Gözaltı Torbaları Neden Meydana Gelir ve Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Gözaltı torbaları insan yaşamını görüntü anlaında kötü etkileyen bir sorundur. Bu sorundan kurtulmak adına uygulanacak olan bitkisel çözümler düzenli ve önerilen şekilde yapıldığı zaman kısa sürede sorundan kurtulmak mümkündür.

 Gözlerin Altındaki Torbalardan Kurtulma 

Sabahları kalkıldığında en dikkat çeken yer gözlerin alt kısmıdır. Bu bölgede meydana gelen kötü görüntü insanların sosyal, aile ve iş yaşamını etkilemektedir. Gözaltı torbasının sorunlarından kurtulmak için neden kaynaklandığını dikkat etmek gerekir. Nedenler dâhilinde tedavi olmak ve evde bitkisel karışımlar ile destek sağlamak gerekir. Sorun bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa evde uygulanacak olan tedavi çözümleri fayda sağlayacaktır.

Bu sorunun ana nedenlerini arasında;

 • Standarttan düşük kozmetik ürünlerinin kullanımını yapılması 
 • Alkollü içeceklerin aşırı ve kötüye kullanılması
 • Strese  karşı sürekli duyarlılık yaşamak
 • Aşırı düzeyde tuz, yağlı, tatlı ve baharatlı yiyeceklerin tüketilmesi
 • Genetik yatkınlık
 • Çalışma ve dinlenme eksikliği, uyku eksikliği.
 • Güneşe çok uzun zaman  maruz kalma
 • Uzun süre ağlamak
 • Kadınlarda menopoz başlangıcından önce meydana gelen  hormonal sorunlar

Bunların yanı sıra kadın bedeni sıvı ve tuz tutma eğilimi gösterdiğinden dolayı gebelik sırasında da küçük göz torbası oluşması çok normaldir. Gözlerin altında bulunan torbalar sadece kozmetik bir kusur olabilir. Vücutta bir hastalık olduğu zaman belirtileri ortaya çıkabilir. Belirtileri gözlerin altında sorun yaratan hastalıklar içinde;

 • Böbrek hastalığı
 • Alerjik reaksiyon
 • Enfeksiyon ve inflamatuar hastalıklar
 • Yüzdeki yaralanmalar
 • Tiroit beziyle alakalı ortaya çıkan hastalıklar
 • Kalp ve böbrek hastalıkları

Gözaltı torbaları hastalıktan kaynaklı olarak meydana gelirse kesinlikle uzman hekim tarafından yapılacak olan klinik muayene ve testler sonucunda belirlenir. Ardından tedavi planlaması da uzman hekim tarafından yapılır.

Tedavisi

Yapılacak olan tüm uygulamalar düzenli ve aksatılmadan uygulandığında sorunlar kısa süre içinde ortadan kalkar.

Bitkisel sıkıştırmalar

Gözlerin altındaki yok etmek için belli başlı otların kullanımı yapılmalıdır. Papatya, biberiye, kireç çiçeği, nane yaprağı bu konuda kullanılan faydalı bitkiler arasında yer alır. Bu bitkilerin çoğunluğu demlene usulü kullanılır. Düzenli ve aksatılmadan uygulanması yok etme konusunda fayda sağlar.

Çay ve papatya losyonu

Siyah veya yeşil çaydan bir çay kaşığı sıcak suyun içine dökün. Ardından kuru papatya çiçeğinden 1 çay kaşığı ilave edilir. Bu şekilde 5 dakika boyunca kaynatılır. Ocaktan alınabilir karışım ılıması için kenara bırakılır ve ılıdıktan sonra süzülür. Bir parça pamuk bu suyun içine batırılır ve gözaltı bölgesine gün içinde 2 kez uygulanması gerekir.

Patates maskesi

Gözlere yapılacak olan patates uygulamasında gazlı bez ile 1 adet patates gerekir. Haşlanmış patates rendelenir ve gazlı bezin içine ılık şekilde koyularak gözlerin altında bekletilir. Gözlerin altında bulunan torbalar için doğal bir merhemdir  ve inanılmaz düzeyde canlandırıcı etkiye sahiptir. Patatesleri kaynatacak vakit bulunmuyorsa taze patatesi iki parçaya bölün ve her iki gözün üzerine koyarak bekletin. Her gün düzenli bir şekilde uygulamak sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Salatalık Maskesi

 Salatalık rendelenir ve gazlı bezin içine koyulur. Faydalı olan bu sebze gözlerde günde 3 defa 15’er dakika boyunca bekletilir. Göz torbaları dışında şişliklerin ve gözlerdeki kızarıklık sorunlarını da yok eder.

Atkuyruğu

Kuru atkuyruğundan  1 çorba kaşığı kaynar suyun içine dökülür ve 15 dakika kaynatılır. Ardından ılıması ve demlenmesi için kenarda yaklaşık olarak 15 dakika boyunca bekletilir. Temiz bir bez yardımı ile gözlere uygulama yapılır.

Melisa Suyu 

Melisa yapraklarından elde edilecek olan suyu gözlerin temizlemek adına kullanmak gerekir. Kaynayan bitkide gazlı bezin içine sarılarak gözlerin alt kısmına uygulanır.

Maydanoz

Maydanoz sapları ile birlikte kaynatılır. Özellikle posası fayda sağlayacağı için bez içine koyularak gözlerin üzerinde 15 dakika boyunca bekletilir. Haftada 2 kez düzenli bir şekilde uygulanması gerekir.

Ekşi krema maskesi

Doğranmış maydanoz yeşillikleri (bir çay kaşığı) ekşi krema ile karıştırılır (2 çay kaşığı). Ardından gözlerin üzerinde 15 dakika boyunca bekletilir. Haftada 3 kez düzenli bir şekilde uygulanması gerekir.

Bal maskesi

Bal (bir çorba kaşığı) buğday unu ( 1çorba kaşığı) ve yumurta akı ile iyice karıştırılır.  Mucizevî bir karışım yardımı ile gözaltındaki torbaların çıkarılması problemine son  vermek mümkündür. Ayrıca cilde gençlik ve güzellik katacak bir uygulamadır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle