Gözaltı Morluklarından Kurtulmak İçin Hangi Bitkisel Karışımlar Kullanılabilir?

Gözaltı morluklarından tamamen kurtulmak için evde birçok bitkisel karışım hazırlanabilir. Bu karışımların mutlaka düzenli ve aksatılmadan uygulanması ile sorun ortadan kalkar.

Suna Dumankaya Gözaltı Morlukları Geçirme Önerileri

Kür 1

Malzemeler;

  • 3 çay kaşığı ezilmiş at kestanesi
  • 3 çay kaşığı ezilmiş at kestanesi
  • 1 çay kaşığı at kestanesi yağı
  • 1 çay kaşığı bal

Uygulanışı

Tüm malzemeler cam bir kasenin içinde karıştırılır sonra göz altlarına maske olarak uygulanır. Maske 30 dakika boyunca bekletilir ve ılık su ile yıkanır.

İncir Ve Kuşburnu Kürü;

Taze alınan inciri gözaltı bölgesinde bulunan morlukları geçirmesi için kullanabilirsiniz. Suna Dumankaya yaklaşık olarak 15 dakika boyunca gözün altına sürülecek olan incirin morluklar dışında şişlikleri ve kırışıklıkları da geçirdiğini söylemektedir. İncir kullanımı ardından süzülen kuşburnu çayının gözaltına pamuk ile uygulanması gözaltı morluklarına iyi gelir.

Elma ve Kahve Kürü;

Maske hazırlamak ve gözaltına uygulanabilecek kadar elma rende yardımı ile hazırlanır ve suyu sıkılır. Ardından elma suyunun içine 1 tatlı kaşığı kadar Türk kahvesi eklenir ve karıştırılır. Elde edilen karışım gazlı bir bezin içine koyularak uygulanır. Morluklara iyi gelir ve sorun kısa sürede geçer. Suna Dumankaya maske uygulamasının haftada 3 kez uygulanmasını belirtmektedir.

Badem Yağı Kürü;

1 tatlı kaşığı badem yağı ile 1 tatlı kaşığı limonu karıştırın. Elde edilen gözaltı morlukları maskesini krem gibi sadece sorun olan bölgeye uygulayın. Kremi 5 dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile yıkayın. Haftada 2 kez uygulama yapın.

Patates Kürü;

1 adet taze patates rendelenir ve gazlı bir bezin içine koyulur. Bu şekilde yarım saat boyunca bekletilir. Ardından 1 tatlı kaşığı patates alınır. İçine 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı limon suyu eklenerek karıştırılır. Bu maske hafta iki 2 kez düzenli şekilde kullanıldığında gözaltı morlukları tedavisi konusunda fayda sağlar.

Suna Dumankaya Diğer Fikir ve Önerileri

Göz altı morlukları kalıtsal olarak da ortaya çıkabilen bir sorundur. Bu sorunun neden kaynaklandığı konusunda uzman hekime de başvurmak gerekir. Uzman dışında Suna Dumankaya tarafından tavsiye edilen öneriler arasında;

  • Morlukların hafifletilmesi için 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tuzsuz tereyağı cam bir kabın içinde karıştırılır. Maske kıvamına gelen karışım gözaltı morlukları olan kısımlara sürülür ve 20 dakika boyunca bekletilir. Morluklar ve kırışıklar bu sayede giderilir.
  • Kivi soyulur ve ıslak olan yüzey kısmı gözlerin alt kısımlarında 20 dakika boyunca bekletilir. Morlukların ortadan kaldırılması adına fayda sağlar.
  • 1 litre içme suyunun içinde 1 demet maydanoz ile pelin otu 5 dakika boyunca kaynatılır. Kenara alınan bu karışım 15 dakika boyunca dinlenmesi için bekletilir. Her gün düzenli bir şekilde 2 su bardağı içilir.
  • Yarım çay bardağı pirinç haşlanır ve gazlı bezin içine alınır. Gazlı bez ile sorun olan bölgede 20 dakika boyunca bekletilir. Hafta 2 kez uygulama yapılmalıdır.
  • 1 adet yumurta ve 1 yemek kaşığı kahve iyice karıştırılır. Gazlı bezin içine koyularak gözün kenar kısımlarında 15 dakika boyunca bekletilir.

Diğer Bitkisel Tedaviler

Salatalık

Doğal ve bitkisel karışımlar konusunda salatalık dilimlerini her uzman kullanılması adına önerir. Dilimlenen salatalıklar buzdolabında soğuması için en az 30 dakika boyunca bekletilir. Ardından salatalık dilimler gözlerin alt kısmına konularak 10 dakika boyunca bekletilir. Cildin tazelenmesi ve kırışıklıkların ortadan kalkmasına da olanak sağlar.

Nane Yaprakları

Nane canlandırıcı kokusu ve ferahlatıcı özellikleri ile bilinir. Ayriyeten gözlerdeki çirkin duran morlukların ortadan kaldırılması adına da kullanılabilir. Su yardımı ile birkaç nane yaprağını ezerek macun elde edilir. 10 dakika boyunca uygulama yapıldıktan sonra soğuk suyla yıkanır. Mucizevî sonuçları görmek adına bir hafta boyunca her gece yapılmalıdır.

Gül Suyu

Gül suyu cildi gençleştirmeye ve güzelleştirmeye yardımcı olmaktadır. Pamuk gül suyunun içine batırılır ve sorun olan bölgede 15 dakika boyunca bekletilir. Ardından soğuk su ile yüz yıkanır. En iyi sonuç almak adına her gece bir ay boyunca tekrarlanması gerekir.

Zerdeçal

2 yemek kaşığı ayran ve 2 yemek kaşığı zerdeçal iyice karıştırılır. Elde edilen macun koyu rengin olduğu bölgeye sürülerek en az 15 dakika boyunca bekletilir.

Zerdeçal birçok sağlık yararları ile bilinir. Ayran ve zerdeçal toz iki çorba kaşığı ve bunları iyi karıştırın. Bu macunu koyu halkalarınıza uygulayın ve en az 15 dakika bekletin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Ardından soğuk suyla yıkanır ve mucizevî sonuçları görmek adına bir hafta boyunca her gece yapılmalıdır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle