Gözaltında Meydana Gelen Kararmaları Nasıl Ortadan Kaldırmak Gerekir?

Gözaltında oluşan kararma sorunlarını ortadan kaldırmak adına kullanılacak olan bitkisel karışımların kullanılmasında önemli olan detaylar arasında düzenli ve aksatılmadan kullanmak yer alır.

Doğal Uygulamalar 1

Soğuk Çay Sıkıştırma

Gözlerdeki kan dolaşımını arttırmak adına biberiye çayı poşetlerini soğutmak gerekir. Çay poşetlerini soğuk suya batırın veya buzdolabında soğuması için bekletir. Çay poşetinden fazla su sıkın. Ardından gözaltı morlukları olan bölgede bekletin. Gözaltı morlukları ve çukurları nasıl geçer kapsamında 15 dakika boyunca bekletilir. Tane içeren çay poşetleri, göz çevresindeki şişme ve renk değişikliğinin azalmasına olanak sağlar.

Cilt İçin C Vitamini Nemlendirici

C vitamini ve antioksidan içeren nemlendiriciler, gözlerin altındaki kolajen dokusunu desteklemeye yardımcı olur. Nemlendiricileri ovuşturmak yerine gözlerdeki hassas cilde masaj yaparak kullanmak gerekir.

Güneş Koruyucu Kullanın

En az 15 faktör güneş kremi kullanmak gözaltı kararması nasıl geçer kapsamında fayda sağlar. Güneş ışınları cilt için oldukça zararlıdır ve kişilerin bundan kendisini koruması gerekir.

Badem Yağı Kullanın

Badem yağı ile gözlerin altında masaj 2 hafta boyunca yapılır. Masaj kan dolaşımını en doğru şekilde işlemesine olanak sağlar. Yağın cildin altına nüfuz etmesi sağlanmalıdır.

Salatalık Kullanın

Birkaç adet taze salatalığı dilimleyin. Buzdolabında veya derin dondurucuda bir saat bekletin. Kapalı göz kapaklarının üzerine soğuk salatalık dilimleri koyulur. Sıkılaştırma özelliği sayesinde gözaltı torbaları, şişliği ve morlukları yok edilir. Bir aylık sürede kullanılması gerekmektedir.

Gül Suyu Kullanın 

Gözaltı morlukları geçer mi kapsamında top şeklinde alınacak bir pamuk doğal gül suyunun içine batırılır. Gözlerin altında 10 dakika boyunca uygulanır. Gül suyu, yorgun gözlerinizi yatıştırmak adına  cilde nüfuz eder ve koyu halkalara neden olan toksinleri emer.

Nane Yaprakları Kullanın 

Su yardımı ile nane yapraklarını iyice ezin. 20 dakikalık sürede göz altlarında bekletin. Yapraklarda bulunan serinletme özelliği kan dolaşımını arttırmak adına katkı sağlar. Bu sayede gözaltı torbaları, şişliği ve kararması da ortadan kalkar.

Doğal Uygulamalar 2

Ananas Suyu ve Zerdeçal Tozu

Ananas suyu içine katılacak olan zerdeçal gözdeki morarma nasıl geçer kapsamında oldukça faydalıdır. Macun kıvamındaki karışım gözlerin alt bölgesinde bekletilir ve ardından soğuk su ile yıkanması gerekir. 3 günde bir kez uygulanması gerekir.

Vitamin K

Bazı gözaltı morlukları Vitamin K vitamini eksikliğinden kaynaklı olarak meydana gelebilir. Bu vitamin destekli olan kremler göz morarması nasıl geçer kapsamında şişliklerin azalmasına da olanak sağlar. Kremler düzenli bir şekilde uygulandığında morluklar dışında göz torbaları ve şişlikleri de ortadan kalkar.

Uyku Düzeni

Düzenli ve dinlenmiş şekilde bir uyku çekilmesi özellikle gözlerin genel sağlığı için çok önemlidir. Hatta gözün morardı nasıl geçer sorusuna verilecek en güzel cevap uyku esnasında yapılacak olan maskelerin kullanılmalıdır.

Yatmadan önce kendi maskenizi uygulamak fayda sağlar. 

  • Sulu ve soğuk su ile ıslatılmış bir bez alınır.
  • Fazla sudan kurtulmak adına bez kesinlikle sıkılmamalıdır.
  • Uyku esnasında gözlerin dinlenmesi adına üstlerinde bekletilir.

Kaplıcalar

 Bazı kaplıcalar göz morarması nasıl geçer kapsamında doğal bir burun temizleyici işlemi olarak görev yapar. Bu çözüm gözün altında bulunan koyu halkaları azaltmakla kalmayacaktır. Cildin son derece parlak bir hale gelmesine de olanak sağlar.

Patates 

Özellikle yurt dışında birçok ülkede göz çevresindeki torbaları ve morlukların ortadan kaldırılması adına kullanılır. Patates cildin hafifletmesine olanak sağlayan enzimler içerir. Bu enzimler, koyu halkalara neden olan toksinleri emer. Kişilerin açık bir tene sahip olmasına olanak sağlar. 2 ila 3 günde bir kez uygulanması gerekir. Uygulama sonrası gözler su ile detaylı şekilde durulanmalıdır.

Bol Su Tüketin

İnsan vücudundan toksinlerin atılmaması sonucunda göz torbaları, kararma ve şişlikler meydana gelebilir. Bunun önüne Geçmek adına ve genel insan sağlığı için bol düzeyde su tüketmek gerekir.

Tıbbi Tedavi Uygulama

Lazer tedavisi

 Göz torbaları ve kararması adına kullanılan yöntemler arasında lazer ameliyat uygulaması yer alır. Ameliyat genelde doğuştan ve çok koyu olan sorunlarda kullanılan bir uygulamadır. Ameliyat uygulaması konusunda kararı uzman hekim gerekli kontrollerden sonra verir. Ameliyat uygulamasının nasıl yapılacağı konusunda da hastaya tüm detayları anlatır.

Dolgu Uygulaması 

Dolgu uygulaması ile göz torbaları ve morarma sorunları ortadan kaldırılır. Dolgu tedavisi kesinlikle uzman hekim tarafından yapılması gerekir. Ayrıca uzmanın konusunda tecrübeli olması çok önemlidir.  Dolgu uygulaması sonrası riskler bulunmaktadır. Bu uygulama sonrasında risk yaşamamak adına tecrübeli uzman olması çok önemlidir.

Gözleri Ovmaktan  Kaçının 

Gözlerinizi ovuşturmamak önemlidir, çünkü bu gözleri tahriş edebilir ve cildin altında bulunan kılcal damarlar kırılabilir. Bundan kaynaklı olarak gözlerin altında morluklar oluşur.

Tuzun Azaltılması

Aşırı miktarda tuz alımı vücudunu en garip yerlerinde su tutmasını sağlar. Bu alım gözlerin altında koyu halkalara sebep olabilir. Tuzu azaltmak koyu halkaların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Alerjenlerden Uzak Kalın

Gözlerin altında bulunan morluklara sebep olan en popüler şeylerden bir tanesi alerjenlerin meydana getirdiği tahrişlerdir. Alerjene sebep olan nedenin ortadan kaldırılması çok önemlidir.

Burun tıkanıklığının önüne geçin

Burun sıkışık olduğunda gözleri boşaltan damarlar işlerini yapamaz; bu kaynaklı olarak halkalar meydana gelebilir. Burun içi düzenli bir şekilde temizlenmelidir.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle