Gözaltı Morluklarına Uygulanacak En Etkili Tedavi Yöntemleri

Gözaltı morlukları için birbirinden farklı uygulamalar yapılsa da bunlar arasında en etkili olanları sarımsak, ebegümeci ve beyaz peynir uygulamalarıdır. Bu işlemler kolaylıkla göz altına yapılır ve kısa sürede sonuç alınabilir.

Gözaltı Morlukları ve Gıda ile Tedavi Uygulamaları

Gözaltı morlukları genel olarak gündelik yaşamı etkileyen durumlar arasındadır. Görsel olarak da kişileri rahatsız eden bu durumun pek çok nedeni vardır. Bu morlukların nedenlerinden önce sarımsak ve peynir gibi gıdaların kullanılarak nasıl tedavi edildiğini kontrol etmemiz gerekiyor. Bu iki gıdanın birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığını aslında biliyoruz ancak gözaltı morlukları için ne şekilde uygulanması gerektiğini sizlerle paylaşıyor olacağız. Gerek kalitesiz makyaj kullanımı, gerekse yeteri kadar beslenememe gibi durumlarla beraber gözaltı morluklarının ortaya çıktığını ve bireylerde estetik anlamda hoş görünmeyen durumlara neden olduğunu söyleyebiliriz. Salatalık, patates, limon ve çay gibi ürünlerden yararlanabileceğiniz gibi beyaz peynirden de yararlanarak gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz. Genetik yatkınlığa bağlı olarak da ortaya çıkan gözaltı morlukları için şimdi beyaz peynir ile nasıl bir göz maskesi uygulayabileceğinizi aktaracak ve diğer uygulamaları da paylaşıyor olacağız.

Beyaz Peynir ile Hazırlanan Maske

Gözaltı morlukları için beyaz peynir ile hazırlayacağınız maskeyi kullanarak etkili bir çözüm üretebilirsiniz. Bu anlamda lazım olacak malzemeler, 2 tatlı kaşığı kadar süt ve 1 kibrit kuyusu kadar orta yağlı beyaz peynirdir.

Maskenin hazırlanışına bakacak olursak; İlk olarak peyniri kaşıkla eziniz. Daha sonra bu peynirin sürülmesi için ilgili kıvama gelmesini bekleyiniz. Bu süreçte süt miktarını artırabilirsiniz. Gözaltı morlukları için az miktarda peynir ve süt kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Hazırlamış olduğunuz karışımı gözaltınıza ve göz çevresine sürebilirsiniz. 15 dakika kadar gözaltında beklettiğiniz peyniri daha sonra yüzünüzden çıkarabilirsiniz. Bu süreçte gözaltının daha yumuşak bir kıvama geldiğini görebilirsiniz. Dilerseniz yüzünüzün diğer kısımlarına da rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu uygulamanın etkisini artırması için yüzünüze daha önceden buhar tutabilirsiniz. Haftada en fazla 2 defa bu işlemi yapabilir ve daha sonra yüzünüzü sabunla yıkayabilirsiniz. 1 aylık sürecin sonunda başarılı sonuçları görmeniz mümkün olacaktır.

Sarımsak ile Gözaltı Morluğu Tedavisi

Gözaltı morluklarına iyi gelen bitkiler arasında sarımsak da bulunmaktadır. Göz altı morluklarına çare olarak tercih edebileceğiniz sarımsak göz morluğuna birebir uygulamalar arasındadır. Ayrıca bu bitki bildiğiniz üzere göz arpacığı gibi rahatsız edici durumlar için de kullanılmaktadır. Sarımsak insan vücuduna karşı pek çok fayda sağlar ve ciddi bir şifa kaynağıdır.

Gözaltında meydana gelen çukurlaşma ve morluklar için kullanabileceğiniz sarımsak, mikrop ve bakterilere karşı etkili bir direnç göstererek başarılı sonuçları beraberinde getirebilmektedir. Sarımsağı gözaltı morluğunun oluştuğu bölgede bekletmeniz ve bu işlemi sarımsağı iyice ezdikten sonra gerçekleştirmeniz durumunda 1 haftalık bir süreçte sonuç alabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamayı haftada 1 defa gerçekleştirmeniz, etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Ebegümeci ile Gözaltı Morluğu Tedavisi

Ebegümeci bitkisi, gözaltında meydana gelen morlukları ortadan kaldırmak için tercih edilen en etkili çözümlerden biridir. Ebegümeci göz altı morlukları için tercih edilmesinin yanı sıra göz kuruluğu rahatsızlığına da iyi gelmektedir.

En fazla 7 adet alacağınız ebegümeci bitkisini güzelce doğradıktan sonra kaynayan suyun içinde 15 dakika bekletiniz. Daha sonra bir pamuk yardımıyla kaynamış suya batırarak gözlerinizin morluk içindeki kısmında bekletiniz. Hafif masaj yaparak da göz çevrenizi rahatlatabilirsiniz. Bu işlemi 25 dakika boyunca sürdürerek gözaltı morluklarının yavaşça azaldığını fark edebilirsiniz.

Gözaltı morlukları için bu bitkinin kullanılması oldukça faydalıdır. Günümüzdeki pek çok uzmanın tavsiyeleri arasında olan ebegümeci bitkisi ile birlikte göz çevrenizi rahatlatabilir ve gözaltında yer alan morlukları da ortadan kaldırabilirsiniz. Etkili sonuç için öncelikle bir süre bekletmeli ve daha sonra masaj yöntemini kullanarak hafifçe gözaltınızda ve çevresinde gezdirmeniz yeterlidir.

Eğer gözaltı morluğu sorunu yaşıyorsanız beyaz peynir, sarımsak ve ebegümecinden yararlanarak rahatlıkla çözüm bulabilirsiniz. Bu süreçten önce gözaltı morluğunun neden kaynaklandığının belirlenmesi ve ona göre bir yol izlenmesi gerekiyor. Daha sonra ise rahatlıkla uygulayabilir ve çok daha estetik bir gözaltı ve göz çevresine ulaşabilirsiniz. Zaten günümüzde sunulan tavsiyelerin birçoğu bu bitkiler üzerinedir ve doktorlar tarafından da kullanılması istenir.

Kaynaklar


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle