Gözünaltında Bulunan Morluklar Maskeler İle Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Göz altında morlukları için evde yapılacak olan doğal karışımlarsayesinde bu sorundan kısa süre içinde kurtulmak mümkündür. Düzenli ve aksatılmadan uygulanmaları gerekir.

Gözaltı Morlukları Konusunda Bitkisel Tedavi

Gözaltı morlukları koyu halkalar olarak da adlandırılmaktadır Gözün altı kısmında meydana gelen morluk sorunlarının oluşumunun ana nedenlerinden biri kalıtım, yaşlanma, kuru cilt, uzun süre ağlama, bilgisayarın önünde uzun saatler çalışmak, zihinsel veya fiziksel stres, uyku eksikliği ve sağlıksız bir diyettir. Farklı yaş gruplarına sahip hem erkek hem de kadınlar morluk ile alakalı sorunlar yaşayabilir. Morluklar ciddi bir cilt problemi değildir ama kişilerde yorgun, bitkin, sağlıksız bir görüntü yansıtmanın yanında daha yaşlı görünmelerini sağlar. Bu sorundan kurtulmak için evde hazırlanacak karışımları kullanarak gözlerin altındaki morluk sorunlarından  kolayca kurtulabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Doğal maskeler içinde yer alan Hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak gerekir. Yağ nemlendirme özelliğinden dolayı pürüzsüz cilt yaratma konusunda fayda sağlar. Ayrıca kırışıklıkların ortadan kalkmasına olanak sağlar. Uygulama sadece gözaltında bölgesine yapılır. Birkaç saat boyunca bu şekilde bırakılır ve sonra yıkanır. 1ay içinde iki ila üç kez tekrarlanır.

Çay poşetleri

Çay içinde  bulunan kafein ve antioksidanlar kan damarlarını küçülterek, sıvı retansiyonunu azaltarak fayda sağlar. Bu sayede doğal yollar morluk sorunlarından kurtulmak mümkündür. Çat taneleri ayrıca şişlikleri azaltmaya da yardımcı olur. Buzdolabında yarım saat kadar yeşil veya siyah çay poşetini soğutun. Gözün üstüne çay poşetlerini koyun ve 10-15 dakika bekletin. Bekleme süresinden sonra yüzünüzü yıkayın. Birkaç hafta boyunca gün içinde bir veya iki kez uygulamayı tekrarlayın.

Soğuk kompres 

Soğuk kompres, gözaltında bulunan kan damarlarını daraltır ve gözde bulunan morluk sorunlarından kurtulmaya yardımcı olur. Bir bezi soğuk suya ya da soğuk süte batırın. Birkaç dakika boyunca gözlerin kapaklarına koyun. Buna  alternatif olarak birkaç buz küpü de kullanabilirsiniz. Yumuşak bir beze biz küplerini arın. Beş dakika boyunca gözlerin alt kısmına  koyun.

Zerdeçal

Zerdeçal gözaltında bulunan morlukları yok edilmesi adına kullanılan doğal maske yerine geçer. Bu maske antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Ayrıca cildin daha yumuşak olmasına olanak sağlar. Kalın bir macun elde etmektedir için 2 çay kaşığı  zerdeçal tozunu ananas suyu ile karıştırın. İyice karıştırın ve etkilenen bölgeye uygulama yapımı. Kolay hazırlanan maske oldukça faydalıdır. Maske yumuşak nemli bir bez ile de kullanılabilir. Bezin içine karşım koyulur ve göze uygulanır. Uygulama esnasında karışım 10 dakika boyunca bekletilir. Olumlu sonuçlar alıncaya kadar bunu her gün yapılır.

 Diğer Uygulamalar

  •  Antihistamin alın. Bunlar uzman kontrollerinden sonra kullanılır.
  • Kişide alerjik mevcutsa bağışıklık sistemi tarafından alınacak olan  histaminler, gözlerin alt kısmında şişliklere ve sızıntı yapan kılcal damarlara neden olabilir. Ka

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle