Erkeklerde Göz Altı Morlukları Nasıl Azaltılır, Geçer?

Erkeklerde göz altı morlukları genelde; genetik, uykusuzluk, sürekli parlak ekrana bakma ve çevresel faktörler ile ortaya çıkar. Morlukların azaltılması ve geçmesi için bazı alışkanlıkların değiştirilmesi gerekmektedir.

Erkeklerde göz altı morlukları her ne kadar kadınlar kadar önemsenmese de günümüz sorunları arasına girmiş bulunuyor. Güncel olarak yorgunluk, stres, alerjik veya genetik yapıdan kaynaklı olarak morlukların kamuflajı ya da tedavisi aranmaya başlandı.

Erkeklerde Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları nasıl geçer erkek için çok önemli bir soru kalıbı değilmiş gibi düşünülüyor. Fakat kadınlar kadar erkeklerde estetiğe ve dış görünüşe önem veren canlılardır. Doğal olarak bu estetik problemin çözümü için birçok farklı alternatif doğduğunu söyleyebiliriz. Kadınların sık tercih ettiği kamuflaj tekniği sorunu tamamıyla çözmese de kozmetik açıdan kusuru gizliyor. Şu sıralar ise erkekler göz altı morlukları için krem gibi alternatif ürünler kullanıyor.

Fakat burada ne tür bir şikâyetle doktorunuza başvuracağınızın büyük bir pay sahibi olduğunu söylememiz gerekiyor. Sebepleri arasında kalıtsal solunum rahatsızlıkları, alerjenler ve genetik gibi çok önemli durumlarla karşılaşılabiliyor. Haliyle tedavi metotları buna göre belirlenerek şekilleniyor. Erkeklerde göz altı morluklarının nedenleri çoğu zaman yorgunluk, iş stresi, uykusuzluk ve yoğun çalışma temposu olabiliyor. Doğal olarak önlem almak birazda kişide bitiyor.

Erkeklerde gözaltı torbaları çoğu zaman uzun süre uykusuz kalmak, bilgisayar veya televizyona sabit bir biçimde bakmak, göz yorgunluğu gibi faktörlerle ortaya çıkar. Zaman içerisinde düzensiz bir yaşamın getirisi olarak torbalanmalar morararak burada biriken kandan ötürü estetik olmayan bir görüntü ortaya koyar. Gözaltı morlukları nasıl geçer sorusuna ise bazı önerilerle cevap vermek mümkündür.

Erkeklerde Gözaltı Morlukları Nasıl Azaltılır?

Aslında bu tip fizyolojik sorunlarda estetik cerrahi adına birçok alternatif tedavi uygulanabilir. Fakat erkeklerin bakış açısı biraz daha sığ kalabiliyor. En azından şu an için estetik operasyon oranı çok büyük bir yüzdeyle kadınlara hitap ediyor. Yinede sağlık söz konusu olduğunda bu durumun değişeceğine eminiz.

Tedaviden ziyade uygulanabilecek basit metotlar yordamıyla erkeklerde göz altı morluğuna çözüm bulmak mümkün gibi görünüyor. Çünkü genetik faktörlere dayanan morluklar ve torbalanmalar için çözüm pek mümkün değil. Ancak alerjik ve yaşam faktörleri sebebiyle oluşmuşsa bunu en aza indirgemek mümkündür.

  • Alerjenler

Vücudunuzun reaksiyon verdiği alerjenleri bilirseniz göz altı morluklarına sebep olan alerji sebebini öğrenme şansına sahip olursunuz. Toz, kum, toprak, kıl veya tüy buna sebep olabilir. Önlem alarak morlukları azaltmak mümkündür.

  • Su Tüketimi

Yeterli seviyede su tüketen insanlarda çok daha nadir görülür.

  • Düzenli Uyku ve Yaşam

Uykusuzluk bu sorunun başlıca kaynağıdır. Düzenli bir biçimde uyuyup uyanan insanlarda çok az görülür. Yaşamınız belirli bir yoğunlukta değilse gözaltı morlukları ile çok büyük sorunlar yaşamazsınız.

  • Vitamin ve Mineral

Beslenme alışkanlıklarınız dışarıya dönük ise yeterli vitamin ve mineral almıyorsunuz demektir. Erkekler bu duruma pek özen göstermediğinden beslenme bu aşamada ciddi bir faktöre dönüşüyor.

  • Çevresel Faktörler

Çevresel faktörler arasında internet sayesinde yoğun bir ekran kullanımı gösterilebilir. Gözlerin sürekli faal ve yorgun olmasından ötürü göz altında bezeler oluşabilir.

Tüm bunlara dikkat etmenizin dışında gözaltı kremi erkekler için üretilerek estetik bir görüntü sağlamanızı amaçlamaya başlamıştır. Eskiden yalnızca kadınlara yönelik olan bu tip kozmetik ürünler artık unisex olarak satışa sunulmaktadır. Gözünüzün çevresinde oluşan morluklara krem ile müdahale ederek hem daha genç bir görüntü hem de daha bakımlı bir yüze sahip olmanız hayal değil.

Cerrahi Operasyon İyileşme Süresi Tekrarı
Lazer Operasyonu 1 Ay Tekrarlanmaz
Yağ Enjeksiyonu 1 Ay 1-2 Yıl Sonra
Işık Dolgusu 1-3 Hafta 1-1,5 Yıl Sonra

 

 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle