Aloe vera Özellikleri İle Ciltte Bulunan Morlular Ortadan Kalkar mı?

Gözaltında bulunan morlukların ortadan kaldırılması adına kullanılacak olan aloe vera bitkisinin jeli faydalı özellikleri sayesinde cilt üzerinde bulunan diğer sorunları da ortadan kaldırır.

Gözaltı Morlukları Tedavisi

Gözaltında meydana gelen morlukların en belirgin olan sebepleri arasında gözün çevresinde bulunan pigmentlerin fazlalıkları yer almaktadır. Bölgede bulunan yağ katmanlarının azalması ile zaman içinde estetik dışı bir görüntü oluşmaya başlar. Özellikle Afrikalı ve Asyalı olan kadınlarda daha fazla meydana gelen gözaltı morlukları gözün alt tabakasında mavi ve siyah gölgelerin oluşmasından kaynaklanarak bu bölgede yağ yoksunluğuna ve deri sarkmalarına da neden olur. Bu konuda yapılan araştırmalar sonucunda her 3 kadından 1 tanesinde bu sorunun olduğunu ortaya çıkartmıştır. Gözaltı morluk sorunu olan kişilerin çoğunluğunda özellikle yorgunluk ve uykusuzluk mevcuttur. Bunlar zaman içinde gözlerin alt bölgesinde belirgin düzeyde koyu halkaların oluşmasına neden olan etkenler arasındadır. Tedavisi konusunda öncelikli olarak sorunun neden kaynaklı olarak ortaya çıktığına bakmak gerekir. Bölgede bulunan yağ miktarının azalmasından kaynaklanıyorsa yağ transferi gerekir. Bölgede sadece ama sadece pigment sorunu mevcutsa fraksiyonel lazer ve kişilerin durumlarına bağlı iğneli mezoterapi uygulaması yapılır. Yağ transferi uygulamasında kişinin kendisinin bölgesel yağından alınır kök hücreden zenginleştirilecek şekilde enjeksiyon yapılır.  Oldukça hassas bu bölge yağ transferi yardımıyla yenilenir, olduğundan daha canlı hale gelir. Uygulama oluşabilecek olan komplikasyon risklerini de barındırmaz. Gözaltı morlukları hafif ve orta düzeydeyse evde bitkisel uygulamalarda bu konuda fayda sağlar. Özellikle kullanılacak olan aloe vera yağı, bitkisi ve karışımları kişilerdeki sorunları kolay ve hızlı şekilde ortadan kaldırır.

Aloe Vera Faydaları

Gözaltı morlukları sorunu yaşıyorsanız, torbalarınız varsa, stres ve yorgunluktan dolayı görüntünüz değişmişse aloe vera kullanmalısınız. Canlandırıcı ve uyarıcı etki sağlayan bu bitki morlukları bulunan gözlere fayda sağlar. Bitkinin içinde bulunan jel direk olarak morlukları barındıran bölgeye uygulanarak belli bir süre bekletilir. Bu jel ışık saçma özelliğine sahip pigmenteleri içinde barındırır. Uygulama sabah ve akşam yapılır ve masaj ile desteklenmelidir. Bu uygulama dışından aloe vera bitkisinin içinde bulunan jel;

 • Aloe vera jeli bitki içinden çıkartıldıktan sonra buzdolabında bekletilir.
 • Gözaltına yoğun bir şekilde uygulama yapılır.
 • Bu şekilde 15 dakika boyunca bekletilerek maske uygulaması yapılır.
 • Sorunun kısa süre içinde ortadan kalkmasına destek olan jel açılma olana kadar uygulanmalıdır.

Morlukların ortadan kaldırılması için aloe vera jeli bazı markalar tarafından krem ve merhem tarzı da satılır. Bu tarz ürünlerin uygulamasında ürünlerin cilde tamamen nüfuz etmesini sağlayacak kadar süre beklemek yeterli olacaktır. Özellikle morluk ve farklı problemleri olan ciltlerde dengeleme ve nemlendirme özellikleri ile fayda sağlar. Güneş ışınlarından tahriş olan ciltlerde buzdolabından çıkartılacak olan jel serinletici, rahatlatıcı ve nemlendirici bir etkiye sahiptir. Bitkinin jelinin içeriğinde bulunan kollajen cildin yenilenmesi adına faydalıdır.

Aloe Vera Konsantreleri

Cilt üzerinde yarattığı etkiler arasında;

 • Cildin optimum düzeyde nemlendirilmesi ve elastikiyet yapısının iyileştirilmesi konusunda oldukça etkilidir.
 • % 90 düzeyde saf aloe vera içeren jeller ya da kremler kullanılmalıdır.
 • Hoş serinletici bir his sağlar.
 • En yüksek düzeyde nem ve en yüksek düzeyde kollajen sağlar.
 • Elastik ve rahat cilde kavuşmak adına kullanılır.
 • Cildi korunması adına bir tabaka gibi kaplar.
 • Çok yüksek düzeyde kollajen içermesinden dolayı özellikle yaşlanmış cilde olan kişilere çok iyi gelecektir.
 • Cilt yanığı ve yanıklarında kullanılır. Bitkinin içeriğinde bulunan yüksek düzeydeki aloe vera hücreleri yenileyici özelliğe sahiptir. Bu sayede cildin hızla şekilde onarılmasına olanak sağlar.
 • Cilt üzerinde yer alan kaşıntı, uçuk, akne ve kızarıklara da iyi gelir.
 • Gözaltı morlukları ve şişlikleri konusunda oldukça etkilidir.

 

Kaynaklar


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle