayacaktır.

Pterjium tedavisinde elma sirkesi de kullanılmaktadır. Doğal bir asidik olması sebebi ile Pterjium hastalığını yaşamakta olan kişilerin uygulayacak olduğu bir bitki olmaktadır. Gözlerde pH dengelemesine de yardımcı olacaktır. Pterjium hastalığı yaşamakta olan kişiler tedavi etmek için evde kullanacakları doğal bir ilaç olmaktadır.

Yüzyıllar boyunca Pterjium hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Hint yağı neredeyse %90 oranında risinoleik asitten oluşması sebebi ile Pterjium tedavisinde de sıklıkla kullanılacak bir hastalık olmaktadır.Son derece anti inflamatuar etkisi yapacaktır. Hint yağı Pterjium kaynaklı olarak gözlerde iltihaplanma olduğu zaman Pterjium iyileşmesi için yardımcı olacak bir doğal mucize olacaktır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle