Göz Altı Morlukları Evde Tedavi ile Nasıl Geçer?

Günümüzde göz altı morlukları kadın erkek birçok bireyin sorunu haline geldi. Cerrahi yöntemler yerine evde bitkisel yollar ile bu morlukları geçirmek artık mümkün.

Göz altı morluklarından şikâyetçi olan herkesin en büyük beklentisi onlardan kurtulmaktır. Bazen beze veya torbalanma şeklinde görülen ve her geçen gün daha koyu bir renge bürünen rahatsızlığın farklı sebepleri olduğu görülebiliyor. Dolayısıyla tedavisi bu bilinçle yapılmalıdır.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları nasıl gecer konusunda yapılan araştırmalar birçok yöntemle uygulanabilecek tedavileri bizlerle buluşturmuştur. Doğanın bize armağanı olan bazı bitkilerle uygulayabileceğimiz doğal kürler ise herkesin tercih ettiği tedavi metodu olarak bilinir. Fakat öncelikle göz altı morluklara çözüm bulmadan evvel nedenlerinin araştırılması gerekmektedir. Çünkü bazen vitamin ve mineral eksiklikleri, bazen vücudun susuz kalması gibi faktörler böyle reaksiyonlar gösterebiliyor.

Aşağıda gördüğünüz tüm tedavi seçenekleri göz altı morluklarına çözüm sağlayacaktır. Tabi ki bu aşamada evde ve klinikte uygulanabilirlik ikilemi dahil oluyor. Tedavi seansları şu şekilde yapılıyor.

  • Beslenme ve Su

Hayatımızda beslenme ve su tüketimi en önemli detaylardır. Bunları düzene sokarak bu tip reaksiyonlar minimal seviyeye indirilebilir.

  • Bitkisel ve Doğal Tedavi

Göz altı morluklarına evde çözüm bulabilmek mümkündür. Oluşan morluklar fizyolojik bir rahatsızlığa, kalıtsal bir hastalığa ya da pigment eksikliğine bağlı değilse çoğunlukla doğal tedavilerle olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

  • Medikal Tedavi

Medikal tedavi yöntemini ilaç, losyon, krem ve kozmetik ürünler ile kapatma gibi düşünebilirsiniz.

  • Yağ Enjeksiyonu

Çoğunlukla göbek kısmından alınan yağlar ile uygulanan tedavidir. Yapılan dolgunun maksimum 2 yılda bir yenilenmesi gerekir.

  • Işık Dolgusu

Çok daha makul bir dolgu tedavisidir. Fakat her yıl düzenli olarak yaptırmak gerekir.

Fraksiyonel Lazer tedavisi ile bir aylık iyileşme sürecinin ardından ömür boyu tekrarlanmasına gerek kalmadan sonuçların keyfini çıkarabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarına Evde Çözüm

Göz altı morlukları zamanla uygulanan tedavilerle geçer ve tamamıyla bakım odaklı bir noktaya ulaşır. Ne kadar bakım yaparsanız o kadar sağlıklı bir göz çevresine sahip olmanız mümkün olur. Uygulanabilecek ev prosedürleri ise genellikle doğal kaynakları kapsar. Bitkisel tedavi metotları farklı kürlerle değerlendirilerek çözüm üretilir. Göz altı morluklarına sebep olan vitamin, mineral ve vücudun ihtiyaç duyduğu enzim ihtiyaçları karşılanarak kısa sürede net sonuçlar alınır.

   
Beslenme ve Su Tüketimi Sürekli olarak
Doğal Tedaviler İhtiyaç duyuldukça
Medikal Tedavi Morluklar arttıkça
Resurfacing (Yağ Enjeksiyonu) 2 yılda bir
Işık Dolgusu Her yıl
Fraksiyonel Lazer Bir kez

Aslında lazer veya diğer cerrahi müdahaleler ile uzun süreli net sonuçlar alınabiliyor. Fakat tercih göz altı morlukları doğal yollarla nasıl giderilir yönünde oluyor.

  1. Salatalık Kürü

En sık tercih edilen bakım kürü olup dilim halindeki salatalığı mor olan kısımlarda 10 dakika bekletilerek uygulanır.

  1. Patates Kürü

Patates yenileyici özelliğiyle gözaltı morluklarının üzerinde 10 dakika bekletilir.

  1. Çay

Demlediğiniz çayı ılıdıktan sonra bir pamuk yardımıyla gözlerinizin alt torbalarına koyunuz. Pamuklar ortalama 10-15 dakika kalabilir. Çapaklanmayı önleyen bir kürdür.

  1. Kompres ve Buhar

Soğuk su veya buz ile yapacağınız kompres morlukları minimal seviyeye indirir. Aynı şekilde bir kap içerisinde kaynar suyun buharına maruz bıraktığınızda şişkinliklerin indiğini görebilirsiniz.

Göz altı morluklarına doğal çözüm yolları açısından değerli olan bu kürler uygulandığında olumlu sonuçlara yol açar. Fakat bunlardan önce su tüketimi, düzenli beslenme, düzenli uyku, Vitamin eksikliği(B,C,E,K), solunum rahatsızlıkları, hormon değişimleri ve alerjenler göz önünde bulundurulmalıdır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle