Gözaltı Morlukları Tedavisinde Kullanılan Lazer Uygulamaları Nelerdir?

Gözaltı morluklarından kurtulmak adına yapılacak olan tedavi işlemleri arasında lazer uygulaması da yer alır. bu uygulama sayesinde kişilerin rahatsızlık yaşadığı bu sorun kısa sürede ortadan kalkar.

Göz Altı Morluklarına Lazer Tedavisi ve Fiyatları

Gözaltı morluk sorunlarının ortadan kaldırılması için iki farklı lazer tedavisi uygulaması yapılır. Bu uygulamalardan bir tanesi franksiyonel lazer tedavisi işlemleridir. Gözaltı morlukları için kullanılacak olan franksiyonel lazer tedavisi işlemlerinde morlukların renginin açılması adına uygulama yapılır. franksiyonel uygulamada belli bir miktar deri altı bağ dokusunda zenginleştirme yapılır. Bu uygulama sayesinde kişilerin cilt dokusu zenginleştirilir ve morluklar daha az düzeyde belli olur. Bu uygulamada yanma hissiyatı meydana gelebilir. Yanma hissiyatı 30 dakika sonra ortadan kalkar. Hasta kişi yaklaşık olarak 3 ila 4 gün sürecek kızarıklık ve pullanma durumu meydana gelir. Lazer ile yapılacak olan bu işlemler 1 ay da 3 seans şeklinde uygulanır. Tedavi uygulamasına ek olarak 2. Seans sonrasında 1 seansta mutlaka gözün üstüne ve gözün altına peeling işlemleri yapılır. Bu sayede daha sağlıklı ve net sonuçlar elde edilir.

Diğer alternatif bir uygulamada erbium lazer ile yapılacak olan resurfacing tedavisidir. Bu işlemde gözün kapak kısımları lokal anestezi işlemi ile uyuşturulur ve ardından gerekli uygulamalar yapılır. Gözaltı lazer tedavisi morluğu ortadan kaldırma işlemleri sonrasında göz çevresi ve kapaklarda hafif düzeyde ödem ile kızarıklıklar oluşur. Bu sorunlar en fazla 5 gün içinde ortadan kalkar. Morluk ameliyatı sonrasında oluşan semptomları rahat şekilde atlatmak için hastanın iyileşme sürecinde dinlenmesi gerekir. Kızarıklık sorunları 1 haftalık süreden sonra pembeleşmeye başlar. Gözaltı morluğu lazer tedavisi kapsamında uygulama tek seans yapılır. Ekstradan bir seansa ihtiyaç duyulmaz. Gözaltı morlukları fiyatları;

Gözaltında var olan morluk sorunlarının kaldırılması adına yapılacak olan lazer işlemleri ücreti farklı olarak karşımıza çıkar. Merkezlerde kullanılacak olan cihaz kalitesine, uygulamayı yapacak olan uzmanın tecrübesine ve hastaya sunulan olanaklara göre ücreti değişmektedir. Ücretler konusunda araştırmalar yapıldıktan ve uzman tecrübesini de araştırmak gerekir. Bu uygulamanın kesinlikle konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılması çok önemli bir detaydır. Göz sağlığı genel sağlık açısından da çok önemlidir.

Uzmana başvuran kişiler detaylı şekilde muayene olduktan sonra hangi tedavi uygulanacağı yine uzman tarafından belirlenmelidir.

Gözaltı Morlukları İçin Destek Çözümler

Gözaltı morluk sorunu lazer tedavisi kapsamında evde yapılacak ek desteklerde bulunur. Bunların düzenli ve aksatılmadan yapılması çok önemlidir.

Düzenli uyku

Gözaltı morluk sorunu yaşayan kişilerin her gün düzenli şekilde uyuması gerekir. Yetersiz uykunun neden olabileceği sorunlar arasında gözaltı morlukları yer alır. Uyku eksikliği cildin daha solgunlaşmasına neden olur ve dolaşımı azaltır. 

Düzenli Şekilde Beslenmek

Kişilerin sağlıklı, dengeli bir diyet desteği ile beslenmesi gerekir. Vitamin almak ve bol düzeyde su içmek çok önemlidir. Koyu morluklar ve şişkinlikler genelde vitamin eksikliği ile yetersiz antioksidan kaynaklı olarak ortaya çıkar. Ayriyeten B12’de bir eksiklik (genellikle anemi ile ilgili) mor sorunlara neden olabilir. Bol miktarda meyve ve sebze yenmelidir. Özellikle lahana, ıspanak ve diğer yapraklı yeşil sebzeleri tercih etmek uygundur.  Gerekirse günlük bir vitamin takviyesi yapılmalı ve dolaşımı artırmak için yeterli sıvı alınmalıdır. Gözaltında ve çevresi kısmında bulunan morlukların azaltılması adına tuz kullanımını da azaltmak gerekir. Fazla tuz vücudun su tutmamasına neden olur ve bu gözlerin altında şişme ile sonuçlanabilir. Çok fazla tuz da dolaşımınızı zayıflatır ve deri altındaki kan damarlarının daha gevşek olmasına neden olabilir. Bundan kaynaklı olarak da morarmalar oluşur.

Salatalık Dilimleri

Salatalık dilimleri uzun süren şişkinliği azaltmak ve göz çevresindeki cildin görünümünü yenilemek adına kullanılır. Yorgun ve şişmiş gözler için hızlı şekilde düzenleme sağlar. Morarma olan gözün alt kısmına bir dilim salatalık yerleştirilir. Salatalık 15 dakika boyunca bekletilir ve gün içinde birkaç kez bu uygulama tekrarlanır. Salatalıkların göze uygulanmasından önce hazırlık yapılmalıdır. Cilde uygulamadan önce salatalık dilimlerini buzdolabında tutmak gerekir. Bu sayede soğuk kompres uygulaması yapılacaktır.

Çay Poşetleri

Her gün düzenli şekilde içilen çayın poşetleri gözlerdeki sorunlardan kurtulmak adına kullanılır. Çay poşeti buzdolabına koyulur ve soğuması sağlanır. Özellikle sabah kalkıldığında uygulanması gerekecektir. Çay poşeti şişme ve renk değişikliğini azaltır.  Günlük düzenli bir şekilde kullanılması çok önemlidir. Bu sayede renklerde açılmalar meydana gelir ve gözlerde rahatlama oluşur.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle