Göz Kanlanması Tedavi Yöntemleri ve İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Göz kanlanması başlangıçta ciddi bir durum olmamakla beraber 15 gün itibariyle devam ettiği takdirde müdahale edilmesi gereken durumlardan biridir. Ayrıca 15 günlük bir süreci beklemeden de gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Göz Kanlanması ve Tedavi Yöntemleri

Göz kanlanması yaşandığında genel anlamda tıbbi bir acil tedaviye gerek duyulmamaktadır fakat yine de dikkatli olması gereken bazı durumlar vardır. Bu süreçte kendiliğinden geçmesini bekleyebileceğiniz gibi göz damlaları kullanabilir ya da evinizde hazırlayacağınız karışımlardan yararlanabilirsiniz. Yazımızın devamında İbrahim Saraçoğlu göz kanlanması hakkındaki tavsiyelerinin yanı sıra tercih edilmesi gereken yöntemleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Ayrıca dikkat etmeniz gereken durumların başında gelen kanı sulandıran ilaçların kullanılmaması gerekmektedir. Bu ilaçlar çok önemli olsa da gözde kanlanma durumu görüldüğünde ilacın kullanılması engellenmelidir. Bunun yerine antibiyotik alımı tercih edilebilir. Gözde kanlanma oluşması ve aşağıda sıralayacağımız durumların yaşanması ile beraber hemen doktora başvurulmalıdır. Bu durumlar;

 • Tansiyon kontrolü geciktiyse
 • Gözdeki kanlanma bir yaralanmayla beraber meydana geldiyse
 • 2 hafta sonunda kanlanma devam ediyorsa
 • Görmede güçlük yaşanıyorsa
 • Gözde kanlanmayla beraber ağrı var ise mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Göz Kanlanması ve Nedenleri

Göz kanlanması birçok etkene bağlı olarak yaşanabilir. Parlak bir kırmızı renk ile kendini belli eden bu durum dikkatli incelendiğinde ortaya çıkabilir. Pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkan bu durumun ana nedenleri şu şekildedir;

 • Güçlü hapşırık ve öksürük
 • Kusma durumu
 • Kabızlık
 • Göz enfeksiyonları
 • Travmalar
 • C vitamini eksikliği
 • Ateşli hastalıklar
 • Gözü sert olarak kaşıma ya da ovalama

Tansiyon hastalarında da göz kanlanması durumu ortaya çıkabilir.

Göz Kanlanması Nasıl Geçer?

Göz kanlanmasına engel olabilmek için bir takım tavsiyelere uymanız gerekiyor. Eğer bir kanama ya da pıhtılaşma bozukluğu var ise doktora başvurmanızda yarar var. Bunun yanı sıra gözünüzü sertçe ovalamamalı ve kaşımamalısınız.

Gözünüze bir yabancı madde kaçmaması için koruyucu gözlükler kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu durum daha çok göze yabancı madde kaçması ihtimalinin yüksek olduğu işlerde görülebilir. Göz kaşınmalarında ellerinizi kullanmak yerine yapay göz damlaları tercih edebilirsiniz. Bu durumların yanı sıra doğal tedavi yöntemlerinden de yararlanmanız tavsiye edilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Göz Kanlanması Tavsiyesi

Göz kanlanması için öncelikle İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği kürü kullanmanız önem arz etmektedir. İbrahim Saraçoğlu bu konuda ilk olarak tansiyonun ve kan basıncının kontrol edilmesi gerektiğini vurgulayarak 15 gün içinde kızarıklığın geçmemesi halinde karabaş çayı ile göze pansuman yapılması gerektiğini aktarmaktadır. 6 ile 7 başak karabaş otunun çayını 5 dakika kaynatarak her iki göze aynı anda uygulamanız gerekmektedir.

Göz Kanlanması için Diğer Bitkisel Tavsiyeler

İbrahim Saraçoğlu’nun bu önemli tavsiyesinin yanı sıra buz küpleri ve soğuk süt ile de gözlere kompres yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak ev yapımı yasemin göz yıkama suyu ile beraber gerekli müdahaleleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemde damıtılmış olan 1 bardak suya 10 adet yasemin çiçeğini bırakarak 10 saat kadar bekletmeniz gerekiyor. Daha sonra ise bir damlalık yardımıyla gözünüze 3 ya da 4 damla kadar damlatmanız yeterlidir.

Göz kanlanması için elma, patates ve salatalık uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Bu ürünler yatıştırıcı özelliğe sahiptir ve yorgun gözler için son derece tavsiye edilir. Aynı zamanda göz kanlanması için de kullanılması gerektiği aktarılmaktadır. Son olarak çay poşetleri yardımıyla da kapalı olan gözünüzün üzerine kompres yaparak kanlanmayı kısa sürede geçirebilirsiniz.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle