Miyop Sorununa İyi Gelen Besinler ve Bitkiler Nelerdir?

Miyop tedavi edilmesi zor olan bir sorundur. Bu sorunun en az düzeye indirgenmesi adına belli başlı bitkilerin düzenli ve aksatılmadan kullanılması oldukça önemli olan bir detaydır.

Miyopa İyi Gelen Yiyecekler

Miyop gözlere iyi gelen besinler düzenli şekilde tüketildiği zaman sorunun ilerlemesinin önüne geçe konusunda olumlu etkiler yaratabilir. Miyopa ne iyi gelir;

Siyah Frenküzümü

Miyop göze iyi gelen besinler arasında oldukça etkilidir. Tentür ve şurup formunda hazırlanabilir ve miyop için ideal bir bitkisel ilaçtır. Bu bitkinin düzenli şekilde kullanımı görme keskinliği ve görme keskinliğini artırmak adına doğal şifa gücüne sahiptir. Siyah Frenk üzümü gözlerdeki sorunu gidermek ve kalıcı rahatlama sağlamak adına da faydalıdır. Siyah Frenk üzümü özünün kişilerde miyopi gelişimini önlediği bilinir. Bundan dolayı da oldukça sık şekilde kullanılır.

At Kuyruğu

Atkuyruğu miyop düzene sokulması için iyi bir bitki tedavisidir. Bunun sebebi anti-inflamatuar özelliklere sahip olmasıdır. Miyop tarzında görme ile ilgili problemlerin neden olduğu göz yorgunluğunu azaltmak adına çok etkilidir. Vizyonun bozulmasının önlemek adına da kullanılır. Kurutulmuş atkuyruğu otunun 100 gramını 1 litre suda ıslatın ve sonra pamuklu bir bez yardımı ile gözü silin. Göz yorgunluğu sorunundan kurtulmak için ıslak bez kapalı göz kapaklarına yerleştirilir. 

Göz otu

Gözleri iyileştirmek, güçlendirmek ve görmeyi geliştirmek adına olağanüstü yeteneğe sahip bir bitkidir. Bitki Eyebright olarak da adlandırılır. Birçok göz hastalığının varlığında kullanılır. Göz otu anti bakteriyel ve anti- inflamatuar özelliklere sahiptir. Belli başlı göz hastalıkları, göz bozuklukları ve görme problemleri için kullanılır. Süzülmüş olan sıvıyı bir bez yardımı ile uygulamak gerekir. Miyop göze ne iyi gelir kapsamından düzenli olarak gözkapaklarına uygulanır. Eyebright iltihaplanmayı azaltır, göz hasarını giderir ve görmeyi geliştirir.

Hindiba

Hindiba A vitamini açısından oldukça zengin olan bir besin kaynağıdır. A vitamini görmeyi geliştirmek adına çok önemlidir. Gözlerin sağlıklı ve etkili bir şekilde çalışması içinde gereklidir.  Hindiba suyu, kereviz suyu, havuç suyu ve maydanoz suyu ile karıştırılır. Miyopu düzene sokmak adına günlük düzenli bir şekilde tüketilmelidir. Miyopu iyileştirmek için oldukça etkili bir bitkidir, çünkü gözün beslenmesini sağlar ve görmeyi iyileştirmek için en doğru besin öğelerine sahiptir.

Farklı Bitki Kürleri

Meyan Kökü

Meyan kökü miyopi tedavisi konusunda önemli olan bitkiler içinde yer alır. Bunun sebebi anti-inflamatuar olmasının yanı sıra iyileştirici özelliklere sahip olmasıdır. Meyan kökü görme keskinliğini arttırma konusunda ve gözlerin sağlıklı olması adına çok etkilidir. Meyan kökü kürü için; meyanköküne bal, süt ve tereyağı ilave edilir. Bu kürden en doğru sonucu almak için düzenli tüketilmesi gerekir. Meyan kökü kürü görme oranlarının iyileşmesi için gözlerin ihtiyaç duyduğu besin maddelerinin alınmasını sağlar. Meyan eski dönemlerde ve geleneksel Çin tıbbı içinde canlandırıcı ve yenilenebilir özelliklere sahip olduğundan dolayı kullanılmıştır. Miyop içinde bulunan mükemmel tedavi özelliklerinden dolayı tercih edilir.

Yaban mersini

Yabanmersini yani Blueberry’ye, gözleri radikal hasarlardan koruyabilen bir bitkidir. Gözleri yenileyerek canlandırma özelliğine sahiptir. Bunu içinde bulunan anti-oksidanlar ile sağlar. Yabanmersini ayriyeten kan dolaşımı geliştirir ve gözlere kan tedarikini arttırmaktadır. Gözleri oksitleyerek görme vizyonunu gelişmesini sağlar. Ayriyeten gözlerdeki makula dejenerasyonunun azalmasına olanak sağlar. En iyi sonucu elde etmek için bu bitkinin özünün kullanılması gerekir. Görmeyi geliştirmek ve miyopinin önüne geçmek adına gün içinde günde iki kez bitki çayı olarak tüketilmesi gerekir.

Hindistan cevizi yaprakları

Hindistan cevizi yaprakları miyop sorununu ortadan kaldırmak adına şifa sunan bir bitkidir. Eski dönemlerde ve antik Avrupa çağında görme sorunlarını iyileştirmek için Triphala olarak isimlendirilen karışımı yapmak için kullanılmıştır. Uzağı görme sorunları konusunda etkili olması için bitki yaprakları ile hazırlanan bir solüsyon da içilmesi gerekir. İyi sonuçları elde etmek adına bu bitkinin suyunun içine bir yemek kaşığı bal eklenir. Bu sayede Hindistan cevizi yaprakları suyu da tatlandırılmış olur.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle