Göz Altı Morlukları İçin En İyi Kremler ve Etki Süreleri

Bazı kişilerde genetik etkenlere veya kemik yapısına bağlı olarak veya dış etkenlere bağlı olarak göz altı morlukları oluşur. Piyasada bu soruna çözüm olarak formüle edilmiş bir çok ürün vardır.

Göz Altı Morlukları 

Vücudumuzda şüphesiz en dikkat çeken yer gözlerimizdir. Ancak bazı insanlarda çeşitli sebeplere bağlı olarak göz altı morlukları oluşabilir ve bu durum kalıcı hale geldiğinde oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Çoğu zaman göz altı morluğu olan biri ile karşılaştığımızda onun yorgun olduğunu düşünürüz. Ancak bu estetik sorun bir çok sebepten kaynaklanabilir. Bu sebeplerin bir çoğu kan akışındaki düzensizliklerden veya vücudun su tutmasından kaynaklanır. Bunların yanı sıra genetik etkenler sebebi ile veya pigmentasyon bozuklukları sebebiyle de görülebilir. 

Sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkların vücuda en önemli zararlarından biri de cilt bozulmaları ve göz altında meydana gelen renk deformasyonudur. Kan akışının olması gereken düzeyini değiştireceğinden göz çevresinde istenmeyen morluklara ve lekelere sebep olmaktadır. 

Kan basıncını arttıran bazı ilaçların da göz çevresindeki damarları deforme ederek renk değişimlerine sebep olduğu bilinmektedir. Ancak günümüz teknolojisi ile gerçekleştirilen demotolojik çalışmalar doğrultusunda bu sorunu tedavi edebilecek bir çok ürün geliştirilmiştir. Kırışıklıkları, şişlikleri ve göz altlarının morarması gibi sorunları kapatıcı tarzı ürünlerle kamufle etmek çözüm değildir. Üstelik bu ürünlerin uzun süreli kullanımları başkaca cilt problemlerini de beraberinde getirebilmektedir. 

En İyi Krem Tavsiyeleri

Çeşitli cilt sorunları veya damar problemleri gözümüzün çevresinde koyu renkli halkaların oluşmasına sebep olabilir. Bu tip sorunlar genellikle doktor gözetiminde çözülmelidir. Cildimize uygulayacağımız ürünlerin dermotolojik testlerden geçmiş ve onay almış olması gerekmektedir. 

Piyasada bulunan oldukça fazla ürün bu konu üzerine geliştirilmiştir. ancak bu tarz ürünleri internet üzerinden veya tavsiyeyle almak doğru bir tercih olmayacaktır. Piyasada farklı adlar altında birçok ürün bulmak mümkündür. Ancak bu ürünlerden yalnızca dermotolojik testlerden geçmiş olanları Sağlık Bakanlığı onayı alabilmektedir. 

Piyasadaki ürünleri bilinçsizce kullanmak oldukça tehlikeli olabilmektedir. Kullanacağınız ürünün etki edebilmesi için kullanım talimatlarına uygun olarak kullanmanız ve temiz cilde uygulamanız gerekmektedir. Bölgesel sorunlar için geliştirilmiş kremler farklı bölgelerde kuruluk, kaşıntı veya yağlanma gibi sorunlara sebep olabilir. Buna benzer etkiler kremin içeriğindeki bir ürüne karşı alerjiniz olması durumunda da görülebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ürünü kullanmadan önce içeriğindeki maddelere karşı duyarlılığınız olup olmadığıyla ilgili tahliller yaptırmanızda fayda vardır. 

Yves

Çeşitli dermotolojik testlere uygun olarak hazırlanmış olan bu ürünler göz çevresinin hassas dokusuna uygun olarak geliştirilmiştir. Ürünlerin fiyatları 50 ile 120 TL arasında değişmektedir. Etkileri arasında torba oluşumunu önleme ve aydınlık bir görünüm vermede vardır. Rocher adıyla piyasada olan kremi en etkili ürünüdür.

Vichy

4 gün içerisinde gözle görülür değişim garantisi veren bu ürün en çok tercih edilenler arasındadır. Fiyatları 60 ile 150 TL aralığında değişim gösterirken kırışıklık giderici etkisi ile de tercih sebebi olmayı başarıyor.

Arnica

Arnica kremleri özel olarak göz çevresi dokusuna uyumlu olarak geliştirilmiştir ve özellikle pigmentasyon sorunlarında bir numaralı formüldür. Doktorların özellikle tavsiye ettiği bu ürünü eczanelerden temin edebilirsiniz. Güvenilirliğinin yanı sıra fiyatı da diğer ürünlere göre daha uygundur. 

Clinique

Clinique ürünleri gözleriniz çevresindeki kırışıklıkları tedavi ederken aynı zamanda da koyu renk halka görünümünü etkin bir şekilde tedavi etmektedir. Düzenli kullanımda kalıcı çözüm sunmaktadır. Ürünlerinin fiyatları 70 TL ile 150 TL aralığında farklılık göstermektedir. 

Lierac

Lierac ürünleri arasında kapatıcı etkili olanları da mevcuttur. Ancak en etkili ürünü jel dokulu ürünleridir. Sıkılaştırma ve pigmentasyon sorunları için oldukça etkili olan bu ürünlerin piyasa değeri 90 ile 225 TL arasında değişmektedir. 

Avene

Dermotolojik olarak her cilt tipine göre geliştirilmiş ürünleri olan bu marka geniş kitle tarafından tercih edilmektedir. Tedavi edici özelliği ile koyu renk halka sorununda en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Fiyatları ise 70 ile 100 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Nuxe

NUXE Nirvanesque Contour des Yeux krem piyasada özellikle halka görünümü ve pigmentasyn problemlerinde en güvenilir ürünlerden biridir. Ürünün fiyatı 90 TL olduğundan temini kolaydır ve oldukça tercih edilir. Düzenli kullanımda etkileri kalıcı olacaktır.

Kiehl

Ürün kartelası özellikle göz çevresi bakım ürünleri ve dudak bakımı üzerine olan bu marka bir çok cilt uzmanı ve dermatolog tarafından da tercih edilmektedir. Ürünleri oldukça güvenilir ve kalıcı etkilere sahip olsa da fiyatları ortalamanın üzerindedir. Ürünlerin fiyatları 150 ile 300 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Shiseido

Piyasada özellikle göz çevresi bakımı üzerine yoğun çalışmalar yapan ender firmalardandır ve ürünleri oldukça geniş bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Düzenli kullanımda koyu renkli halka görünümünü yok ettiği ve kalıcı çözüm sağladığı bilinmektedir. 

Ddf

Bir çok cilt sorunu ile ilgili ürünler geliştiren bu firmanın ürünleri de dermotolojik alanda oldukça başarılıdır. Piyasa ortalamasının üzerinde olan ürünlerinin genel fiyat aralığı 250 ile 400 TL arasındadır. 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle