Kaynaktan Yanan Göz Nasıl İyileştirilir?

Kaynak işleri ile uğraşmakta olan kişilerin yakalandıkları bir hastalıktır. Kaynak yaparken göze bir kıvılcım kaçması sonucunda bu tür bir durum son derece ağrılı bir durum olacaktır.

Kaynaktan Yanan Göz

Kaynaktan Yanan Göz

Daha çok kaynak işleri ile uğraşmakta olan kişilerin yakalanacak olduğu bir hastalıktürü olmaktadır. Kaynaktan gözü yanmış bir kişinin gözleri yanıyorsa ve ağrıyorsa kendinizi çaresiz hissetmeniz sonucunda eğer ki gözlerde ki bu kaynak alması durumunda yapacak olduğunuz bir takım işlemler olacaktır. Burada belirtmiş olduğumuz yöntemler sayesinde şiddetli ağrının olması sonucunda bu ağrıyı alacak olan her ieyi yapmanız gerekmektedir.Kaynak yaparken çok dikkali olunması gerekmektedir. Eğer ki gözünüz kaynak aldıysa o zaman sizlerin ışığa dpoğru daha da hissettirilecektir. Gözünüz kaynak aldığı zamanlarda patates en doğal çözümlerden bir tanesi olmaktadır. Kaynak yaparken mutlaka bir koruyucu kulanmanız sizlerin de gözlerinize kaynak kaçmaması için koruyucu kullanmanız gerekmektedir. 

Kaynak alan gözün şiddetli ağrıları olacaktır. Ve bu ağrı zamanla gözlerde görmeme sorunu olacaktır. Sizlerin de gözlerinize kaynak kıvılcımı olduysa o zaman sizler de doktora giderek gereken damlaları ve ilaçları alabilirsiniz. Fakat evinizde de uygulayacak olduğunuz birçok yöntem vardır. Bunların dışında da alternatif tıp sayesinde de tabii ki bu ağrıları ve görme boukluğunu dindirmesi mümkün olacaktır. Patetes her zaman için gözlere iyi gelmektedir.

Kaynaktan etkilenmiş olan bir gözün üzerine patates koyun. Bu sizlere hem soğukluk hissi olacaktır. Ve patates her zaman için ağrının giderilmesini sağlayacaktır. Eüer ki bölge iltihaplandıysa da iltihaplarında yok olmasını sağlayacağı gibi sizin ağrınızın da dinmesini sağlamış olacaksınız. Bunun için çiğ patates alarak göz kapaklarınızı kapatarak üzerinde biraz bekletin. Bu sizlerin göz hastalığınıza son derece iyi gelecektir. 

Hangi İlaçlar Kullanılmalıdır

Visine göz damlası kaynaktan yanan gözler için son derece başarılı olacaktır. Visine göz damlası doktorlar tarafından en sıklıkla tercih edilmekte olan bir göz damlası olmaktadır. Özellikle de gözlerde bulunan kızarıklık ve ağrının dinmesi konusunda da yardımcı olacaktır. Doktorlar tarafından kaynaktan yanan göz için ikinci bir damla Eye-Visol Göz Damlası olmaktadır. Bu ilaç her zaman için kızarıklıkları alacak ve aynı şekide de ağrının da dinmesi sağlanacaktır. Çok ciddi ağrıların oluşması söz konusu olacaktır. Bu nedenle de doktor tarafından ön görüldüğü zaman ağrı kesici olan ilaçları da kullanmanız mümkün olacaktır.

 Bitkisel Tedavi ile Ağrıya Son Verebilirsiniz

Poşet çay, Antioksidan içerdiği için son derece faydalı olmaktadır. Kaynak alan gözlerin tedavisinde kullanılan bu poşet çay her zaman için iltihabın oluşmamasını ya da iltihabın azalması konusunda yardımcı olacaktır. İki bardak klorsuz suyun içerisine iki poşet çay koyun. Bunu 15 dakika boyunca kaynatın ve daha sonrada ılıdığı zaman göz kapaklarınız kapalı bir şekilde durmalıdır. Ve üzerine poşet çayları koyun ve yarım saat boyunca gözlerinizin üzerinde durmalıdır.

 Kaynak makinesi ile sürekli olarak kullanan kişilerin her zaman için dikkatli olması gerekmektedir. Ağrıyı dindirmek için sizler de ağrının yok olması için kaynak kıvılcımı kaçmış olan göz için yoğurtta her zaman için faydalı olmaktadır. Soğuk olan bir kaşık yoğurdu göz kapaklarınızın üzerine sürmelisiniz. 10 dakika kadar bekleyin ve bol su ile sizlerde yıkamalısınız. Gül suyu her zaman göz yanmasına neden olacağı gibi ağrının da daha azalmasını sağlayacak olan bir yöntem olmaktadır. Gül suyu kaynak nedeni ile kıvılcım kaçan göze iyi geldiği bilinmektedir. Sizler de bir pamuğu gül suyuna batırmanız gerekmektedir. Gül suyu gözlerde de meydana gelecek olduğundan gözlerinizi rahatlatmak için mutlaka gül suyunu denemenizde fayda olacaktır. 

 Kaynak Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz

 Asla yüz maskesi olmadan bir kaynak yapmamalısınız. Kollarınız çıplak olmaması gerekmeketdir. Çok yüksek ısısı olan kıvılcımın vücüdunuza da sıçrama ihtimalinin çok yüksek olduğunuz unutmamalısınız ve ciltte yapılan yanıkların önüne gelmek için özel kıyafet giyinmeli ve gözlerinizi korumak için de gözlük kullanmanız gerekmektedir. Her zaman için planlı bir şekilde kaynak yapmanız gerekmektedir. Gözde kaynak yaparken kaçacak olan kıvılcımın bir an önce tedavi edilmesi şart olmaktadır. Bunun için yukarıda vermiş olduğumuz önlemleri almalısınız. Eğer ki kaynak göze temas ettiği zamanlarda hemen bol su ile gözlerinizi yıkamanız gerekmektedir.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle