Gözaltı Kararaması Sonucu Kullanılacak En Etkili Doğal Çözümler Nelerdir?

Gözaltı kararması sonucunda bitkisel olarak kullanılacak olan uygulamalar sorunun ortadan kalkmasına olanak sağlar. Yalnız bu karışımların mutlaka düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Göz Altı Kararması İçin Ne Yapmalı?

Gözaltı kararması yani gözaltı morlukları sorunlarından kurtulmak adına bitkisel çözümler kullanmak hızlı ve etkili sonuçların elde edilmesini sağlar. Gözaltı morluğunu ortadan kaldırmak için;

Salatalık dilimleri

Salatalık dilimleri popüler yüz bakımı ürünleri içinde yer alır. Hatta gözaltı sorunları tedavisi üretilen kremlerin içinde bile kullanılır. Gözaltı morluğu sorunu tedavisi kapsamında anlık sakinlik için göz kapaklarınızın üzerine birkaç dilim salatalık yerleştirilerek bekletilir. Salatalık daha önceden buzdolabında soğutularak hazırlanması oldukça önemlidir. Soğuk salatalık dilimleri kan damarlarının daralmasına sebep olur. Gözaltı morluğu dışında şişliklerin azalmasına olanak sağlar.

Güzellik Uykusu

Bir kişinin düzenli şekilde uyuması daha sağlıklı yaşamak adına gereklidir. Düzenli uyku gözlerin ve cildin canlanması adına da gereklidir. Günlük 8 saat uyku uyunması ile gözaltı morluğu kısa sürede giderilir. Olduğundan daha çok uyku uyumakta gözlerde kızarma ve göz torbaları dolgunluğu sorununu ortaya çıkartabilir. Uyurken başınızı kaldırmak adına 1 ya da 2 yastık kullanılmalıdır. Alt gözkapaklarında sıvı oluşumunu önlemeye yardımcı olacaktır.

Deri Dostu Diyet

Diyet genelde gözlerin altında ortaya çıkan koyu halkaların oluşmasına direk olarak sebep olmaz ama bazı gıdalar cilt sağlığında sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Yeşil çay cilt dostu antioksidanlar içerir ve cilt hücrelerinin korunmasına yardımcı olan anti-inflamatuar etkilere sahiptir. Ayrıca somon balığı, avokado ve yumurta cildin sağlıklı kalması konusunda yardımcı olan zengin bir biyotin kaynaklarıdır. 

Göz Maskeleri

Gözlere yapılacak olan maskeler mükemmel sonuçlar ortaya çıkartacaktır. Özellikle jel şeklinde olan maskeler gözlerin alt kısmında bulunan morlukların ortadan kaldırılması adına kullanılır. Bu tarz maskeler 15 dakika boyunca gözlerde bekletilir ve su ile iyice durulanır. Maskeler kan damarlarının sıkılaşmasına, gözlerde ferahlığın, rahatlığın sağlanmasına destek olmanın yanında cildi gençleştirir.

Diğer Çözümler

Antihistaminikler

Gözlerinizde bulunan koyu halkalar atopinin işareti olabilir, yani astım ve egzama gibi gelişen koşullara yatkın insanlarda gözlemlenebilir. Özellikle kişilerin bilenen bir alerjisi mevcutsa antihistaminikler kendileriyle ilişkili şişkinliği azaltabilir. Reçete ile ya da eczanelerden satın alınabilen antihistaminikler, alerjik reaksiyon esnasında vücutta salınan bir madde olarak görev yapan histamin’in etkilerini bloke ederek çalışmaktadır.  Bu özelliği ile gözlerin altında bulunan halkaları ortadan kaldırır. Uyuşukluk ya da ağız kuruluğu gibi yan etkilere sahip olan ürünlerin dikkatli şekilde kullanılması gerekir.

Lazer Terapisi

Lazer uygulaması gözlerin altında bulunan koyu halkaların kaynağını, gözlerin altındaki deriye bir ışık patlaması göndererek hedef alır ve ortadan kaldırır. Işık kan damarları ya da pigmentli cilt bölgeleri üzerinde emilir. Lazer desteği ile yapılan uygulamada cildi yeniden yüzeylendirir. Ayrıca kırışıklıkları azaltır ya da ortadan kaldırır, bu sayede koyu halkaların azaltılmasının ilave yararı ile gözlerin genel görünümünü tamamen iyileştirir. Göz çevresindeki cilt zaten düzgünse, tedavi pigmentasyonunu azaltmayabilir. Ameliyattan daha az düzeyde invaziv olmanın yanı sıra lazer karıncalanma hissi meydana getirebilir. Ayriyeten yan etki olarak şişlik ve kızarıklıkta meydana gelebilmektedir. Lazer ile tedavi uygulaması yapılıp yapılmayacağı konusunda uzman hastasını detaylı şekilde klinik muayenede yaptıktan sonra karar verir.

Yapılacak olan lazer uygulaması konusunda uzmanlar hastalarına en detaylı bilgileri verir. Hatta nasıl bir işlem olacağı, sonrasında nasıl bir görünüm kazanılacağı, nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda konuşmalar uzman ile yapılır. Bu süreçte akla takılan her soru mutlaka uzman hekime sorulması gerekir.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle