Göz Kaşıntısına İyi Gelen Damlaları Nasıl Kullanılması Gerekmektedir

Gözlerimize bir yabancı madde kaçtığı zaman ya da mevsimsel olarak polenlerin çoğaldığı zamanlarda göz kaşıntısının olma durumu gözlemlenecektir. Bu durumda insanın hayatını olumsuz etkileyeceğinden bir takım damlalar kullanabilir.

Göz Kaşıntısına İyi Gelen Damlaları

Göz Kaşıntısına İyi Gelen Damlaları

Göz kaşıntısının altında yatan birçok neden bulunmaktadır. Bunlar mevsimsel olarak alerji sebebi ile gerçekleşeceği gibi aynı zamanda da göz içerisine bir şey kaçması nedeniyle de olacaktır. Mevsimsel alerjiler daha çok polen döneminde olmaktadır. Göz kaşıntısına sebep olacaktır. Bu bahar nezlesi diye de adlandırılan bir kaşıntı da olabilir. İnsanlar göz alerjisi problemi yaşadıkları zaman göz kaşıntısı göz sulanması ve de göz yanması sorunları ile baş başa kalma ihtimallerinin de çok yüksek olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bunun dışında bir de sürekli olan alerjiler vardır. Mesela sizler evin tozunu alırken ya da nem nedeniyle küflenmesi sonucunda bir hayvan tüyünden dolayı da olacağını unutmamalısınız. Bir diğer neden ise gözlere yabancı bir cismin girilmesi olacaktır. Göz içerisine bir kirpik girmesi ya da bir toz kaçması nedeniyle de gözlerde tabii ki kaşıntı olacaktır. Eğer sizlerde de sürekli olarak kaşıntı oluyorsa ve bu durumdan rahatsızlık duymaktaysanız o zaman doktora başvurmalı ve doktor tarafından verilen bütün ilaçları da kullanmanız tavsiye edilmektedir.,

Damla İsimleri Ve Kullanımı

FUSIX Viskoz Göz Damlası: Hekimin muayene ettiği zaman gözlerde bakterilerin oluşması sonucunda gözlerde kaşıntı ve yanma oluyorsa bunun sonucunda enfeksiyonları yok etmek amacı ile kullanılacaktır. Eğer ki göz kısmında virüs ya da mantardan kaynaklı bir durum varsa o zaman bu ilacı kullanılması asla uygun olmayacaktır. Bu ilaç sadece bakterilerin yok olması amacıyla kullanılacaktır.

RELESTAT Göz Damlası: Bu damlayı daha çok lens kullanmakta olan kişiler için verilmektedir. Lens sonuçta yabancı bir maddedir ve göze takıldığı zamanlarda kuruma meydana gelecektir. Bu kuruma da zamanla insanların gözlerinde kaşıntının olmasına neden olacaktır. Sizlerde de kaşıntı oluşuyorsa o zaman lensinizi çıkardıktan sonra bu damlayı damlatarak kaşıntıya son verebilirsiniz.

VİSİNE Göz Damlası: Göz kaşıntısına belki de en iyi gelen damlalardan bir tanesi olmaktadır. Bu damlayı uzman hekimler hastanın 48 saat ile 72 saatten daha uzun bir süre kullanımını tavsiye etmezler. Çünkü ilaç gözümüz içerisinde bulunan bir takım damarlara çok ciddi zararlar verecek olduğundan uzmanlar tarafından çok uzunca bir süre kullanımının uygun olmadığı konusunda hastayı bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Exocin % 0.3 Oftalmik Solüsyon Göz Damlası: Göz etrafında bakteri olması durumunda ya da virüs gibi enfeksiyonlar olduğu zamanlarda göz çevresinde bu ilacın kullanımı uygun olmayacaktır. Sadece kaşıntı olması durumunda ilacın kullanılması gerekmektedir.

 LUMİGAN Göz Damlası: Göz kaşıntıları için kullanılması gereken bir damla olmaktadır. Bu damlayı her zaman için lens gözünüzde olmadığı zamanlarda kullanmanız önerilmektedir. Gözlerde lens olduğu zamanlarda bu damlanın kullanımı uygun olmayacaktır. 

 TOBRASED Göz Damlası: Bu ilacı her zaman için doktor kontrolünde kullanmanız gerekmektedir. Fakat ilacı kullanıyorken bir anda kesilmesi uygun değildir. Yan etkilerini azaltmak istiyorsanız o zaman ilacı bırakacağınız zaman yavaş yavaş bu ilacı kullanmanız önerilmektedir. 

 Getamisin Göz Damlası: Bu damlayı sadece bakteri gözlerinizde olduğu zamanlarda ya da bir enfeksiyon yakalandığınız zamanlarda kullanacak olduğunuzu unutmayınız. Eğer ki gözlerinizde mantar oluşması durumunda asla bu damlayı kullanmamanız gerekmektedir. Daha çok bakteri tedavisinden kullanılır ve bakterilerin neden olduğu kaşıntıların yok olmasında uzun bir süre kullanılması da mümkün olacaktır. 

 FML Liquifilm Göz Damlası: Göz kaşıntısına ve göz yanması konusunda çok faydalı olmaktadır. Bu ilaç gözlerde oluşan kuruluğunda son bulmasında çok etkili olmaktadır. Fakat bu ilacı aniden bırakamamanız gerekmektedir. Bir anda bıraktığınız zaman yan etkileri çok olacağı için her zaman sizler de bu damlayı yavaş yavaş bırakmanız daha da faydalı olacaktır. 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle