Gözaltı Morluklarının Kesin Çözümleri ve Yapım Aşamaları

Gözaltı morluğu, gözlerin altında oluşan daha karanlık bölgelere verilen isim olarak adlandırılabilir. Genellikle yorgun ve uykusuz kaldığımızda oluştuğunu düşünürüz. Bazı yöntemler ile gözaltı morluklarına kesin çözüm üretmek mümkündür.

Gözaltı morluğunu normal bir sorun olarak yaşamayan bir birey bile bir kaç gün uykusuz ve yorgun olduğunda ya da uzun saatler bilgisayar gibi teknolojik aletler başında zaman geçirdiğinde bu sorunla karşılaşabilir. Biz basit sebeplerden meydana geldiğini düşünsek de gözaltı morluklarının görünenin dışında birçok sebebi olabilmektedir.

Gözaltı Morluğu Nedir Nasıl Oluşur

Birçok kişi gözaltı morluklarından şikâyetçidir, yorgun bireyler dinlenince bu sorunu kısa sürede atlatabilseler de uzun zaman bunu tekrarlamak zorunda kalan ya da genetik olarak göz yapısı mor olan bireyler de gözaltı morarması sorunu yaşar. Bütün bunların dışında bir gerçek vardır ki o da gözaltı morluklarının en temel sebebi olan yaşlılıktır. İleri yaştaki bireylerde bu sorun mutlaka ortaya çıkmaktadır.

Eğer ciddi şekilde kalp böbrek gibi bir rahatsızlığınız yoksa ve bu morluklar zaman zaman oluşan geçici rahatsızlıklarda gözaltı morluklarınızdan kurtulmak için uygulayabileceğiniz bir çok doğal yöntem vardır. Bu yöntemler hem maliyetsiz hem de sizin için herhangi bir sağlık sorunu oluşturmayan yöntemlerdir.

Gözlatı Morluklarının Oluşumuna Etki Eden Faktörler

Gözaltı morluklarının oluşumuna bir çok faktör etki etmektedir. Bunların başında genetik faktörler gelse de çevresel faktörlerin etkisi de yadsınamaz derecededir.

Uykusuzluk

Yoğun bir günün ardından ya da yorucu bir haftanın bitiminden sonra yeterince uyumadıysanız ve dinlenmediyseniz buna bağlı olarak yüzünüz soluk olacakken gözaltı halkalarınızın daha koyu bir renk aldığını ve gözaltı torbaları ile daha da belirginleştiğini fark edeceksiniz. Eğer gözaltı morluğunuzun tek sebebi bu ise dinlenme ile halledebilir ya da o an için geçici çözümler uygulayabilirisiniz. Patates koymak, Salatalık ve çay maskesi gibidir.

Kemik Yapısı

Kemik yapısı çukur göz olarak ifade edilen yapıya uygun bireylerde göz altılarına kemik gölgesi düşmektedir ki bu da gözaltı morlukları derecesine etki eder.

Güneş Işınları

Güneş ışınlarına fazla maruz kalama güneşin etkisini gözaltında daha fazla hissetmemize ve gözaltı morluğu sorunu yaşamamıza sebep olur.

Bu sebeplerin dışında, tansiyon, kötü beslenme, susuz kalma gibi birçok dış etken de gözaltı morlukları oluşumunu meydana getirir.

Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir

Bir çok kişinin farklı sebeplere bağlı olarak şikayetçi olduğu gözaltı morlukları neyse ki korkulduğu kadar aşılamayacak ve tedavi edilemeyecek bir durum değildir. Gözaltı morlukları birçok yöntem ile en aza indirilebileceği gibi tamamen ortadan da kaldırılabilmektedir. Gözaltı morlukları için kesin çözüm olabilecek bir çok doğal yöntem bulunmaktadır. Gözaltı morluklarından kesin kurtulmak için evde uygulayabileceğimiz bir çok yöntem vardır. Bunların başında herkesin bildiği ve cildin her yerine iyi geldiği herkesçe bilinen salatalıktır. Salatalık özü cilde canlılık ve tazelik kattığı için temizlediğimiz gözaltımıza ve cildimize salatalık maskesi yapmak yorgunluktan kaynaklanan mor halkaların açılmasına yardımcı olur. Uygulaması gayet basit bu yöntemi her aksam evde otururken deneyebilirsiniz. Bir diğer kolay ve doğal çözüm limon ve domates suyudur. Limonun içinde bulundurduğu asit sayesinde ciltte oluşan lekelerinin rengini açma özelliğini herkes bilir. Akşam evdeyken bir limon ve domatesin suyunu sıkın bir pamuk yardımıyla gözaltı çevrencideki mor halkalara uygulayın gözaltı morlukları için kesin çözüm olduğunu göreceksiniz.

Elma ve Türk Kahvesi, Elmayı dilimleyin ve suyunu çıkarın elde ettiğiniz suyun içine bir çay kaşığı Türk kahvesi ilave edin, karışımı temizlediğiniz yüzünüze ve gözaltı çevresine bir pamuk yardımıyla uygulayın, bu işlemi bir kaç gün yaptığınızda uygulamanın çözüm getirdiğini fark edeceksiniz. Patates ve çay gibi evimizde kolaylıkla bulunan malzemelerden de faydalanarak gözaltı morluklarına kalıcı çözüm üretebiliriz. Yemek yaparken ayıracağınız bir patatesi dilimleyerek gözaltınıza koyabilirsiniz. Aynı zamanda içmiş olduğunuz çayın kalanını temiz bir beze ya da poşet çayı olduğu gibi gözaltı çevrenizdeki morluklara uygulayabilirsiniz.

Meyve olarak da çok fazla sevdiğimiz ve kışın bol bol tükettiğimiz kivi gözaltı morluklarından kesin kurtulmak için kullanılacak doğal ve maliyetsiz bir yöntemdir. Kiviyi yerken bile rahatlıkla gözaltınıza uygulayabilirsiniz. Son olarak size tavsiye edilebilecek en basit yöntemlerden biride buhardır. Buharın cilt için gözenek açıcı etkisi inkâr edilemez derecede faydalı bir yöntemdir. Buharı gözaltınıza bir havluyu kafanıza koyarak uygularsanız ısı ve suyun etkisi ile koyu renkli gözaltı halkalarınızdan kurtulduğunuzu fark edeceksiniz.

Eğer kronik bir rahatsızlığınız varsa ve bu doğal yöntemler sizin için çözüm üretmediyse mutlaka konusunda uzman bir hekime başvurmalısınız.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle