Göz Altı Morlukları için Işık Dolgu Uygulaması ve Fiyatları

Gözaltı morluklarının ortadan kaldırılması için tercih edilen gözaltı ışık dolgusu, oldukça başarılı bir işlem olarak tavsiye edilmesinin yanı sıra kısa sürede sonuç vermesiyle birlikte son zamanların dikkat çeken uygulamaları arasındadır.

Gözaltı Morluklarına Işık Dolgu Uygulaması

Gözaltı morlukları için uygulanan ışık dolgu uygulaması kadınlar kadar erkeklerin de ilk tercihleri arasındadır. Estetik kaygıların ortadan kaldırılması için özel olarak geliştirilen bu işlemle beraber etkili sonuçlar alınabilmektedir. Gözaltlarında morluk ya da şişlik gibi sorunlar yaşayan bireyler uygulayabilecekleri tekniklerin yanı sıra ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek gözaltı sorunları için bu işlemi tercih etmektedir. Kadınlarda daha çok 30’lu yaşlarda ortaya çıkan göz halkaları ve torbalanmalar daha çok alkol tüketimi, alerjik durumlar ve uyku pozisyonuna bağlı olarak görülür. Genetik yatkınlık da bir diğer nedendir. Özel bir yağ ile çevrelenen gözaltı aslında çok hassastır ve uygun bakım gerektirir. Yaşlanmaya beraber daha çok belirgin hale gelen gözaltı morlukları artık gözaltı ışık dolgusu ile ciddi çözümleri beraberinde getirmekte ve gözaltının çok daha güzel görünmesini sağlamaktadır.

Gözaltı Dolgusunun İçeriği

Gözaltı dolgusunun içeriğine bakıldığında tamamen bir jel uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Hyaluronik jel olarak isimlendirilen bir dolgu yöntemi olan ışık dolgusu, poly vitamin kompleksi ile güçlendirilmiştir. Bu sayede gözaltı derisinin daha uygun ve güzel bir görünüme kavuşması için bu vitaminler enjekte edilir ve torbalanmalar ile morluklara müdahale edilmektedir. Şimdi bu işlemin ne şekilde uygulandığını sizlerle paylaşıyor olacağız.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusu, diğer dolgu tekniklerine göre farklıdır. Derinin altından yapılmayan enjekte işlemi sadece kemik üstüne uygulanmaktadır. Bu sayede ışık dolgusu yavaş bir şekilde verilir. Herhangi bir ağrı durumunun da yaşanmadığı bu uygulamanın ilk aşamasında anestezik bir madde uygulanır ve enjekte bölgesine sürülür. Zaten jel içeriğinde anestezik madde yer aldığı için uygulama sonrasında da herhangi bir ağrı ya da sızı olmamaktadır. Kadınların yanı sıra erkeklere de uygulanabilen bu yöntem son zamanlarda çokça tercih edilmektedir. Ayrıca erkeklerin de bu işlemleri sıklıkla tercih ettiğini söylemek mümkündür.

Gözaltı Işık Dolgusunun Etkisi Ne Zaman Biter?

Gözaltı ışık dolgusu içeriğinde hyaluronik asit olduğu için uzun zaman etkisini göstermektedir. Uygulama günü itibariyle en az 1.5 yıl süreyle etkisini gösteren bu uygulama ayrıca kişisel durumlarla beraber 3 sene kadar da etkisini korumaktadır. Yapılan her ışık dolgusu uygulamasında bu sürenin uzadığını söylemek mümkündür.

Yapılan araştırmalarda bu uygulamanın herhangi bir yan etkisinin gerçekleşmediği de gözlemlenmiştir. Ayrıca işlemden sonra morarma ya da şişlik durumunun da ortaya çıkmadığı tespit edilmiştir. İşlemden sonraki 1 haftalık süreçte ise yavaş yavaş uygulamanın sonuçları görülebilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılmaz?

Gözaltı ışık dolgusu, uzmanların açıklamalarına göre gebelik döneminde uygulanmamalıdır. Tıbben herhangi bir olumsuz durum söz konusu olmasa da uzmanların bu konudaki tavsiyesi bu şekildedir.

Göz bölgesi aktardığımız üzere çok hassastır ve ayrıca özel bir yağ tabakasıyla çevrili bulunmaktadır. Ayrıca özel bir bariyerle korunan bu bölge, yaşın ilerlemesiyle beraber kemik yapısının incelmesine neden olur ve morlukları da beraberinde getirir. Bunun yanı sıra gölgeler de ortaya çıkabilmektedir. Tüm bu nedenlerden ötürü gözaltı bölgesinin onarılması ve morlukların yeniden oluşumunu geciktirmek için mutlaka gözaltı ışık dolgusu işlemlerinden yararlanmalısınız. Gözaltı Işık Dolgusu fiyatları ise 1000 TL’ye kadar değişen ücretlerle sunulmaktadır.

 

 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle