Genetik Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz altı morlukları genelde uykusuzluktan, yorgunluktan oluşur kanısı vardır. Lakin bir de genetik göz altı morlukları mevcuttur. Normal morluklara oranla tedavisi biraz daha uzun sürebilmektedir.

 Genetik göz altı morlukları sık sık dile getirilen bir tanım olsa da buna sebep olan faktör genetik olmayabilir. Aksine çevresel faktörlerden kaynaklanan sorunlar çok daha sık teşhis edilir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Kapatılır?

Göz altı morluğu olan insanların estetik görüntü kaygısı oldukça üst sınırlardadır. Haliyle tıbbi açıdan sunulan çözümlerin yanı sıra kozmetik sektörü bu aşamada devreye girerek olumlu sonuçlar doğuran ürünler sunmaktadır. Bunlar pigment düzenleyici bazı krem ve doğal ürünler olabilir. Bunun yanı sıra uzman doktorlar tarafından hazırlanmış reçeteler ve bitkisel çözüm yolları geçici olarak göz altı morluklarını kapatmak için kullanılabilir.

Ancak genetik göz altı morlukları nasıl geçer diye sorulduğunda cevabının cerrahi müdahale ya da medikal tedavi olacağından şüphe yok. Geçici bir süre göz altı torbalarının altı şiştiğinde oluşan morarmalar kapanabilir formdadır. Kılcal damarlarda oluşan morluklar üzerine sürülen kozmetik ürünlerle dahi kapatılabilir. Hatta kesin bir biçimde giderilir ve sanki hiçbir şekilde göz altı şikâyeti yokmuş gibi bir görüntü ortaya çıkar. Oysa kozmetik müdahaleler ile göz altı morluğu tedavisi yapılması imkânsızdır. Fakat sorunun ortadan kaldırılarak gizlenmesi mümkün olmaktadır. Bu da bilhassa kadınlarda estetik bir görünüm için oldukça önemli bir koza dönüşmektedir.

Genetik Göz Altı Morlukları Tedavi Yöntemleri?

Genetik göz altı morlukları tedavi seçeneği olarak medikal ve cerrahi olarak iki grupta incelenir. Medikal tedavi için krem ya da bitkisel tedavi unsurları devreye girer. Bunlar basit pigment ayrılıklarının giderilmesi açısından yeterli olabilir. Fakat Genetik göz altı morluğu olan hastalarda cerrahi müdahale ve lazerle göz altı torbalarına müdahale şarttır.

Göz Altı Morluk Türleri Tedavi Şekilleri
Basit Krem, Bitkisel Kürler
Normal Medikal Tedavi Yöntemleri
Genetik Cerrahi Müdahale – Estetik Operasyonu

Öncelik olarak göz altı morluğu neden kaynaklanıyor sorusunun cevabı bulunmalıdır. Çünkü tedaviden önce sebep olan anomali bulunarak çözüme kavuşturulmalıdır. Doktorunuz size en uygun olan tedavi metodunu belirleyerek size uygun olan cerrahi modelini sunacaktır.

  1. Kimyasal Peeling

Doğal yollardan yapılarak cilde büyük fayda sağlayan Peeling işlemi herkes tarafından bilinir. Kimyasal Peeling ise lazer tekniğiyle cilde empoze edilir. Pigment aralıklarını kısar ve kolajen dengesini sağlar.

  1. IPL

Genellikle damarların içerisinden geçen kanın zamanla yer ederek göz altı morluğu olarak karşımıza çıktığını görebiliriz. Bu lazer metoduyla kararan bölge diğer cilt rengiyle bütünleştirilir.

  1. Yağ Nakli

Burada hastanın bizzat kendi vücudundan alınan yağlar zenginleştirilmiş kök hücre ile bir araya getirilerek göz altı morlukları için enjekte edilir.

  1. Dolgu Tedavisi

Yanak ve göz altı bölgesine hacim kazandıran dolgular Hyaluronik asit içerir. Kısa sürede medikal dolgu kullanılarak göz altı morlukları giderilebilir.

  1. Blefaroplasti

Blefaroplasti genetik göz altı morlukları tedavisi için en sık tercih edilen cerrahi metottur. Halk arasında gözkapağı ameliyatı olarak bilinir ve fiyat olarak biraz yüksek bir meblağ ile yapılır.

Doğal ve bitkisel tedavi seçenekleri göz altı morlukları için daha az tercih edilir. Çünkü alınan sonuç yönünden bakıldığında arada bariz bir fark vardır. Göz altı morluklarından kesin olarak kurtulmanın yolu kesinlikle uzman bir doktora muayene olmak ve doğru tedavi seçeneğini uygulamaktan geçer.

Lazer metoduyla uygulanan operasyonlar ağrısız bir tedavi süreci yaşatır. Aynı zamanda krem gibi alternatif medikal yöntemlere oranla çok daha kısa sürede gözlemlenen olumlu sonuçlar doğurur.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle