Göz Kaşıntısına Doğal Çözümler

Birçok nedenden ötürü gözlerimizde kaşıntı olmaktadır. Bu göz kaşıntısı daha çok göz kuruluğundan ya da alerjik etkenlerden kaynaklı olarak göz kaşıntısı meydana gelecektir.

Göz Kaşıntısı

Göz Kaşıntısı

Göz kaşıntısının birçok nedeni vardır. Bunların başında alerjiler gelmektedir. Ayrıca göz kaşıntısına göz iltihabı olduğunda gerçek olacağı gibi gözlerde kuruluk olduğu zamanlarda da meydana gelecektir. Bir takım insanların hayvan tüylerinden de alerji olabilir ve gözlerde kaşıntıya neden olacağı gibi bir takım kozmetik ürünlerin de göz kaşıntısı yaptığını unutmamalısınız. Göz kaşıntısı ile birlikte birçok belirti görülmektedir. Gözlerde ve göz kapağında meydana gelen bir kaşıntı olmaktadır. Bu göz kaşıntısına birçok nedenden dolayı meydana gelecektir. Kişi kendisini gözlerini bir anda kaşırken bulacaktır. Yorgunluk ve stresin de göz kaşıntısında son derece etkili olduğunu da unutmamalısınız. Göz kaşıntısına sürekli olarak bilgisayara bakan kişilerde de görülmektedir. Alerji konusunda da göz kaşıntısına neden olacağını unutmamalısınız. Tozların göze kaçması ya da yapılan makyaj nedeniyle de gözlerde ki kaşıntı ciddi oranda olacaktır. 

Nedenleri ve Belirtileri

Kişinin alerjisi olması sonucunda gözlerde ciddi oranda bir kaşıntı olacaktır. Daha çok polenler ve hayvan tüyleri neden olacaktır. Göz iltihabı nedeniyle kaşıntı olur. Kuru göz sendromu yaşamakta olan kişinin bir takım kozmetik ürünlerini kullandığı zaman da meydana gelebilir. Kontak lens kullanımı ve lensin yeteri kadar düzenli bakımı olmadığında ve bir takım ilaçların yan etkileri ile de gerçek olur. Göz ameliyatı yaşamakta olan kişilerde de olur. Bazı bakteriler yüzünden gerçekleşecektir.

Gözlerde yanma hissi olacaktır. Gözlerin aşırı kızarması nedeniyle kaşıntı olacaktır. Gözlerimizde aşırı yaşlanma meydana gelecektir. Ve göz kapaklarında ikltihap oluşacaktır. Gözlerde tahriş olacağı gibi aynı zamanda da kızarıklık yoğun bir şekilde hissedileceği gibi aynı zamanda da ışığa karşı çok yoğun olacaktır.

Kaşıntıyı Gidermek İçin Yapmanız Gerekenler

 Gün içerisinde en az 2 litre su içmek gerekmektedir. Su tüketiminin az olması durumunda Bu nedenle de az kullanılan suyun sonucunda iltihabın dinmesinde yardımcı olacaktır. 

 Salatalık her zaman için rahatlama yöntemi olarak kabul edilmektedir. Kaşıntının giderilmesi için kullanacak olduğunuz sebzelerdir. Fakat bu sebzeleri her zaman için göz kapaklarınız kapalı iken bir dilim salatalık koyun ve 20 dakika boyunca beklemelisiniz. Salatalığı gün içerisinde 4 ya da beş defa kullanmanız gerekmektedir. 

Aloe Vera bitkisinin yapraklarını kesin ve aloe vera jelli ortaya çıkacaktır. Bu çıkan jel ile sizler de bir çay kaşığı tatlıyı ve sizler de kaşıntının önüne geçmiş olacaksınız.

 Çemen Tohumu: Bir çay bardağı çemen otunu bir gün öncesinde soğuk suya bırakmalısınız. Elde edilen suyu süzmeniz gerekmektedir. Bu çimen otunu suda beklettiğiniz kısımlarını gün içerisinde sadece ikidefa kullanmanız gerekmektedir. Sizlerde ilk andan itibaren göz kaşıntısı şikayetlerinizden kurtulmul olacaksınız. 

Soğuk Süt: Süt sayesinde sizler de göz kaşıntılarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır. Temiz bir pamuktan bir tutam alın ve sizlerin göz kapaklarınıza ve göz çevresine de uygulamalısınız. Bunu günde 3 defa uygulamanız gerekmektedir.

 Yeşil çayın her zaman için iltihap kurutucu özellikleri olacaktır. Gözlerde olan kaşıntıyı gidermek için kullanacak olduğunuz bir yöntem olacaktır. Sizler de bunu normal çay demler gibi demeyin. Gözlerinizde olan kaşıntıyı gidermek için bir pamuk yardımıyla göz kapaklarınız kapalı bir şekilde pamukları üzerine koymanız gerekmektedir. Bunu günde iki defa uygulamanız sonucunda artık göz kaşıntısı da yaşamamış olacaksınız. Eğer evinizde yeşil çay yoksa o zaman sizler de ya papatya çayını ya da siyah çayı da kullanmanız mümkün olacaktır. 

Uzmanlar tarafından her zaman için antiseptik özelliğinin yanı sıra bir de anti bakteriyel özelliği ile ünlü olan elma sirkesi vüdutta ki tüm enfeksiyonlara karşı sizleri koruyacaktır. Bir bardak suyun içerisine bir yemek kaşığı sirkeyi koyun ve bunu gözlerinize uygulayın. Ve 10 dakika boyunca bekletmelisiniz. Daha sonra da gözlerinizi dinlendirmelisiniz. Sizler de kısa zaman içerisinde var olan kızarıklık ya da tahrişi de tabii ki önlemiş olacaksınız.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle