Gözaltı Morluklarından Kurtulmak Adına Hangi Bitkisel Çözümler Kullanılır?

Gözaltı morluklarından kurtulmak adına evde uygulanacak olan bitkisel karışımların düzenli şekilde uygulanması fayda sağlar. Aksi takdirde sorunlar ortadan kalkmayacaktır.

Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm

Orta ve hafif düzeyde meydana gelen morluklardan kurtulmak için evde uygulanacak olan doğal çözümler kullanılabilir. Bu çözümler arasında;

Soğuk Süt

Gözaltı morlukları tedavisi konusunda çözüm sunan alternatifler içinde soğuk süt yer alır. Bir pamuk alın ve soğuk sütün içine batırın. Ardından göz bölgesine pamuk ile uygulama yapın. Haftada en az 2 gün gece yatmadan önce bu uygulamayı yapın.

Portakal suyu

Gözaltı morlukları tedavisi konusunda etkili çözümler arasında portakal suyu yer alır. Bir bardak portakal suyunun içine birkaç damla gliserin damlatın ve bu karışımı gözaltı morluklarını gidermek adına kullanın. Portakal suyu sadece gözaltı morluklarını ortadan kaldırmaz. Gözlere parlaklık kazandırma özelliğine de sahiptir.

Nane Yaprakları

Nane insan vücudunu canlandırma özelliğine ve ferahlatma özelliğine sahiptir. Gözaltı morlukları ortadan kaybolsun diye su ile birkaç dal nane yaprağı ezilerek krem kıvamına getirilir. Gözaltı morlukları tedavisi kapsamında doğal bir çözüm yakalamak için 10 dakika boyunca bekletilmesi gerekir. 1 hafta boyunca her gece yatmadan önce uygulanmalıdır.

Gül Suyu

Gül suyu cildi gençleştirme konusunda fazlasıyla yardımcı olur. Ayriyeten gözaltı morluklarından hızlı şekilde kurtulmaya olanak sağlar. Pamuğu gülsuyunun içine batırın ve göze sürerek 15 dakika boyunca bekletin. Ardından soğuk su ile kompres yaparak yıkayın. Tedavisi kapsamında en doğal ve hızlı çözümü almak adına 1 ay her gece yatmadan önce uygulanır.

Limon Suyu

Limon suyunun içeriğinde C vitamini bulunur. C vitamini cildi aydınlatma konusunda oldukça faydalıdır. Ayrıca beyazlatma özelliği sayesinde gözaltı morlukları sorununu ortadan kaldırır. Gözlerin etrafına uygulamak adına temiz bir pamuk kullanılır. Limon suyunun içine bir pamuk batırın. Ardından gözaltı morluklarının olduğu bölgeye 10 dakika boyunca uygulayın. Bu uygulamayı 1 hafta boyunca gün içinde 3 kez yapın.

Limon Suyu ve Domates Suyu

Bir çorba kaşığı limon suyunun içine 2 yemek kaşığı domates suyu, bir tutam zerdeçal ve bir tutam un katarakt karıştırın. Karışım cam kasenin içinde karıştırılmalı ve kesinlikle pürüz kalmamalıdır. Bu macun hafif ve ince şekilde gözlere uygulanır. 10 ila 15 dakika bekletildikten sonra temiz su ile durulanır. Haftada 2 veya 3 kez uygulama tekrarlanmalıdır.

Uygulanabilecek Diğer Karışımlar

Soğuk Kompres

Gözlerde bulunan kan damarlarının genişlemesi zaman içinde gözaltı morlukları oluşmasına neden olur. Damarların sıkışması adına soğuk kompres uygulaması yapılmalıdır. Buz küpleri gazlı bezin içine koyulur ve gözaltı morlukları için birkaç dakika boyunca uygulanır. Evde gözaltı morlukları tedavisi yöntem seçenekleri için en kolay çözümdür.

Ekstra Yastık Kullanımı

Özellikle şişliklerden ve morluklardan kurtulmak için uyku esnasında iki yastık kullanımı yapılmalıdır. İki ya da daha fazla yastık kullanarak morluklar giderilir.

Aşırı Tuzdan Kaçının

Sodyum su tutma özelliğinden dolayı şişliklere ve morluklara yol açar. İnsan vücudunda bulunan tuzun atılması için gün içinde bol bol su içilmesi gerekir. Gün içinde en az 8 bardak su içilmesi fayda sağlar.

Alkol Tüketiminden Kaçının

Dehidrasyon meydana geldiği zaman alkol tüketimi en büyük etkenler arasında yer alır. Gün içinde ya da haftalık olarak içilen alkolden uzak kalınması çok önemlidir. Alkol insan vücudunda diüretik olarak görev yapmaktadır. Sadece sıvı değil aynı zamanda elektrolit kaybetmeye de neden olur. Kronik göz torbaları ve morluk sorunu bulunuyorsa alkol tüketiminin azaltması yararlı olabilir.

Kollajen Üreten Vitaminler

Gözlerin daha sağlıklı hale gelmesi için C vitamini, bakır ve amino asitlerin tüketilmesi gerekir. Bunların üçünün düzenli şekilde tüketilmesi kollajen üretilmesine ve gözaltı çevrelerinin aydınlatılmasına yardımcı olacaktır.

Yoga Meditasyon

Gözaltı morlukları aşırı düzeyde heyecan, depresyon, stres ve sıkıntılar gözaltında torbalaşmaya ve morluklara neden olur. İnsan zihni sakin değilse ev içinde kullanılacak olan doğal çözümler bile bir işe yaramaz. Meditasyon yapmak insan vücuduna sağlıklı bir çözüm sunacaktır. Meditasyonun her gün düzenli şekilde uygulanması gerekir. Yoga ile meditasyon insan ruhunu, bedenini ve zihnini temizleyerek sakinleşmesine olanak sağlar. Meditasyon öğrenmek için belli bir süre kurs alınabilir. Ardından kişi düzenli bir şekilde meditasyonu kendisi evinde yapabilir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle