Astigmat Rahatsızlığının Doğal Tedavi Yolları Nelerdir? Ne İyi Gelir?

Günümüzde insanlar birçok rahatsızlık için bitkisel tedavi yöntemlerini tercih etmektedir. Astigmat için de bir takım bitkisel yollar mevcuttur. Astigmata ne iyi gelir sorusuna makalemizde yanıt bulabilirsiniz.

Astigmata iyi gelen besinler, egzersizler ve doğal tedavi yöntemlerine yönelik birçok alternatiften söz edebiliriz. Bilhassa İbrahim Saraçoğlu gibi bitkisel tedavi uzmanları Asitgmatizma gibi göz kusurlarının tedavisi için püf noktalardan söz edebiliyorlar.

Astigmat Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Astigmat tedavisi denildiğinde akla ilk olarak tabi ki kusuru ortadan kaldırabilecek metotlar geliyor. Bunlar temel anlamda silindirik camlı gözlükler ve toric lensler olarak iki ana grupta toplanabilir. Eğer kökten tedavisi mümkün müdür diye soruluyorsa Excimer Laser yöntemiyle yapılan operasyonlarla yarım saatte Astigmata çözüm üretilebiliyor.

Türkiye’de artık bitkisel çözümler ve tedavi metotlarının geldiği noktadan söz etmeden geçmek olmaz. Keza Astigmat bitkisel tedavi açısından bize bazı fırsatlar sunuyor. Meyveler, bitkiler ve evde kendi başımıza yapabileceğimiz egzersizler tüm göz kusurları için yararımıza sonuçlar yansıtabiliyor. Genellikle göz kusurları için uzun yıllardır önerilen bitkiler ve meyveler olduğunu bilmekteyiz. Ancak bunları ne kadar faal kullanabileceğimiz konusunda pek bilgi sahibi değiliz.

İlk olarak bilmemiz gereken en önemli unsur yaş eğrisidir. Astigmat için bitkisel yöntemler olmasına rağmen yaş ilerledikçe bu metotların işlevselliği düşmektedir. Gelişim çağında uygulanan bazı egzersizler önemli bir rol oynayabilir. Besinler ise biraz daha geniş bir yaş yelpazesinde bitkisel anlamda çözüm üretebilir.

Astigmat Hastasının Yaşı Bitkisel Tedavi Sonucu Başarı Oranı
2-4 Yaş Arası %60
5-7 Yaş Arası %30
8-18 Yaş Arası %20
18 Yaş ve üzeri %5

Yaş ilerledikçe Astigmata iyi gelen besinler ve egzersizler geçerliliğini kaybeder. Kornea sertliği ve silindirik yapısı 18 yaşına kadar gelişmeye devam ederek şeklini almaktadır. Sonrasında ise sabit bir biçimde kaldığından bu metotlar çok büyük bir pay sahibi olamayabilir.

Astigmata İyi Gelen Besinler Hangileri?

Astigmata iyi gelen besinler arasında tüm vücudumuz için gerekli bazı yiyecekler var. Vitamin ve mineral yönünden son derece zengin olan besinler Astigmata iyi gelir mi sorusu ile her zaman gündeme geliyor. İbrahim Saraçoğlu Astigmat tedavisi için önerdiği yiyecekler ile birçok hasta için umut ışığı olmayı başarmıştır.

 • Omega 3 ve Omega 6 Yağ Asitleri

Sinir sistemi açısından son derece önemli olan Omega yağ asitleri grubu sağlığımıza fazlasıyla olumlu etkiler gösterir. Bu bağlamda Omega 3 ve Omega 6 yağ asidi içeren besinler tüketmek Astigmat tedavisi için iyi bir seçenek olacaktır.

 • A Vitamini

Beta Karoten yani A Vitamini göz sağlığı için en önemli besin değerleri arasındadır. Antioksidan yapısıyla tüm vücudumuza fayda sağlayabilir.

 • C Vitamini

Bir diğer güçlü antioksidan olan C Vitamini yine göz sağlığımıza iyi gelen besin öğesidir.

 • E Vitamini

Gelişmekte olan göz kusurları haricinde kronik göz rahatsızlıklarını dahi engelleyen E vitamini en önemlisidir.

 • Çinko

Göz fonksiyonlarını koruyabilmek ve kusurların gelişimini önleyebilmek için Çinko önemli bir alternatiftir.

Astigmata hangi yiyecekler iyi gelir sorusunun cevabını yukarıdaki listeye göre şöyle cevaplamak mümkündür.

 • Şeftali
 • Mango
 • Havuç
 • Kayısı
 • Ciğer
 • Yumurta

Astigmat İçin Egzersiz Önerileri

Astigmat egzersiz hareketleri ile gelişimi durdurularak önlenebilen bir rahatsızlıktır. Yapacağınız basit egzersizler sayesinde oldukça rahat bir ev tedavisini sağlamanız mümkündür. Uzmanlar iş yerinde, toplu taşımada ve evinizde dinlenirken uygulayabileceğiniz Astigmat egzersizleri ile göz sağlığınızı koruyabileceğinizi belirtiyor.

 • Gözler rahat bırakılarak sıkmadan gevşek bırakılabilir. Ardından ise gözlerinizi sıkarak fonksiyon bütünlüğünü sağlayabilirsiniz.
 • Göz kapağınızın kapalıyken yaratacağı baskıyı en düşük noktaya çekmek gerekir.
 • Göz ve göz kapağı gibi çevresel kasların Astigmat nedenleri arasında olduğu bilinir. Kas hareketleri son derece faydalıdır.
 • Gözün odaklanma prensibini uzak ve yakın nesnelere farklı aralıklarla bakarak geliştirebilirsiniz. Bu Astigmata ne iyi gelir sorusunun en önemli yanıtları arasındadır.
 • Farklı ışık altında nesnelere odaklanmak faydalı olacaktır.

 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle