Göz Altı Torbaları İçin Hangi Maske Uygulamaları Başarılı Sonuçlar Verir?

Gözaltı ve çevresinde oluşabilecek morluk ve şişlikleri önlemek adına bir takım maske tariflerinden yararlanabilirsiniz. Gözaltı torbaları için özel olarak evinizde kolayca hazırlayacağınız bu maskeler yardımıyla uzun vadede gözaltı torbalarındaki şişlikleri engelleyebilirsiniz.

Göz Altı Torbaları

Göz altında meydana gelen şişlikler, çoğu zaman kişileri rahatsız etmektedir. Göz altı torbaları günümüzde bir takım maske uygulamalarıyla giderilebilir. Ayrıca meydana gelen şişlikleri indirmek için de gözaltı maskesi uygulanabilmektedir. Evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu pratik seçeneklerle beraber var olan estetik kaygılardan kurtulabilir ve göz çevrenizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu tariflerden önce gözaltı torbalarının neden olduğunu sizlerle paylaşmamız gerekiyor. Ayrıca kısa sürede bu şişlik ve morarmalar için yapmanız gerekenleri de aktarıyor olacağız.

Gözaltı Torbaları Neden Olur?

Gözaltı torbalarının ilk meydana geliş sebebi yaşlanmadır. Yaşınız ilerledikçe gözaltı derisi incelir ve sarkma meydana gelir. Ayrıca gözaltı torbaları da bu nedenle ortaya çıkar. Zaten hassas olan gözaltı derisi, yaşlanma belirtileriyle beraber kendini göstermektedir. Yaşlanmanın yanı sıra yetersiz uyku da bu morlukların meydana gelmesine neden olur. Yeteri kadar uyumadığınızda ortaya çıkabilen bu durumu engellemek için çok uyumak yerine kaliteli uyumak, en iyi tercih olmalıdır.

Torbalanmaların meydana geliş sebepleri arasında en çok stres ve yorgunluk faktörlerinin olduğunu söyleyebiliriz. Stres, vücuttaki tüm dengeleri olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Strese bir de yorgunluk eklendiği zaman göz kasları hemen bu durumdan etkilenir ve yağ keseciklerinde oluşan fıtıklaşmayla beraber torbalanmalar meydana gelir. Ayrıca buna ek olarak su kaybının da morarmaları beraberinde getirdiğini söyleyebiliriz. Gün içinde su kaybının engellenmesi ve yeteri kadar su tüketilmesi gerekmektedir.

Bu nedenlerin yanı sıra regl dönemlerinde, alerji ve soğuk algınlıklarında, kalıtımsal nedenlerden dolayı ve zararlı güneş ışınları da gözaltı torbalarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Ayrıca sigara ve alkolün de gözaltında morluklara neden olduğu biliniyor.

Göz Altı Torbaları için Maske Uygulamaları

Gözaltı morlularından şikâyetçi olanlar, evinde uygulayacakları çok pratik yöntemlerle bu durumu sonlandırabilmektedir. İlk tarifimizde, yarım salatalığı rendeleyerek ardından 1 tatlı kaşığı kadar ufak bir kaseye koyabilir ve üstüne salatalığın yarısı büyüklüğünde süt tozu ilave edebilirsiniz. Bu karışımı uygun bir şekilde karıştırarak oluşturacağınız maskeyi gözaltlarınıza bırakarak on beş dakika kadar beklemeniz gerekmektedir. maskeyi çıkardığınızda göz altlarının ne kadar rahatladığını görebilirsiniz.

Dilerseniz bir bez içine bırakacağınız buzları göz altlarınıza bırakın ve bir süre bekleyin. Bu uygulama da şişlik ve morlukların giderilmesinde etkilidir.

Gözaltları için uygulanan bir diğer maske uygulaması nane ve çay maskesidir. 2 hafta boyunca uygulamanız gereken bu tarif ile beraber şişlik ve morlukları ortadan kaldırabilirsiniz. İlk olarak 1 çay kaşığı kadar nane ve çayı, 1 su bardağında bulunan sıcak suyun içine atın ve karıştırın. Daha sonra biraz dinlendirin ve karışımın çökmesini bekleyin. Ardından bu karışımın suyunu ayıklayın ve bir bez içine koyarak gözaltlarınıza uygulamaya başlayın.

Gözaltları için ıhlamurlu maske uygulaması da oldukça tercih edilmektedir. Diğer maskelere çok daha basit bir şekilde uygulanabilen ıhlamur maskesinde, 1 bardak içine sıcak ıhlamuru bırakıyor ve demliyorsunuz. Daha sonra ıhlamur suyuna pamuk bandırdıktan sonra gözaltınıza sürüyorsunuz. Haftalık olarak 2 ya da 3 defa bu uygulamayı tercih ederek şişlik ve morlukları ortadan kaldırabilirsiniz.

Aynı şekilde gül suyu kullanarak da oluşturacağınız maskeyi göz çevresinde kullanabilirsiniz. İki yemek kaşığı kadar gül kurusunu aynı şekilde oranda suyun içine bırakarak bekletin. Gül içinde bulunan mineraller suya karıştıktan sonra pamuk batırarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz bu işlemden sonra hazır gül suyu kullanarak, daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Son olarak kahve maskesi yaparak da gözaltı şişliklerine kesin çözüm bulabilirsiniz. 1 adet patatesi rendeledikten sonra suyunu çıkararak 1 tatlı badem yağı ve çekilmiş bir miktar kahveyi aynı kâsede karıştırıyorsunuz. Daha sonra bu karışımı yumuşak bir beze koyarak bekletin ve gözaltlarınıza uygulamaya başlayın. Bu maske oldukça etkilidir ve günümüzde kullanılmaya devam edilmektedir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle