Göz Kuruluğu İçin En Iyi Damla İsimleri ve Kullanım Şartları

Göz kuruluğu tedavisi için damla isimleri arasında öne çıkan bazı markalar bulunuyor. Damla kullanmadan önce doktora gitmeniz veya en kötü ihtimalle eczanenize danışmanız tavsiye edilebilir.

Göz kuruluğu problemine karşı en iyi damla isimleri her zaman revaçtadır. Çünkü bilhassa kış aylarında ve lens kullanımı gibi faktörlerden ötürü kuru göz sorunu sıkça gözlemlenebilmektedir.

Göz Kuruluğuna İyi Gelen Damla İsimleri

Göz kuruluğu için damla isimleri birçok farklı marka ve bileşenle karşımıza çıkabilir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken bir noktadan söz etmeden geçmeyelim. Herkesin göz yapısı ve gözünde yaşanan rahatsızlıklar kendisine özel olabilir. Örneğin kuruluk yaşanan gözlerde bazen göz pınarlarını tıkanmış olması bazen ise yetersiz göz yaşı üretimi nedenleri arasında teşhis edilebilir. Rahatlatıcı sprey ve damlalar ise bu sorunun net olarak çözümünü sağlayamayabilir. Sebebine bağlı olarak iyi gelen damla önerisini en iyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Göz kuruluğu için en iyi göz damlası markaları birçok farklı kaynaktan temin edilebilir. Öyle ki internet üzerinde online satış yapan sitelerde bile bulabilirsiniz. Fakat her ihtimali değerlendirerek bu tip ürünleri eczaneden almak her zaman yararınıza olacaktır. Eczacınıza ise alırken danışmanız ve göz damlası nasıl kullanılır sorusunu bizzat yöneltmeniz önerilmektedir.

İlaçlar Fiyatları
Optone Kuru Gözler İçin Rahatlatıcı Göz Damlası 10 ml 10-20 TL
Optone ActiMist 2in1 Kuru ve İrite Gözler İçin Sprey 10 ml – 45-55 TL
Visine Yorgun Göz Damlası 10 ml – 7,5-15 TL
Bausch&Lomb Splash Göz Damlası 10 ml – 15-40 TL

Kuru göz damlası almak istediğinizde farklı fiyat etiketleriyle karşılaşmanız mümkün. Burada internet satışı yapan firmalarda daha cüzi miktarlar ödeyerek temin edebileceğiniz ürünler mevcut. Fakat güvenilir satış kaynaklarını veya doğrudan eczaneleri tercih etmeniz kesinlikle tavsiye olunur.

Göz Kuruluğu İçin Damlalar Nasıl Kullanılır?

Göz kuruluğu için damla nasıl kullanılır diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu aşamada ilk olarak dikkatli olmanız gereken nokta gerçek bir ürün satın aldığınızdan emin olmaktır. Karşınıza çıkan birçok damla göze iyi gelen etkiler gösterir. Ancak gerçek olmayan sahte bir ürün satın aldığınızda gözünüzde oluşabilecek komplikasyonları hayal dahi edemezsiniz. Güvenilir siteler ve eczaneler haricinde bu ürünleri temin etmemenizi tavsiye ederiz.

Optone rahatlatıcı göz damlası şu an için sektörde oldukça ciddi bir tercih oranına sahiptir. Suni gözyaşı üretimi ve uygun fiyatı sayesinde en iyi damlalar arasında nitelendirilebilir. Bu yüzden kullanımlarınızda en iyi sonucu alabilmek adına bilinirliği yüksek markaları tercih edebilirsiniz. Yine Bausch&Lomb uzun yıllardır lens ve solüsyon gibi materyallerin üretiminde önemli bir başarıya imza atmıştır. Suni gözyaşı ve kuruluğun önleyici ürünleri birçok kişinin favorisi haline dönüştüğünden tercih edilebilir.

Gözyaşı eksikliği için suni çözümler bulunması ilk etapta ilginizi çekmeyebilir. Fakat kuru göz tahriş ve göz hastalıkları açısından ciddi bir faktördür. Bu aşamada da en iyi göz damlaları ile bu sorunun çözümü kolaylaştırılabilir. Kullanım aşamaları sırasıyla şu şekilde yapılır.

  1. Bazı göz damlaları kapalı göze veya lens üzerinden uygulanabilmektedir.
  2. Kapalı göze damla kullanımı gözün iç kısmına doğru yapılır.
  3. Burnunun tarafında olan göz ucuna kapalı vaziyetteyken 1-2 damla damlatarak uygulayabilirsiniz.
  4. Lensle kullanıma uygun olan ürünlerde çıkarmanıza gerek kalmaz.
  5. Açık göz uygulamalarında ise göz içine 1-2 damla damlatmak suretiyle kullanabilirsiniz.

Göz Kuruluğu Damla Kullanarak Geçer Mi?

Göz kuruluğuna iyi gelen damlalar birçok kişinin ilk tercihi olmaktadır. Çünkü Optone damla fiyatları sanılanın aksine oldukça uygun seviyelerde olup son derece rahatlatıcı bir etki bırakır. Hem suni gözyaşına katkı sağlayarak çok daha az bir kuruluk hissi yaratır hem de gözünüzün sağlığı için uygun ortamı yaratabilir. Damla isimleri değişmesine karşın içerik ve bileşenleri çoğunlukla benzerdir.

Yinede iyi markaları tercih etmek bu aşamada da ilk tercihiniz olmalıdır. Göz sağlığımız diğer tüm organlarımızla kıyaslandığında en çok önemsenmesi gerekendir. Yedeği olmayan bir organımız olmasından ötürü göz kuruluğuna damla ile çözüm bulmak mantıklı bir hareket olacaktır. İmkânınız dahilinde doktora çıkarak gözde kuruluk nedenlerinin araştırılmasını ve buna uygun bir tedavinin uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak birkaç hafta kullanıldıktan sonra damlalar etkisini net biçimde gösterir. Bazı kişilerde damlaların kullanım süreci uzun periyotları kapsayabilir.

 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle