Göz Altı Torbalarına Lazer Tedavisi Uygulaması, Aşamaları ve Fiyatları

Göz altı torbalarına lazer ameliyatı uygulamanın maliyeti farklı hastane ya da kliniklere göre değişkendir. Doktorunuzun tecrübesi, kullanılan yöntem ve seans sayısına göre farklılıklar çıkabilir.

Göz altı torbaları lazer ile tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Genel hatlarıyla yaşlılığın önemli belirtileri arasında olmasına rağmen genetik ve yapısal faktörlere dayanabilir.

Göz Altı Torbalarına Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Aslında göz altı torbaları lazer uygulaması ile kolaylıkla ortadan kaldırılabiliyor. Fakat bu aşamada ortaya çıkan en önemli etken fiyat oluyor. Standart olarak birçok rahatsızlığın çözümü bu aşamada soruna dönüşebiliyor. Diğer metotlar ile kıyaslandığında ise çok daha uzun vadeli bir tedavi olduğundan şüphe duyamıyorsunuz. Ortalama olarak bir göz estetiğinin ömrü 15 ile 20 yıl arasında değişiyor. Yani 40 yaşında yaptırdığınız gözaltı torbası ameliyatı ile 60 yaşına kadar bu sorunla yüzleşmemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Lazerle göz altı torbaları tedavisi yapılabiliyor olmasına karşın diğer alternatiflerde tercih edilebiliyor. Son dönemlerde kozmetik tedavi olarak yağ enjeksiyonunun sıklıkla kullanıldığını ve lazerle cildin eski canlı yapısının geri getirildiğini görebiliyoruz. Geleneksel tedaviler ise kozmetik ürünler, ilaçlar ve bitkisel çözümler ile geçici bir etki sağlamamıza yol açabiliyor.

Tabi ki estetik cerrahi ile uygulanabilecek operasyonun hem uzun süreli hem de daha sağlıklı etkileri olacağından şüphe yok. Göz altı torbası ameliyatı lazer yöntemiyle uygulandığında birçok faydası oluyor. Bu bölgede kılcal damarları daha etkin hale getiriyor ve kan dolaşımı hızlanarak toplanma olmuyor. Tercihe göre lazerle cilt beyazlatılabiliyor ya da göz çevresinde çizgileri ortadan kaldıran restore işlemleri yapılabiliyor.

Göz Altı Torbaları İçin Lazer Ameliyatının Aşamaları

Göz altı torbalarına lazer tedavisi uygulanırken beklenen sonucun estetik cerrahi yöntemlerle karıştırılmaması gerekiyor. Bu aşamada cerrahi müdahale tamamıyla göz torbasına sebep olan yağlanmanın, fazlalık kısmın ve torbalanmaya sebep olan faktörün ortadan kaldırılmasını içeriyor.

Doğal olarak hiperpigmentasyon sebebine bağlı olarak alınabilecek olan sonuçlar değişkenlik gösterebilir. Yapılacak tetkik ve muayeneler sonucunda gözünüze en uygun operasyon yöntemi belirlenecektir. Eğer göz altı torbalarına lazer ile müdahale edilecekse aşağıdaki işlemler uygulanır.

  • Klasik olarak muayene edilir ve medikal geçmişiniz göz önüne alınır.
  • Göz altı torbalarınızın yeri ve konumu tespit edilir.
  • Lazer operasyonlarda anestezi kullanılmaz.
  • İhtiyaca göre birçok hastada lokal anestezi tercih edilebilir bir seçenektir.
  • Lazer operasyonu ortalama olarak 10 ile 20 dakika arasında sürmektedir.
  • Ancak en az 3 seans uygulandığında etkileri kalıcı olarak gözlemlenir.
  • Kalıcı etkiler dahi birkaç yılda bir tekrarlanması gerektiği gerçeğini değiştirmez.

Göz Altı Torbalarına Lazer Ameliyatı Fiyatı

Göz altı torbalarına lazer ameliyatı fiyatları farklı kurumlarda farklı bir çizelge ile karşımıza çıkabilir. Günümüzde özel hastaneler, estetik merkezleri, devlete bağlı sağlık kurumları gibi birçok farklı adrese ulaşabilirsiniz. Doğal olarak operasyonu yapacak olan Plastik cerrahi uzmanı, estetik operasyon ekibi, operasyon anında kullanılacak olan donanımlar, tecrübe ve başarı yüzdesi tamamıyla fiyat ile doğru orantılı olacaktır.

   
Devlet Hastaneleri 750 – 1.500 TL
Özel Hastaneler 2.000 – 4.500 TL
Özel Klinikler 3.000 $ – 6.000 $

Göz altı torbalarına lazer ameliyat olunduğunda ortalama olarak 1-2 gün boyunca ışığa karşı hassasiyet ve gözde şişkinlik oluşur. Bu durum çok daha gergin hissettiğiniz yüzünüze alışma sürecini başlatacaktır. Yaklaşık 3-4 gün zorluk çekebilme ihtimaliniz var. Fakat sonrasında etkiler azalarak yok olacak ve göz altı torbalarınızı hissetmeden hayatınıza devam edeceksiniz.

Birçok kişinin favori yöntemi olmasındaki faktör ise estetik cerrahiye göre daha makul fiyatlara yapılabilmesidir. Tabi ki iki operasyon arasında ciddi farklardan söz etmek mümkün olabiliyor. Burada estetik cerrahı doktorunuzun size tavsiyeleri ve muayene sonucu ortaya çıkan sonuçlar önemlidir. Kalıcılığı uzun süreli olan başarılı bir lazer operasyonu olabilmesinin yanı sıra hijyenik standartlara özen gösterilmesi önemlidir. Hatta doğru uygulanmış bir operasyon ile olumlu sonuçlar alınabileceği kadar yanlış uygulamalarla ciddi sorunlarla karşılaşılabilir.

Bu tip estetik amaçlı lazer operasyonlarında güvenilir, sağlık koşulları üst düzey yetkin hastaneler ve klinikler tercih edilmelidir. Aynı zamanda doktorunuzun profesyonel ve tecrübeli olduğundan emin olmanız elzemdir.

 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle