Gözaltı Torbaları İçin Kullanılacak Olan Bitkisel Maskeler Nelerdir?

Gözlerin altında bulunan torbalar görsel anlamda sorunlar yaratmanın yanı sıra iş yaşamını, sosyal hayatı ve günlük yaşamı da olumsuz şekilde etkiler. Bundan dolayı kısa sürede kurtulmak adına bitkisel maskeler kullanılmalıdır.

Göz Sorunlarından Kurtulmak 

Birçok kadın ve erkekte gözaltı torbası ile alakalı sorunlar ve görüntüler meydana gelebilir. Bu durum kişiye düzensiz ve hoş olmayan bir görünüm verir. Aynı zamanda kişilerin ruh halini de bozar. Çünkü şişme ile torbalaşma sorununu saklanmak hiçte kolay değildir. Gözlerin çevresinde yer alan cilt oldukça hassastır ve bundan dolayı dikkatli bir şekilde bakıma ihtiyaç duyar. Yağ bezlerinin yokluğu cildi kuru ve hassas hale getirir. Gözlerin altında bulunan torbalar ve çürükler ağrı meydana getirmez ama k vücuttaki bazı arızalar hakkında belirtilere işaret ederim. Gözaltı torbalanmasına iyi gelecek bitkiler ve uygulamalar sayesinde sorun ortadan kaldırılır. Bu kapsamda yapılacak uygulamalar arasında;

Patates

Patatesleri rendenin ince tarafı ile rendeleyin. Rendelenen patatesleri gazlı bezin içine koyun ve 15-20 dakika kapalı şekilde gözlere koyun. Ardından su ile durulayın ve nemlendirici göz kremi uygulaması Yapım.

Patatesler yine rendenin ince tarafı  ile rendelenir. İçine bir kaşık bir un ve bir kaşık çiğ süt eklenir. Gazlı beze karışım sarılarak gözlerin alt kısmına ve üstlerine uygulanır.

Maydanoz

Yeşil maydanozları ince ince doğrayın ve yağlı ekşi krema ile pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Gözlerin altına 15 dakika boyunca uygulayın. Hatta gözlerin altına ve üstüne uyguladıktan sonra  pamuklu ped üzerine koyularak bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır ve gözlerin etrafına nemlendirici bir krem ​​uygulanır.

Çay

Çay poşetini kaynar suyun içine atın, demlenmesi ve soğuması için bir kenarda bekletin. Ardından süzün ve gözlerin üzerine koyarak 10 dakika boyunca bekletin. Bekleme süresi bittikten sonra nemlendirici bir krem uygulayın ve gözleri kesinlikle yıkamayın.

Bu kapsamda siyah, yeşil çay, papatya, ıhlamur, nane, adaçayı kullanımı yapılabilir. Keskin ve baharatlı katkı maddeleri içermemeleri çok önemlidir. Aksi takdirde gözlerde tahriş meydana gelir.

Yulaf ezmesi 

2 çorba kaşığı yulaf etmesi ile 2 çorba kaşığı ılık sütle birlikte karıştırılır. Kalın bir tabaka halinde gözlerin altına sürülür. 15 dakika boyunca bekletilir ve ılık su ile durulanır. Durulamanın sonrasında mutlaka göz kremi kullanılması gerekir.

Soğutma maskesi

Gözler için bir soğutma maskesi olarak daha önceden kaynatılmış su ılımaya bırakılır ve dondurucuda soğutulur. Ardından temiz bir bez ile gözlerin altına konularak bekletilir. Bunun dışında siyah çay, papatya, adaçayı, nane çayı da soğutularak gözlerin altına uygulanabilir.

Etkili Bitkisel Maskeler

Elma Maskesi

Elma rende yardımı ile rendelenir ve torbalaşmış olan bölgelerin üzerine bezin içine sarılarak uygulanır. Ayrıca elma dilimlenerek de gözler üzerinde kullanılabilir. Elma dilimlenir ve buzdolabından soğutulması için bekletilir. Ardından soğuyan elma dilimleri gözlerin torbalaşmış yerlerinde 15 dakika boyunca bekletilir. Elma dilimleri özellikle ödem atma konusunda oldukça etkilidir.

Hızlı Maske

Gözlerin altında bulunan şişliklerden ve torbalardan kurtulmak adına hızlı maske yardımcı olur. 15 ml aloe su, 20 ml salatalık suyu, 5 ml badem yağı karıştırın. Elde edilecek sıvı içine patates nişastasına yavaş yavaş dökülür ve karışım istenilen kıvama gelene kadar sürekli karıştırılır. Ardından gözlere uygulanır ve ılık su ile durulanır. Hafta 3 kez uygulanacak olan hızlı maske kısa süre içinde olumlu sonuçların elde edilmesini sağlar.

Farklı Bir Maske

  • 1 çorba kaşığı su
  • 1 çorba kaşığı buğday unu
  • Bir yumurta beyazı
  • 1 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı

Tüm malzemeler cam bir kasenin içinde karıştırılır. Ardından gözlerdeki torbalaşmış kısımlarına ince bir tabaka şeklinde sürülür. 15 dakika boyunca bekletilen maske ılık su ile durulanır. Beklemeden göz bölgesi için nemlendirici kullanımı yapılır. Maskenin haftada 3 kez uygulanması sorunları ortadan kaldırmak adına gereklidir. Düzenli bir şekilde uygulandığı zaman ve her uygulamada taze şekilde yapıldığı zaman fayda sağlayarak torbalaşmış görüntülerin ortadan kaybolmasını sağlar.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle