Astigmat Tedavisinde Kullanılacak Olan Bitkiler ve Vitaminler Nelerdir?

Bitkisel tedaviler düzenli ve aksatılmadan kullanıldığı sürece astigmat tedavisi konusunda fayda sağlar. Ayrıca bu bitkilerin kullanımlarında uzman doktor ile görüşmek de gerekir.

Astigmat Tedavisi Kapsamında Kullanılan Bitkisel Çözümler

Astigmatı olan kişiler tıbbi tedavi çözüm olanakları dışında bitkisel tedavilerden de yararlanabilir. Bitkisel tedaviler düzenli ve aksatılmadan kullanıldığı sürece astigmat tedavisi konusunda fayda sağlar. Hatta İbrahim Saraçoğlu gibi bitkiler konusunda uzman olan kişilerde birçok karışım ile bu sorunun önüne geçilebileceğini savunmaktadır. Astigmat tedavisi için çözüm olacak şifalı kaynak vitamin A’dır. Şifalı olan A vitamini harika bir doğal kaynaktır. Yeşil yapraklı sebzeler (ıspanak gibi), tatlı patates, havuç ve kabak A vitamini içerir. Bu sebzeler ile yapılacak olan diyetler ve gün içinde bu vitaminin vücuda alınması astigmat sorunu çözüm seçenekleri içinde yer alır. Astigmatın iyileşmesi için bu vitaminin kullanılması gerekir. Vitamin kullanmıyorsanız yukarıda bulunan sebzelerden gün içinde ekstra porsiyon tüketilmesi gerekir ya da vitamin A takviyesi almak gerekir. Astigmat tedavisi için doğru dozaj alındığında bu konuda fayda sağlanır. Doğru miktarın alındığından emin olmak için vitamin takviyesine başlamadan önce doktor ile görüşmek ve kontrole gitmek gerekir.

B vitamini de astigmatizmi olan kişiler için mükemmel bir seçenektir. Et tarzında birçok üründe protein bulmak mümkündür.   Bu vitamini vücuda almak isteyen kişiler avokado da tercih edebilir. Bunlar genelde daha yüksek miktarda B vitamini içermektedir. Somon, alabalık, yayın balığı ve daha birçok balık türünün de tüketilmesi gerekir. Ayriyeten kuzu, yumurta, sığır eti, kümes hayvanları ve süt seçimi astigmata fayda sağlar.  Bu gıdaların hepsinde hem protein hem de B vitamini bulunur. Yalnız bunların tüketilmesinden sonra halen vitamine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle uzman ile görüşmek gerekir. Beslenme konusunda uzman hekimler ile görüşmek gerekir. Düzenli şekilde ayarlanacak olan diyet programı hastalığın ortadan kalkmasına yardımcı olur. Diyet ayarlaması yapan uzman hekimler genelde C vitamini eklemesi de yaparlar. C vitamini takviyesi almak istemeyen kişilerin çok sayıda koyu yeşil sebze, portakal, çilek ve biber gibi diğer meyveleri tüketmelidir. Özellikle kış aylarında yetişen meyvelerden yüksek düzeyde C vitamini almak mümkündür.

Astigmat İçin Diğer Bitkisel Çözümler

Astigmata iyi gelen bitki var mı, sorusunun cevabı düzenli beslenildiği sürece vardır olması gerekir. Astigmatizmi olan kişiler magnezyum, çinko ve kalsiyum tüketilmesi fayda sağlar. Lima fasulye, istiridye ve kümes hayvanları tüketilerek yüksek düzeyde çinko kaynakları elde edilebilir. Magnezyum ise soya fasulyesi kabak çekirdeği, ayçiçeği çekirdeği, siyah fasulye ve halibutta içine bulunur. Kalsiyum maksimum seviyede elde etmek isteyen kişilerin süzme peynir, yoğurt, süt ve diğer süt ürünlerini düzenli bir şekilde tüketmesi gerekir. Süt tüketimi çocuklarda sabah kahvaltısında ve akşam yatarken yapılmalıdır.

Astigmatı olan kişilerin özellikle güneşli havalarda dikkatli olması gerekir. Güneşli havalarda özellikle güneş gözlüğü takılması gerekir. Direkt olarak güneşe çıplak gözle bakmak oldukça yanlıştır. Gözleri gün içinde dinlendirmek gerekir. Bundan dolayı bilgisayar başında çalışırken ve elektronik ekranlara bakarken 10 dakikada bir ara vermek gerekmektedir. Gözlerde yorgunluk varsa veya baş dönmesi varsa göz yorgunluğu mevcuttur. Bundan dolayı dinlenmek gerekir. Aslında astigmatı başlangıç seviyesinde olan kişilerde bu sorunu ortadan kaldırmak bitkisel tedaviler ile mümkün hale gelebilir. Bu tarz besinlerin ve ek vitaminlerin alınması konusunda uzman görüşü alınması da oldukça önemlidir. Uzman hekimler hazırlayacakları diyet listesine ve beslenme programına yukarıda belirtilen sebzeleri, meyveleri ve vitaminleri düzenli bir şekilde ekleyecektir.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle