Astigmat Ameliyatının Fiyatı, İyileşme Süreci ve Yapılışı Nasıldır?

Astigmat operasyonları eskisi gibi zorlu olmadığı için fiyatları da çok yüksek değildir. İyileşme süreci ameliyattan sonra oldukça kısadır. Bandaj da ortalama bir gün içerisinde çıkarılabilmektedir.

Astigmat ameliyatı ile göz kusuru ortadan kaldırılabilir mi sorusu oldukça sık gözlemlenmektedir. Aslında Miyop ve Hipermetrop için uygulanan lazer operasyonlarıyla Asitgmat ameliyatı yapılarak olumlu sonuçlar alındığını söyleyebiliriz.

 Astigmat Ameliyatının Aşamaları

 Öncelikle Astigmat ameliyatı günümüzde oldukça kolay bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Ortalama olarak yarım saat süren bir operasyonla gözünüz bu sorunla hiç karşılaşmamış gibi görebilirsiniz. Fakat bu aşamada artan klinik sayısı, teknolojinin gerektirdiği gelişim ve uzman doktor kadrosu her yerde karşınıza çıkmayabilir. En net kıstas ise Astigmat ameliyatı fiyatları ile yapılmaktadır.

Aslında ücret konusundan ziyade teknolojik aksam ve uzman kadroya bakılması daha doğru olacaktır. Çünkü Astigmat ameliyatı yapıldıktan sonra bir kez daha uygulanabilir bir cerrahi modeli değildir. Sırf bu sebeple çocukluk ve ergenlik döneminde koyulan teşhisler ameliyat önerilmeden düzeltilir. 18 yaşını doldurarak kornea sertliği olgunlaşmış bireylerde Astigmat ameliyatı aşamaları daha olumlu bir biçimde uygulanabilmektedir.

 1. Astigmat ameliyatı olanlar öncelikle hazırlık işleminden söz ederler. Göze kişisel bir bakış ile tüm tetkikler uygulanır. Kornea yapısı uygun olanlar Wavefront gibi özel operasyonlara alınabilir.
 2. Eskiden elmas bıçak ile kornea üzerine kesi yapılarak uygulanan yöntem artık çok daha steril ve güvenilir biçimde yapılmaktadır.
 3. Ultraviole 193 nm Laser kullanımı ise halen daha devam etmektedir.
 4. Göz üzerine damlatılan damla sayesinde ağrısız ve sızısız bir operasyon gerçekleştirilir.
 5. Excimer Laser ile Astigmat ameliyatı yapılırken öncelikle kornea üzerine karşılıklı olacak şekilde yay biçiminde kesi yapılır.
 6. Mikronluk derinlik ve uzunluğun erişildiği Astigmat ameliyatları büyük bir titizlikle yapılmalıdır.
 7. Kaldırılan kısmın sonrasında alt dokuda ve mercekte yer alan pürüzler hastanın kırmızı ışığa bakmasıyla birlikte düzeltilir.
 8. Karbon boşluklarını tamamıyla yok eden Laser ışını hastanın göz bebeğini takip eder.
 9. Yani gözünüzün oynaması dahi operasyon için olumsuz bir şart doğurmaz.
 10. Operasyon bitiminde artık dikiş kullanılmadığı için sonrası çok daha rahat geçmektedir.
 11. Ameliyat 30 dakika sürer ve maksimum 4-5 saat içerisinde hastaneden taburcu olabilirsiniz.

 Astigmat Ameliyatı Sonrası İyileşme Evresi

Astigmat ameliyatı nasıl yapılır sorusunu farklı derece ve göz durumuna bağlı olarak değerlendirmek mümkündür. Her Astigmat ve Rekraksiyon Kusuru aynı şekilde muayene ve tedavi edilemez.

Fakat ortalama olarak operasyon süresinin 30 ile 60 dakika arasında değiştiğini söylemek gerekiyor. Ardından ameliyat çıkışında her ihtimale karşı gözünüz bandaj ile kapatılır. Bandajın 24 saat süreyle gözünüzde kalması tavsiye edilir. Ertesi gün hastaneye kontrole çağırılırsınız.

Çağırıldığınız kontrol esnasında bandajınız çıkarılır. Ameliyat sonrası yine 5-6 saat içerisinde zaten gözünüz operasyondan ötürü iyileşme belirtilerini göstermiş olacaktır. Eğer gözünüzde bandaj yoksa ameliyat sonrası 6.saatten itibaren net bir görüşe kavuşabilirsiniz.

Size özel olarak sunulan göz damlaları ameliyat sonrası sürekli olarak kullanılmalıdır. 30 güne kadar kullanılan bu damlaların ardından tam bir iyileşme mümkündür.

Astigmat Ameliyatı Ne Kadar?

Herkesin en merak ettiği nokta ise Astigmat ameliyatı fiyatları oluyor. Aslında burada çok ince bir çizgiden söz etmemiz gerek. Fiyat konusunda çok yüksek tutarlarla operasyon yapan klinikler olduğu gibi çok düşük fiyatlarla ameliyata giren doktorlar görebilirsiniz. Fakat göz riske atılabilecek bir organ değildir.

Astigmat ameliyatı ne kadar tutar diye araştırmaya başladığınızda fiyattan önce teknolojik yeterlilik ve doktorunuzun tecrübesine bakmanızı öneririz. Astigmat ameliyat koşullarını en iyi şekilde sunabilen, steril ve teknolojinin gerekliliğini takip edebilen klinikler tercih edilmelidir. Uzman doktorlar tüme yakın başarı oranlarıyla son derece sağlıklı gözlere sahip olmanızı sağlayabilirler.

Hastanelere Türleri Ameliyat Ücretleri
Devlet Hastaneleri 500-1.000 TL
Üniversite Hastaneleri 2.000-4.000 TL
Küçük Göz Klinikleri 1.000-1.500 TL
Özel Hastaneler 2.000-3.500 TL
Büyük Göz Klinikleri 3.000-6.000 TL

Yukarıda yer alan Astigmat ameliyatı fiyatları farklı kriterlere göre değişebilmektedir. Ameliyat nasıl yapılır, hangi yöntem izlenir ve operasyonu yürüten doktorun unvanı fiyatı etkileyen faktörlerdir. Kullanılacak olan göz içi lens, operasyonun yapılacağı klinik ve doktor öncesi farklı hastanelerde farklı fiyat endekslerine sahiptir. Tabloda yer alan fiyatlar Astigmat operasyonu için ortalama fiyatları temsil eder. Ameliyat olan kişilerin yorumları aslında fiyatların çok da yüksek olmadığını göstermektedir.

 

Kaynaklar


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle