Göz Altında Kızarıklık Oluşmasının Sebepleri

Göz çevresinde bulunan derinin çok ince olması nedeniyle göz etrafında olan derinin kızarması mümkün olacaktır. Bu durum bazı nedenlerden kaynaklanacağını unutmamalısınız.

Göz Altında Kızarıklık

Gözlerimizin altında ya da çevresinde oluşan aniden kızarıklık aslında bizlere bir cilt probleminin olduğu konusunda uyarı vermektedi. Göz altında çıkan kızarıklıkların her zaman için alerjik bir reaksiyon neticesinde ortaya çıktığını unutmamanız gerekmektedir. Ve kuru cilt yapısına sahip olan kişilerde de daha çok görüldüğü gibi kozmetik ürün kullanan kişilerde de oldukça çok görülme riski vardır. Bu kızarıklıkların birçok nedeni olabilir. Bunların altında yatan nedenlerden bir tanesi de egzama belirtisi olacağını bilmelisiniz. Egzemanın bir deri hastalığı olduğunu ve vücudumuzun herhangi bir yerinde görülme olasılığının çok daha yüksek olacağını biliyor olmalısınız. Ve bu kızarıklıkların mevsimsel olarak da insanlarda görülme ihtimali her zaman için fazla olmaktadır.

Bazı insanların ciltlerinde polenlere karşı ya da tozlara karşı olan alerji nedeniyle de meydana geleceği belirtilmektedir. Bilmelisiniz ki göz altında bulunan bu derinin çok ince olmaktadır. Bu nedenle de kadınlar makyaj yaptığı zamanlarda hele bir de bu yapmakta olduğu makyajı temizlemiyorsa o zaman Bu kızarıklık bazı kişilerde kaşıntının da olmasına neden olmaktadır. Göz altında ki kızarıklığın nedenleri aslında saymakla bitmeyecektir. Birçok kişi göz altında bulunan kızarıklıklarda her zaman için kullandıkları krem ya da serum kullanıyorlarsa da olabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Sizler de bilmelisiniz ki göz altı çevreniz için kullanacak olduğunuz bütün ürünlerin her zaman içinkimyasal madde olduklarından cilt kızarıklığı yapma ihtimalinin her durumda fazla olacağını biliyor olmalısınız. 

Nasıl Geçer?

Göz çevresinde ya da atında olan bu kızarıklığın nasıl oluştuğunu öncelikle biliyor olmamız gerekmektedir. Her zaman için göz içerisinde sürdüğümüz kozmetik ürünlerinden mi yoksa alerjiden kaynaklı mı olduğunu öncelik olacağını bilmelisiniz. Kızarıklığın neden kaynaklandığını öğrendiğiniz zaman tedavinin süresi daha da kısalacaktır. Gözünüze aldığınız herhangi bir darbenin neticesinde eğer ki bu kızarıklık oluşmuş ise o halde sizler de hemen soğuk su ya da buz üzerine koymalısınız. İnsanların bedeninde en hassas noktalarının gözleri olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle de göz altında kızarıklık ve de kaşıntı meydana gelebilir.

Hastalarda eğer ki göz altında kızarıklık oluyorsa bunun nedenlerinden birinin de göz tansiyonu olabileceği de mümkündür. Göz tansiyonu yükseldiği zaman bazı insanlarda kızarıklık olmayacaktır. Bu nedenle de sizler hekime ara ara giderek kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Eğer ki göz kızarıklığınız gitmiyor ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız o zaman yıllardır uygulanan bir bitkisel tarifi sizlere vermemizde fayda olacaktır. Sizler de taze patetesi keserek ince halka şeklinde doğrayın ve gözünüzü kapatarak üstüne koyun. Bu patatesleri gözünüzde yaklaşık olarak 10 dakika boyunca bekletmeniz gerekmektedir. Ayrıca soğuk salatalığı da göz kapaklarınız kapalı iken gözlerinize koyduğunuz zaman tabi ki sizlerin de patates gibi aynı etkiyi yapacak olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

 Kızarıklar İçin Papatya Çayı

Göz altı kızarıklığınızı gidermede bir başka yöntem ise sizlere tavsiyemiz papatya çayını demlemeniz olacaktır. Daha sonra papatya çayının demlenmesi için bekleyin hafif ılıdığı zamanbir pamuğa batırın ve sizler göz altlarınıza sürün. Bu durumu on dakika boyunca bekletmelisiniz. Bu papatya çayının göz altı kızarıklığında son derece faydalı olduğunu da bilmelisiniz.

 Bu durum her zaman için farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkacaktır. Eğer ki kötü bir görüntünün olduğunu düşünüyorsanız bazı bilgisiz bayanların yaptığı gibi sizler de kapatıcı kullanarak bu kızarıklığı yok etmeye çalışmamalısınız. Kozmetik ürünlerinin her zaman için daha da şiddetlendirecek olduğunu ve bu durumda sizlerin güzel bir görüntüye kavuşmak isterken daha kötü bir görünüm olacağı konusunda da bilgilenmelidir. Ve herhangi bir kapatıcı kullanmaması da gerekmektedir. Göz altında oluşan kızarıklık eğer ki uzunca bir süre duruyorsa ve bir türlü geçmek bilmiyorsa o zaman sizler de daha dikkatli olmanız gerekmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle