Gözaltı Torbalarının Tamamen Ortadan Kaldırılması Adına Neler Yapılmalıdır?

Gözaltı torbalarının ortadan evde bitkisel çözümler ile kesin olarak ortadan kaldırılması için uygulanacak olan işlemlerin düzenli ve aksatılmadan kullanılması gerekmektedir.

 Gözaltı Torbalarına Çözüm

Mezoterapi uygulaması

Gözaltı bölgesinde fazla düzeyde yağ mevcutsa cerrahi dışı mezoterapi enjeksiyonları ile tedavi edilebilir. Hasta her 2 haftada bir gözaltında bulunan yağ torbasında bir dizi mikro enjeksiyona sahip olur. Mezoterapi çözümünde aktif maddeler, yağ hücresinin duvarını eritip bölgede bulunan dolaşımı arttırır. İstenilen düzeyde etki sağlanması için 2 hafta Aralıklarla 2 ya da 4 kez uygulanması gerekir. Tedavinin yapılmasından 24 saat sonra hafif düzeyde şişme meydana gelir. Geleneksel şekilde kullanılan cerrahi, hattın alt kısmına yağ transferleri ile düzeltilecek bir iskelet görünümüne ya da dermal dolgu maddesi yardımı ile hacim kaybı replasmanına neden olan yağ yastıklarının çıkarılmasını uygulamasını içermektedir. Uygulamanın nasıl yapılacağı, nasıl riskler içerdiği ve neler beklenmesi gerektiği konusunda uzmanlar hastalarına detaylı şekilde bilgi verir. Bu bilgiler ışığında ve sonrasında neler yapılması gerektiği konusunda hastaların her türlü detaya uyması çok önemlidir. Bu sayede istenilen görüntüye sahip olunur ve gözaltı torbaları nasıl giderilir kapsamında gerekli olan istekler yerine getirilir.

Bitkisel Tedavi Uygulamaları 

Salatalık ve Patates Dilimleri

Gözaltı torbaları nasıl giderilir kapsamında patates halkaları ile salatalık halkaları ile soğuk kompres uygulaması bir  çözümdür. Buzdolabında bekletilecek bu ürünler gözlerin torba kısımlarına koyularak ısınana kadar bekletilir. Soğuk uygulama sayesinde gözlerin altında sıkılaşma meydana gelir. Bu sayede sadece torbalar değil kırışıklıklarda ortadan kalkar.

Badem, Soya ve Avakoda Yağı

 • 1 yemek kaşığı kadar badem yağı
 • 1 yemek kaşığı kadar soya yağı
 • 1 yemek kaşığı kadar avokado yağı

Tüm malzemeler bir kabın içinde karıştırılır. Karışım haftada 3 kez yatmadan hemen önce göz çevresine dairesel hareketler ve masaj yardımı ile sürülür. Sabah kalkıldığında  ılık bir su ile yüz bölgesi yıkanır. Ardından yumuşak bir havlu yardımı ile güzelce kurulanır.

Lavanta Bitkisi

Bir su bardağı su kaynatılır, 1 tatlı kaşığı lavanta bitkisi suyun içine ilave edilir. 10 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılır ve sonra ateşten alıp sürülür. Süzdükten sonra karışım ılınması için kenara bırakılır. Akşam yemeklerinden olarak 2 saat sonra 1 çay bardağı düzenli bir şekilde tüketilmelidir. Düzenli şekilde tüketilmezse fayda bulmak torbalaşmış görüntüden kurtulmak mümkün değildir.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağı da soğuk kompres olarak uygulanır. Her akşam uykuya geçmeden önce soğutulan üzüm çekirdeği yağı parmak uçlarına bir miktar dökülür. Ardından gözaltı torbaları nasıl gider kapsamında masaj yaparak sorun olan bölgeye uygulanır. Uygulama hafif hafif yapılmalıdır. Aksi takdirde bölge tahriş edilebilir. Uykuya üzüm çekirdeği yağı ile dalmak torbaların sıkılaşması konusunda fayda sağlar. Sabah uyanıldığı zaman ılık su yardımı ile yüz bölgesi yıkanır. Düzenli olarak her gece yapılması fayda sağlayacaktır.

Cerrahi Uygulama ve Dikkat Edilecek Diğer Detaylar

Gözaltı torbalarını ortadan kaldırmak adına dikkat edilecek olan noktalar arasında;

 • Düzensiz yaşama düzene sokulmalıdır.
 • Alkol ve sigara kullanımı kısa süre içinde bırakılmalıdır. Özellikle alkol tüketimi gün içinde en fazla 1 bardak yapılmalıdır.
 • Düzenli, sağlıklı ve doğal beslenmek erkeklerde ve kadınlarda sorunları giderme konusunda fayda sağlar.
 • İyi ve kaliteli uyku oldukça önemlidir.
 • Göz bakımları, kremler ve göz maskeleri düzenli şekilde uygulandığında kısa sürede oluşabilecek sorunların önüne geçilir.

Gözlerde meydana gelen bu sorunların ortadan kaldırılması adına kullanılacak diğer bir çözümde cerrahi işlemlerdir. Bu uygulamaya blefaroplasti adı verilir. Blefaroplasti esnasında uzman cerrahlar gözün doğal kırışıklıklarını ile kirpiklerin altında bulunan kısımlara kesi atar. Aşırı yağ birikintileri ile sarkmaları tamamen kaldırır. Cerrahi işlem esnasında torbaların alınmasının yanında aşağıda bulunan sorunlarda ortadan kalkar.

 • Kabarık ve sarkık olan üst kapaklarda düzeltilebilir.
 • Görüşe engel olan üst kapaklardaki fazla deri ortadan kaldırılır.
 • Alt kapaklarda bulunan fazla deri ortadan kaldırılır.

Cerrahi uygulamalardan sonra iyileşe sürecinde dikkat edilecek noktalar konusunda cerrahlar bilgi verir. Bu bilgilerin ve kuralların her türlü detayına uyulması gerekir. Bu sayede başarılı bir operasyon elde etmek mümkündür.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle