Göz Kapağı Düşüklüğüne Krem Etki Eder mi? Hangi Kremler Seçilmeli?

Göz kapağının düşmesi durumunda bazı kremlerin işlevsel sonuçlar vereceğinden emin olabilirsiniz. Bilhassa içeriği bu amaca hizmet eden ürünler bulunduğunu söyleyebiliriz.

.Göz kapağı düşüklüğü tedavisi için birkaç öneriden birisi olan krem kullanımı Türkiye’de çok yaygın değil. Genelde cerrahi müdahale ya da egzersizler tercih ediliyor.

Göz Kapağı Düşüklüğü İçin Hangi Krem Kullanılır?

Göz kapağı düşüklüğü için krem önerisi soran kişilerin büyük çoğunluğu ise amaç olarak aynı detaya hizmet ediyor. Aslına bakarsanız bu aşamada cerrahi müdahale yaptırmak istemeyen insanların ilk tercihi olduğunu söyleyebiliyoruz. Çünkü doğal egzersizler maalesef ki çok uzun periyotlarla tekrarlandığında ve aksatılmadığında elle tutulur sonuçlar veriyor. Yine aynı şekilde bunun kalıcılığını etkileyen faktörler arasında bazı unsurlara dikkat çekmek gerekiyor. Örneğin genetik ve yaşlılık söz konusu olduğunda kremler dahi etkisiz kalabiliyor.

Göz kapağı düşüklüğüne krem ile çözüm bulmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken birkaç unsur var. İçeriği ile doğrudan alakalı olan bu unsurları önemsemek ise dermatolojik açıdan hayatınızı kurtarabilir. Bazen kişisel öneriyle krem kullanmaya başladığınızda cildinizin tahriş olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun sebebi cilt tipinize uygun olmayan bir ürün kullanmanızdır.

Yaşanan bu estetiği bozan kusuru atlatmanın en kolay yolu cilde sıkılaştırıcı bir etki sağlayan ürün tercih etmekten geçer. Dolayısıyla içeriği en önemli faktöre dönüşür.

  • Kafein

Cildi sıkılaştırma etkisi en iyi olan maddelerden birisidir. Doğal olarak dermatolojik anlamda kafein içeren kremlerin bu amaçla kullanabileceği kanıtlanmıştır.

  • Peptid & Polimer

Peptid ve polimer ile kolajen üretiminin maksimum seviyeye getirileceği aşikâr. Bu hem çizgileri hem de kırışıklıkları yok etmek için kullanılan müthiş bir etki yaratıyor. Haliyle göz kapağı düşüklüğüne krem ile tedavi şansı tanıyor.

Göz Kapağı Düşüklüğüne İyi Gelen Krem İsimleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere kafein ve kolajen seviyesini arttıran ürünler etkin sonuçlar yaratabilir. Ancak burada da cilt tipinizi önemsemeniz es geçilmemesi gereken bir faktördür. Genellikle yaşanan sorunun kaynağında genetik yatkınlık ya da sistemik rahatsızlık gibi önemli nedenler yoksa etki edebileceğini söyleyebiliriz.

Kremler Fiyatları
Olay Regenerist Eye Lifting Serum 50-70 TL
Bremenn Research Labs Upper Eyelid Lifter 45-55 $
Shiseido Future Solution LX Eye and Lip Contour Regenerating Cream 350-550 TL
Serious Skin Care Eyetality Total Eye Transformation Set 50-70 $
Aveeno Positively Ageless Lifting and Firming Eye Cream 10-90 $
ActiFade Upper Eyelid Lift Contouring Serum 170-190 TL

Ürünler tamamıyla üst göz kapağının üzerine sürülerek kullanılmaktadır. Global anlamda kendisini kanıtlamayı başarmış markaların en etkin ürünleri arasından seçilmiştir. Bazılarını Türkiye’de bulmak bir hayli güç olmasına rağmen online alışveriş sitelerinden temin edilebilmektedir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Krem İle Geçer Mi?

Göz kapağı düşmesi sonucunda krem ile tedavi seçenekleri arasında sık karşılaşılan sorunlardan birisi tahriştir. Burada kuru, yağlı veya normal cilt tipleri önem arz eder. Aynı zamanda gözün çevresinde yaşanan kırışıklıklar ve yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması amaçlandığından komplike bir bakım serumu gerekir.

Krem veya serum olarak alacağınız ürünlerin onaylı ürünler olmasına özen gösteriniz. Orijinal olmayan ve sağlığınızı riske edebileceğini düşündüğünüz hiçbir ürünü etkileri ve yan etkilerini göze alarak kullanmayınız.

Göz kapağı düşüklüğüne krem önerileri denildiğinde akla ilk olarak bilinir markaların ürünleri gelir. Ancak içeriğin fiyattan daha önemli olduğu unutulmamalıdır. Dermatoloji doktoruna danışarak hem sarkmanın sebebini hem de cilt tipinize uygun kremi öğrenebileceğinizi unutmayın.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle