Göz Alerjisi Konusunda Kullanılacak Olan Doğal Uygulamalar Nelerdir?

Gözlerde bulunan alerjik sorunların ortadan kaldırılması adına uygulanacak olan doğal kürlerin detaylı, düzenli ve aksatılmadan kullanılması çok önemlidir. Aksi takdirde bu kürler kesinlikle fayda sağlamaz.

Göz Alerjisine İyi Gelen Şeyler

Göz alerjisine iyi gelen kürler düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman fayda sağlar. Özellikle İbrahim Saraçoğlu kürleri bu konuda oldukça faydalıdır. Göz alerjisi sorununa iyi gelen bitkiler arasında ısırgan otu yer alır. Isırgan otu çayı göz bölgesinde bulunan tüm alerji sorunlarına çözüm olur. Saraçoğlu bu konuda ısırgan otunun her gün kullanılmasını önermektedir. Kaynamış suyun içine bir tutam ısırgan otu tohumu eklenir ve 20 dakika boyunca kaynatılır. Bu karışım her gün düzenli bir şekilde sabahları aç karnına tüketilmelidir. Isırgan otu tüketecek kişide hipoglisemi mevcutsa uzman doktora başvurmadan kullanmamalıdır. Isırgan otu ani şekilde şeker düşüşlerine sebep olacağı için zarar verebilir. Göz alerjisine hızlı şekilde ortadan kaldıracak olan diğer kürler arasında;

Çay kullanın; gözlerdeki alerjilerin hızlı şekilde kurtulmak isteyen kişiler çay kullanımı yapmalıdır. Temiz bir pamuk yardımı ile göz kapakları ve gözlerin çevresine düzenli şekilde sürülür. 15 gün boyunca devamlı olarak gün içinde 2 defa uygulama yapılması gerekir. Bu uygulamalar her gün düzenli şekilde yapılırsa fayda sağlar.

Keçiboynuzu; ısırgan otu kadar faydalı olan besinler içinde keçiboynuzu da yer alır. Keçiboynuzunuzda kaynatılarak kullanılması gerekir. Soğuk su yardımı ile yıkanacak olan keçiboynuzu parçalara bölünür. Yarım litre suyun içinde atılır ve 10 dakika boyunca kaynatılır. Hazırlanan bu su sabahları aç karnına içildiği zaman göz alerjisi sorunlarına iyi gelir.

Sebze suyu; çiğ sebzeler ile hazırlanacak olan sebze suları göz alerjisine iyi gelen şeyler arasında yer alır. Özellikle havuç ve ıspanak tarzında sebzelerin suları özellikle gözlerde yanmalar ve kaşıntılar konusunda fayda sağlar. Göz alerjilerden kaynaklı olarak meydana gelen kaşıntı, yanma ve kızarıklıklar geçinceye kadar sebze suyu kullanımı yapılması gerekir. Sebze sularının her gün taze şekilde sıkılıp hazırlanması gerekir.

Diğer Doğal Yollar

Çemen otu; çemen otu farklı birçok hastalıktan korunmak adına kullanılan bitkidir. Etkili ve hızlı tedavi sunduğu için düzenli kullanılması gerekir. Özellikle kaşıntı ile alakalı sorunları ortadan kaldırır. Alerjiden kaynaklı kaşıntıları yok etmek için aksatılmadan kullanılmalıdır. Çemen otu cam bir kâsenin içinde ıslatılır ve ardından ezilir. Hamur haline gelen karışım 7 ila 8 saat boyunca bekletilir. Bu hamur gözlere uygulanır ve 20 dakika boyunca gözlerde bekletilir. Ardından soğuk su ile yıkanır. Gün içinde 2 kez düzenli şekilde kullanıldığı zaman sorunlara iyi gelir.

Çiğ Patates; çiğ patates ince ince dilimlenir ve buzdolabında uzun süre soğuması için bekletilir. Soğuyan dilimler 15 ila 20 dakika boyunca gözlerin üstüne ve altına yerleştirilerek bekletilir. Uygulamanın yatmadan önce gözlere düzenli şekilde yapılması gerekir.

Aloe Vera; bu bitki nemlendirme ve rahatlatma özelliğine sahiptir. Aloe vera bitkisi sağlık ile alakalı birçok alanda kullanılır. Gözlerdeki alerjiler için ve gözlerin çevresinde sorunlar için kullanılır. Taze aloe vera yaprakları bir kabın içinde ezilir ve hamur haline getirilir. 1 kahve fincanı mürver çiçeği, aloe vera hamuru ve 1 çay kaşığı balda eklenir ve iyice karıştırılır. Bu uygulamanın gün içinde 2 kez yapılması çok önemlidir. Gözlerin üzerine sürüldükten sonra 10 dakika boyunca bekletilerek yıkanmalıdır.

Yeşil çay; 1 su bardağı suyun içine yeşil çay eklenir ve kaynamaya ocağın üzerine bırakılır. Ardından soğuması için kenara alınır. Gün içinde 2 defa gözlere uygulanır. Uygulama sonrasında gözlerin ılık su ile iyice yıkanması gerekir.

Kaynaklar


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle