Gözaltı Morluklarına Karbonat Uygulaması ve Sonuçları

Gözaltı morluklarından şikâyetçi olanlar için birbirinden farklı yöntemler geliştirilmiştir. Bunlar arasında en önemlisi karbonat uygulamasıdır.

Gözaltı Morlukları

Göz altı morlukları pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Morluklarla beraber kendini gösteren şişkinlikle beraber bazen kızarıklıklar da yaşanabilmektedir. Bunun yanı sıra gözaltı maskeleri kullanarak bu şişlikleri ortadan kaldırabilirsiniz. Elbette ilgili morluklar için karbonat uygulamasından da faydalanabilirsiniz. Bu yöntemlerle ilgili bilgilere geçmeden önce gözaltı morluklarının ve gözaltı torbalarının neden meydana geldiğini sizlerle paylaşmak gerekiyor. Birbirinden farklı nedenlerle ortaya çıkabilen bu morluklar, sosyal hayatınızı etkileyebileceği gibi görünümünüzde de güzel olmayan bir görüntüye sebep olacaktır. Bu yüzden morluklarla mücadele etmeden önce doğru ve sağlıklı uygulamaları tercih etmeli ve göz çevrenizi daha güzel bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Morluklara ek olarak gözaltı derisinde yaşanan sorunlarla ilgili de yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Gözaltı Morlukları Neden Olur?

Torbalanmalar şeklinde olan bu durumun esas nedeni yaşlanma belirtileridir. Bununla beraber gözaltı derisinin incelmesiyle birlikte sarkmalar da yaşanabilmektedir. Yaşlanmanın yanı sıra yetersiz uyku ve düzensiz beslenmeye bağlı olarak da morluklar ortaya çıkabilir ancak en önemlisi uyku problemi olarak adlandırılmaktadır.

Gözaltı morlukları yorgunluk ve stresin etkisiyle de ortaya çıkabilmektedir. Stres problemi aslında çağımızın hastalığıdır ve bunu engellemek için bir takım yöntemlerden yararlanmak gerekir. Göz kaslarını olumsuz olarak etkileyen strese karşı gün içinde mutlu olmaya çalışmalı ve gözaltında ortaya çıkabilecek morlukları düşünerek hareket etmeliyiz.

Son olarak kalıtsal nedenler, soğuk algınlıkları ve alerji gibi durumlar nedeniyle de gözaltı morluklarının baş gösterdiğini söyleyebiliriz. Bayanların regl döneminde de bu sorun yaşanabilir. Yapmanız gereken şey gözaltında morluklar için bir takım uygulamaları kullanmaktır. Şimdi bu uygulamaların hangileri olduğuna bakacak ve özellikle de karbonat ile gözaltı morlukları nasıl giderilir sorusunun yanıtını veriyor olacağız.

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözaltı morlukları nasıl geçer ile ilgili olarak pek çok tavsiyede bulunabiliriz. Bunlardan ilki, gün içinde bol su tüketimi yapmak ve dengeli beslenmek olacaktır. Bol su tüketimi cildi gençleştirdiği gibi cilt üzerinde bulunan lekelerin de yok olmasını sağlar.

Sallama poşet çay kullananların bu kullanımlarından sonra poşetleri çöpe atmaması gerekir. Çay, gözaltı morlukları için çok etkilidir ve en çok kullanılan bitkisel çözümlerden biridir. Gözaltına kompres şeklinde uygulayabilirsiniz.

Salatalık ve patates de gözaltı morluklarına çok iyi gelmektedir. Göz kapaklarınızda günde 15 dakika kadar bekleteceğiniz patates ya da salatalık, gözaltı morluklarının geçmesinde etkili olacaktır.

Gözaltı Morlukları için Karbonat Uygulaması

Karbonat, günümüzde temizlik uygulamalarında kullanılan en önemli faktörlerden biridir. Gözaltı morlukları için de etkili bir şekilde kullanılabilen karbonat, özel olarak hazırlanan bir tarifle gözaltına sürülerek morlukların yok edilmesi sağlanabilir.

1 çay kaşığı alacağınız karbonatı ilk olarak 1 bardak ılık suda ya da açık çayda eritmeye başlayın. Daha sonra bir makyaj pamuğu yardımıyla bu karışımdan alın ve gözlerinizin üstüne pamuğu yerleştirin. Yaklaşık 10 ile 15 dakika arasında gözlerinizi dinlendirin. Ardından ılık bir suyla yüzünüzü güzelce yıkayın ve nemlendirici uygulayın.

Bu işlemle beraber karbonatın gözaltı morluklarında ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz. İşlemi birkaç gün tekrarlamanız, gözaltı morluklarının daha kısa bir sürede geçmesi için yeterli olacaktır. Karbonat hepimizin bildiği üzere çok özel bir temizleyicidir ve tercih edilmelidir.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle