Göz Altı Torbaları İçin Tercih Edilmesi Gereken Bitkisel Uygulamalar

Gözaltında meydana gelen şişlik ya da torbalanmalar için çok etkili bitkisel yöntemler mevcuttur. Bu uygulamalardan yararlanarak kısa sürede gözaltı torbalanmalarının önüne geçebilir ve uzun vadede başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Gözaltı Torbaları ve Bitkisel Çözümler

Gözaltı torbaları için günümüzde etkili bir şekilde uygulanan ve tavsiye edilen pek çok yöntem mevcuttur. Elbette öncelikle bu şişlik ya da torbalanmaların neden oluştuğunun bilinmesi gerekiyor. Genel sebepleri arasında uykusuzluk, bir takım alerjiler, genetik durumlar, böbrek hastalıkları ve yaşlanma belirtileri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra diğer nedenler ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Vücudun susuz kalması
  • Kronik bir şekilde ortaya çıkan sinüzit
  • Sedef veya egzama gibi cilt hastalıkları
  • Aşırı tuzlu gıdaların tüketimi
  • Ağlama durumu
  • Göz kapaklarında iltihaplanma
  • Göz çevresinde oluşan tümörler
  • Aşırı kitap okuma ya da TV ile bilgisayar başında kalma

Göz altı torbaları için bitkisel çözüm konusunda sizlerle paylaşacağımız pek çok maske uygulaması mevcuttur. Evinizde rahatlıkla hazırlayacağınız bu maskeleri le başarılı sonuçlar alabilir ve göz altı torbalanmalarına genel bir çözüm üretebilirsiniz.

Gözaltı Torbalarına Bitkisel Çözümler

Göz altı torbalarına bitkisel çözüm konusunda ilk önerimiz çay poşetleridir. Bu uygulama ile beraber çay poşetlerini soğutarak gözlerinizin üzerinde 20 dakika kadar bekletebilirsiniz. Daha sonra bölgeyi durulamalı ve düzenli olarak bu işlemi gerçekleştirmelisiniz. Aynı şekilde gözlerinizin üzerine salatalık koyarak da etkili çözümler alabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz anlık yöntemler arasında gözaltı torba maskesi de bulunmaktadır. Yarım olacak şekilde bir salatalığı aldıktan ve rendeledikten sonra küçük bir kaseye koyabilirsiniz. Daha sonra 1 adet salatalık yarısı kadar da süt tozu ilave ederek karıştırınız. Bu maskeyi gözaltlarınıza sürerek 15 dakika kadar bekletebilirsiniz.

Göz altı torbaları nasıl geçer bitkisel çözüm olarak bir diğer yöntem nane ile çay karışımıdır. Bu maskeyi yapmak için 1 çay kaşığı nane ile çayı karıştırınız. Biraz beklettikten sonra çayın çökmesini bekleyiniz. Ardından bu karışımı küçük bir beze bırakarak gözaltınıza uygulayınız. Haftada 1 ya da 2 kez yapılması önerilmektedir.

Göz altı torbaları nasıl geçer bitkisel anlamda bir diğer yöntem ıhlamur tedavisidir. 1 bardağın içine ıhlamuru bırakarak kaynar su ekleyebilir ve demleyebilirsiniz. Daha sonra bu karışımı bir pamuk yardımıyla göz altında oluşan torbalara sürebilirsiniz. Haftada 2 ya da 3 defa uygulanması tavsiye edilir.

Göz altı şişlikleri için tercih etmeniz gereken bir diğer uygulama ise kahvedir. Kahveyle beraber 1 tatlı kaşığı kadar badem yağı ile patates rendesi suyunu karıştırın. Bu karışımı bir beze koyarak göz altınıza uygulayabilirsiniz. Kahvenin bu konuda oldukça faydalı sonuçlar getirdiği belirtilmektedir.

Gözaltı torbalanmaları için gül suyu da oldukça etkilidir. Cildin canlı ve nemli kalmasını sağlayan gül suyu, 2 yemek kaşığı kadar gül kurusuyla beraber maske şeklinde hazırlanarak göz altlarına uygulanabilir.

Gözaltı Torbaları için Diğer Uygulamalar

Gözaltı torbaları için tercih edeceğiniz diğer uygulamalar da vardır. Örneğin ısıtılan dört bardak suyun içine yarım tatlı kaşığı tuzu katarakt karıştırabilirsiniz. Daha sonra temiz bir bez alarak ıslattıktan sonra gözlerinizde 20 dakika kadar bekletebilirsiniz.

En pratik yöntemlerden biri de soğutulmuş kaşık uygulamasıdır. Göz altı ve göz çevresindeki şişliklere de iyi gelen bu acil çözüm yöntemi kılcal damarları büzüştürür ve etkili sonuçlar verir. Öncelikle buzluklarınıza 5 ile 6 adet metal kaşık bırakın ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra gözlerinizi kapatarak bu kaşıkları göz torbalarına bastırın. Bu yöntemle beraber kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Günlük su tüketiminin de başarılı bir şekilde yapılması gerekir. Göz altı torbalarına karşı en pratik yol olan su tüketimi, günde 8 ile 10 bardak arasında yapılmalıdır. Bununla beraber gazlı ve tuzlu içecekler tüketmemeniz önerilmektedir.

Gözaltı torbaları için dikkat edilmesi gereken diğer durumlar ise; sağlıklı ve dengeli beslenme, stresten uzak durma ve uykusuz kalmama gibi durumlardır. Bu etkenlere dikkat ettiğiniz sürece gözaltı torbalanmaları oluşumunu engelleyebilir ve bu şişliklerin ortaya çıkmamasını da sağlayabilirsiniz.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle