Göz Altı Torbaları İçin Hemoroid Kremi Uygulanabilir Mi?

Göz altı torbaları hemoroid kremi ile tedavi edildiğinde tek seferlik etkisi muazzam olabilir. Sonrasında ortaya çıkan yan etkiler ve komplikasyonlar ise ciddi sorunlar doğurur.

Göz altı torbalarına hemoroid kremi kullanarak çözüm bulunduğu sürekli olarak gündeme gelmektedir. Fakat bunun sağlığa etkileri konusunda ciddi tartışmalar yaşandığını unutmamak gerekir.

Göz Altı Torbalarına Hemoroid Kremi İyi Gelir Mi?

Göz altı torbalarına hemoroid kremi iyi gelir mi sorusunun karşılığı kesinlikle evet olarak cevaplanabilir. Yani teorik anlamda basur hastalığı ile göz altı torbalarını oluşturan unsurlar aynı paralel yapıdadır. Damarlarda oluşan genişlemeyle beraber buralarda aşırı düzeyde kan birikir ve damarın bunu diğer normal kısımlardan aktaramaması itibariyle morluk oluşur. Haliyle torbalanma her geçen gün ilerleyerek estetik olmayan bir görünüm ortaya koyar. Fakat morarmayı önleyen ve bu durumu minimal seviyeye çeken çok sayıda ilaçtan söz edebiliriz.

Burada basur kremi göz altı torbaları için kullanılabilir mi sorusu ayrı bir noktada incelenmelidir. Çünkü makat bölgesinde yer alan damarları sıkılaştırarak burada kan akışını durdurmayı amaçlayan bir kullanımı vardır. Haliyle kullanan ve tecrübe eden insanların torbalanmayı geçirdiğini iddia etmesi bu etkiden kaynaklanır. Yani yukarıda da belirttiğimiz gibi teorik anlamda iki rahatsızlığın sebebinin aynı kapıya çıkıyor olması böyle bir sonuç doğurmaktadır.

Uzmanlar ise kaş yaparken göz çıkartmamak adına göz altı torbalarına hemoroid kremi sürülmemesi gerektiği konusunda ciddi uyarılarda bulunuyorlar. Gerek dermatoloji uzmanları gerekse göz doktorları burada devreye girerek kalıcı hasarlara yol açılabileceğini belirtmekten kaçınmıyor. Bilhassa son dönemlerde dilden dile yayılarak herkesin gündemine oturan basur kremi ile göz çevresi bakımı konusu ciddiye alınması gereken bir yanlıştır.

Göz Altı Torbaları İçin Hemoroid Kremi Kullanırsam Ne Olur?

Tabi ki tüm bu uyarılara rağmen hemoroid kremi ile göz altı torbaları tedavi edilebilir. Ancak sonuçları sizin için çok ağır olabilir. Burada ilk etapta cildin yapısının ne denli narin olduğu bilinmeli. Tüm vücudumuzu değerlendirecek olursak en ince deri yapısının göz çevremizde olduğunu unutmamalıyız. Haliyle bu bölgede oluşabilecek en ufak bir deformasyonun bile kalıcı göz rahatsızlıklarına neden olabileceği aşikârdır.

Kullanım alanı için etkin olan bu kremlerin içerdiği bileşenler bu bölgenin cilt yapısına uygun şekilde üretilir. Çünkü kullanımın gerçekleşeceği bölge burası olduğundan dermatolojik bir deformasyona mahal verilmez. Ancak siz bu kıstaslara uygun üretilen kremi göz çevresine uygularsanız oluşabilecek cilt tahrişini tahmin bile edemezsiniz.

Cildin tahriş olmasının dışında Hemeroid kremini iyi gelir diyerek göz çevresinde kullananlar farklı şikâyetlerle de doktora başvuruyor.

Kullanım Şekli Yaşanacak Sorunlar
Göze Kaçması Durumunda Geçici veya Kalıcı Görme Kaybı
Düzenli Kullanımda Göz Çevresi Damar Tıkanıklıkları
Düzenli Kullanımda Göz Çevresinin Hızlı Yaşlanması
Kısa Süreli Kullanımda Cilt Çatlaklarında Artış
Tek Seferlik Kullanımlarda Cildin Fazla Gerilmesinden Kaynaklı Fizyolojik Problemler

Görüldüğü üzere yalnızca göz altı torbalarını önlemesi açısından baktığınızda resmin küçük kısmını görürsünüz. Oysa göz altı torbalarına hemoroid kremi sürmek bir nevi dermatolojik intihar olarak adlandırılabilir. Yaşlanma etkilerini neredeyse iki katına çıkararak hızlandıran, çatlakları arttıran, kısa vadeli kullanımlarda bile ciddi damar ve cilt altı sorunlarına davetiye çıkaran bir yöntemdir.

Göz Altı Torbalarına Hangi Ürünler İyi Gelir?

Her hastalığın veya her rahatsızlığın tedavisi gerek doğal ve bitkisel gerekse cerrahi ya da medikal anlamda yapılabilmektedir. Farklı ürünler kullanarak belirli bir soruna çözüm bulmak pek mümkün görünmüyor. Daha doğrusu tek kullanımda gördüğünüz mevcut etkinin sonrasında farklı yan etkilerle daha büyük sorunlara yol açacağı net olarak ortaya konuluyor.

Göz altı torbalarına iyi gelen kremler doğrudan bu cilt yapısına uygun şekilde üretildikleri için sorun yaşanmadan tedavi sağlanabiliyor. Aynı şekilde genetik faktörler veya benzeri sebeplere dayanan torbalanmalar için cerrahi müdahale öneriliyor. Gelişen estetik teknoloji sayesinde iz kalmadan bu torbalar alınabiliyor.

Hemoroid kremi ile göz altı torbası tedavisi yapan kişilerin %90’ında ileriye dönük dermatolojik hastalıklar çıkmaktadır. Aynı şekilde görme kayıpları ve damar tıkanıklıkları fazlasıyla gündeme geldiğinden kesinlikle kullanılmaması hususunda uyarılara kulak asmanız önerilir.

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle