Göz Altı Morlukları İçin Krem Önerileri Ve Özellikleri

Göz altı morluğu çok sık görülen bir sıkıntı olmasından dolayı piyasa da bir çok morluk tedavisi kremi bulunmaktadır. Bu kadar krem arasından karar vermek zor olabilir. Sizler için en iyi kremlerin listesini hazırladık.

Göz Çevresi Morlukları İçin Krem Önerisi

Sıklıkla periorbital morlukların yani göz altı morluklarının yorgunluktan veya uykusuzluktan kaynaklandığı söylenmektedir. Bu kısmen doğru olsa da gerçek şu ki genleriniz burada büyük bir rol oynamaktadır. Peki gözlerinizin altında veya çevresinde oluşan bu koyu halkalar tam olarak neden olmaktadır? Basitçe belirtmek gerekirse, göz altı morlukları, gözlerinizin altındaki ince cilt tabakasının sonucudur; bu ince cilt tabakası kan damarlarınızı ve orada ki kanı açık bir şekilde gösterir. Bu da göz altı morluklarına neden olmaktadır. Damarların sıklıkla mavi veya mor görünmesinin nedeni damarların renginin mavi olduğundan dolayı değildir. Cilt altı dokusu sadece mavi ve mor dalga boylarındaki ışıkların geçmesine izin vermektedir. Sonuç olarak sadece mavi ve mor ışık geri yansıtıldığı için damarlarınız mavi ve mor tonlarında gözükür. Bu yazımızda göz altı morluğuna iyi gelen kremlerin bir listesini hazırladık. Göz altı morlukları için en iyi krem türlerini ve isimlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Skederm Uliımate Eye Krem

Nemlendirici ve koruyucu bu krem, koyu halkaların, gölgelerin ve şişkinliğin tedavisinde kullanılır.

Kullanımı:

  • Bu krem yalnızca harici olarak kullanılır.
  • Alerjik ve hasar görmüş ciltlerde kullanılmaz.
  • Ürünü göz altlarınızda ki morluğa sürerek kullanabilirsiniz.

göz altı morluğu tedavisi krem

ESTÉE LAUDER Krem

Göz çevresinde ki görünür lekelerin tedavisinde kullanılan bir kremdir. Göz altı morluklarını önler. Ayrıca kırışıklık giderici özelliği de bulunmaktadır.

Hemoroid Kremi

Basur kremi göz altı morluklarına iyi gelir mi, diyorsanız evet buna inanmak biraz zor olabilir. Fakat göz altı morluğu tedavisinde hemoroid kremi kullanılan bir tedavi çeşididir. Hemoroid krem, cilt için çok iyi bileşikler içerir ve yüzünüzde ki şişlik oranını azaltmanıza yardımcı olur. Göz altında oluşan morluklar için hemoroid kremi kullanılabilir.

hemoroid kremi ve göz altı morluğu

KIEHL’S SINCE 1851

Bu krem de göz altı morluğu tedavisinde kullanılan başka bir kozmetik üründür. İçinde bulundurduğu avakado yağı göz altı morluklarına iyi gelen bir bileşiktir. Göz altı morluğu tedavisinde genellikle kozmetik ürünler kullanılmaktadır.

Olay Eyes Dark Circles

Bu krem aydınlatıcı bir kremdir. Aydınlatıcı özelliği sayesinde, göz altı morluklarını tam olarak geçirmese bile görünüşü düzeltebilir. Harman halindeki bu karışımı uyguladıktan sonra, içinde bulunan mineral pigmentler göz çevresi morarmasına iyi gelmektedir. Ayrıca parlatıcı ve aydınlatıcı faydalarına ek olarak içinde, niasinamid (koyu lekeleri geçirir), E vitamini (çevresel hasarı engeller) ve yaşlanma karşıtı peptit bulunmaktadır.  Kremi bölgesel olarak uygulamanız yeterlidir.

Cerave Eye Repair Krem

Bu krem sorunlu bölgeye çok az bir şekilde sürülmelidir. Uygulandığı bölgeyi nemlendirir ve parlaklaştırır. Göz altı morluklarını yok etmek için hiyaluronik asit, seramidler ve cilt aydınlatma niasinamidi gibi bileşenleri kullanmaktadır. Ayrıca bu kremin fiyatı da son derece uygundur. Diğer birçok ürünün fiyatının aksine uygun bir fiyatla bu ürünü satın alabilirsiniz.

Aveda Göz Kremi

Bu ürün tam anlamıyla bir tedavi sağlamasa bile bölgeyi ve orada ki damarları biraz rahatlatan bir kremdir. Ayrıca göz kırışıklıkları için de kullanılabilir. Cildinizde bıraktığı dokunuş son derece hoştur ve yağlı bir ürün değildir. Göz çevresi morarmasını tedavi etmek için meyan kökü ve kafein karışımı kullanmaktadır. Nispeten doğal bir ürün denebilir. Ayrıca bu ürün çoğu cilt tipi için de kullanılabilmektedir. Akne oluşumuna yol açmaz. Bu kremin tek eksikliğinin fiyatının yüksek olması olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle 140 ila 160 Tl dolaylarında satılmaktadır. Bu ürünü eczanelerden veya kozmetik mağazalarından temin edebilirsiniz.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle